Skocz do zawartości
Gość Słonik

głośniki tył b4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonik

Witam!

Bede wyciagal oryginalne radyjko i wsadzal cos "lepszego". Z tego co widze mam glosniki z przodu (chyba 4) na radiu 2x20 wat. Czy ktos mnie moze oswiecic co jest z tylu auta? Sa miejsca na glosniki ale nic tam nie gra wiec wnioskuje ze standard obsluguje tylko przod tego radia a na tyl sa tylko miejsca. Jesli jest tam pusto to jaki rozmiar glosnikow tam wchodzi???Czy bedzie tam jakas wiazka gotowa do podlaczenia ???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
esli jest tam pusto to jaki rozmiar glosnikow tam wchodzi???Czy bedzie tam jakas wiazka gotowa do podlaczenia ???

 

Jeżeli chodzi Ci o fabryczne miejsca w variancie między szybą a roletą, to wchodzą tam maluśkie głośniczki 4x6", takie jak np. te: LINK!

 

Co do wiązki, to może być, a może nie być. Wymontuj maskownicę z jednej strony albo podważ plastik na progu z tyłu i będziesz wiedział :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillo

Witam

 

Ja w swoim pasku tez patrzylem z tylu w bagazniku czy sa chociaz kable wyprowadzone, ale nie znalazlem nie ma. Ja teraz zalozylem sobie glosniki w tylne drzwi(jest tam miejsce przystosowane), jest duzo lepiej, niz w bagazniku. Kable sam wyprowadzilem i dziure w tapicerce tez musialem wycinac, ale oplacalo sie jest git, takze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wsadz głosniki w dzwi jesli nie masz z przodu i z tyłu,a do bagaznika zamontuj sobie suba ze wzmacniaczem bedzie Ci pieknie grało a te małe głośniczki sobie daruj.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co radzicie calkowicie olac glosniki z tylu w tych miejscach???? a moze jakos dostawic glosniki w drzwi tylne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

Po kolei...

Tylne glosniczki to faktycznie 4'x6'... tyle ze zakladanie ich to strata kasy i pieniedzy, chyba ze chcemy zeby pasazerowie tylnej kanapy mieli granie, bo z przodu ich nie slychac.

Dwa: recepta na fajne granie jest tak prosta ze az banalna...Fajne radio, dobry system do przodu (w przypadku passata zestaw odseparowany, 16cm+tweeter), subwoofer do bagaznika i cale to towarzystwo na wzmacniaczu...

Jesli ma to byc tanie, to mozna to zrobic inaczej... Oprzec system na samym radiu, system do przodu to koniecznosc, a z tylu albo cos w drzwi albo tam pod maskownice.

Jak masz jakies pytania to pisz na moje gg lub maila, cos ci moze doradze, pomoge (mam sklep car audio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze doradze, pomoge (mam sklep car audio)

To może i mnie się jakaś rada znajdzie? Moje autko było bez audio i dokupiłem Gamma V, a później zmieniarkę 6CD Panasonic dla VW ale z Vento lub Golf IV (din 6 pin + 2xchinch). Teraz szukam kabla do połączenia obu w całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja proponuje tak - gra tak u mnie i jest wporzo :619: - przod zestaw odseparowany pod szyba , drzwi przod 16' jakies w miare (u mnie Blaupunkt komplet 500 z hakiem) tyl gwizdki na tylnym slupku kolo pasazerow podwiesane 80zl, bagaznik w komorach na drobiazgi glosniczki 6x9 Hertza i do tego wzmacniacz w bagazniku i Tuba o wymiarach 40x40x40 - gra bardzo ladnie - sub z glosnikiem 20cm na miekkim zawieszeniu - schodzi bardzo nisko - gra bardzo miekko - idealnie uzupelnia 'bezbasowe' pozostale glosniki w kabinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jozko, masz moze jakies fotki jak to wyglada w aucie?? jak mozesz przeslij na maila

[email protected]

z gory dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..gwizdki na tylnym slupku kolo pasazerow podwiesane...

 

brrrrr... :552:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jozko, masz moze jakies fotki jak to wyglada w aucie?? jak mozesz przeslij na maila

[email protected]

z gory dzieki ;)

 

Nie ma problemu ale dopiero w poniedzialek bo jestem na wekendzie wszkole i nie mam dostepu do cyfrowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie czekam w pon na foteczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie

Jakie głośniki wchodzą z przodu na kokpicie? I jak sie tam dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
Ja mam jeszcze pytanie

Jakie głośniki wchodzą z przodu na kokpicie? I jak sie tam dostać?

 

10cm :)

zaslepka/maskownica (kratka) jest wciskana :) wystarczy czymś podważyć i wyskakuje :)

głośniczki tez sa na zatrzaski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki;

 

a0jx.th.jpg

 

aa1bl.th.jpg

 

b1pm.th.jpg

 

f5vu.th.jpg

 

[/img]

i4gj.th.jpg

 

k5nk.th.jpg

 

l3ww.th.jpg

 

m2zm.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie od nowicjusza car audio:

jak się dostać do głośnków w dzwiach w pasku b4 i jakie głośniki tam wchodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz, Przod czy tyl?

Do przodu dostaniesz sie odkrecajac chyba szesc srubek w kolo tapicerki, dwie sa w raczce ale najpierw musisz delikatnie podwazyc plastikowa zaslepke ktora jest na zatrzaskach, odkrecasz kolek od blokowania szyb.Podciagasz delikatnie do siebie caly boczek i masz na wierzchu glosnik. :611: A z tylem tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzeszczot

@jozko.

Czy głośniki 6x9 " jakie umiesciłes z tyłu samochodu zawsze masz bez jakichkolwiek osłonek?? Niczeg o nie wozisz w bagażniku,że nie boisz sie u uszkodzenie np membram.

Pytam bo ja mam to zrobionę identycznie jak TY i jedna osłonką już mi uratowała głośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cały dzień dzisiaj spędziłem przy aucie, ale naprawdę opłaciło się.

 

Głośniki miałem tylko z przodu, z tyłu nic, nawet okablowania.

Zanim zabrałem się do roboty zamówiłem w ASO zestaw pinów i wtyczek potrzebnych do przeprowadzenia okablowania przez złącze słupek środkowy-drzwi tylne.

 

W auto wsadziłem dwa identyczne zestawy głośnikowe z wyższej półki (tweetery + zwrotnice + basowe 165-ki).

Kable na tył ciągnąłem sam bo nie było, otwory w tapicerce tylnych drzwi też trzeba było wyciąć, okablowanie głośników przednich pociągnąłem na nowo używając do tego kabli głośnikowych zamiast cienkich fabrycznych przewodzików.

Nowe tweetery wylądowały na drzwiach w trójkątnych zaślepkach lusterek zewnętrznych, basowe w miejsce fabrycznych 165-ek, zwrotnice do środka drzwi.

Z tyłu lokalizacja podobna.

Zarówno fabryczne okablowanie, jak i fabryczne tweetery z podszybia poszły w odstawkę.

Całością steruje Alpine. Efekt po przeróbkach - miodzio :621:

 

Jak by ktoś był zainteresowany ciągnięciem kabli do tylnych drzwi:

Obudowy wtyczek słupka środkowego - nr kat. 3A0 972 709 - 2 szt.

Piny w/w wtyczek - nr kat. 000 979 225 - 2 kpl.

Piny od strony drzwi - nr kat. 000 979 219 - 2 kpl.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności