Skocz do zawartości
Gość ramzes

Jak podnieść tył passata b3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ramzes

Witam mam pytanie czy ktos wi jkaie sprężyny załozyc z tyłu do passata b3 sedana bo troszke siedzi mi tył ,a mam felgi 15 z ET 33 i trszke mi przycieraja przy załadowanym aucie ,a niechce wypychac natkoli tylko chce podniesc go .Mam juz nawet gumy w sprężynach i tył jest o wiele nizej niż przod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy ktos wi jkaie sprężyny załozyc z tyłu do passata b3 sedana bo troszke siedzi mi tył

odpowiedź jak dla mnie jedna: nowe!

miałem tak samo, wymiana na nowe sprężynki (wzialem niemieckie, nie pamietam firmy) pomogla i teraz nawet jak staje na haku auto nie siada o centymetr nawet ;-)

ps: moze warto przy okazji zerknac na amorki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ramzes

Spoko a z czegos innego nie podejdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej tylko z passata, tylko pamietaj ze sa jeszcze do kombiaka i sa inne ( twardsze )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko a z czegos innego nie podejdą

ale po co? skoro chcesz zmieniać, kup nowe sprężyny dedykowane do Twojego auta.

koszt naprawdę niewielki, a po co rzeźbić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaskowal

Witam, jezeli masz problem ze sprezynami to sa dwa rozwiazania:

- pierwsze to takie ze sprezyny od kombika - sa troche mocniejsze

- drigie to takie ktore niedawo uslyszalem ze pasuja sprezyny od BMW E30 z tylu- auto jest ponoc twardsze - dobre dla kombikow ktore jezdza z towarem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wymieniłem sinenblocki z tyłu i autko mi sie podniosło ze 2 cm. Ale wybite były strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tobi26

ja ostatnipo wymienilem sprezyny i amory,jezdze combi,różnica jest niesamowita auto trzyma sie o wiele lepiej drobi i komfort jest lepszy bo ich nie dobija >:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ramzes

Dzięki za podpowiedz chyba kupie nowe amory i sprężyny i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rangerek

odkopię go trochę :):) - czy ktoś z Was wie może czy obniżane sprężynki -40 spasują z innego VAGa? bo akurat niema na alledrogo żadnych -40 a z ebaja nie mam jak zciągnąć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swojej B4 nowiutki komplet 4 sprężynki GT Cupline -40 i do tego na przód amorki dedykowane do tych sprężyn. Z tyłu zostawia sie standard amorki i przekłada tylko sprężynki. Jak to mniejwięcej wygląda zobaczysz na zdjęciach w linku poniżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

ja do sowjego passka b3 sedan dałem z passata b3 kombi (używane) i było super, ponieważ są lepiej wykonane.

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_chudy

Mój brat w swoim pasku, zrobił tani i może nie za dobry patent, ale stoi wysoko i również dobrze trzyma się drogi. Otóż dotoczył taką tulejkę pod amortyzator grubości około 3cm. Efekt elegancki, co do spisywania się tego elementu to powiem, że już rok jeździ z tym i amortyzatory są w dobrej kondycji, pracują równo i nie są wybite. Proszę mnie nie linczować jeżeli to jest niedozwolone, ale tylko pisze, że da się coś takiego zrobić.

Na szczęście mój kombiaczek mimo wieku stoi wysoko bez podkładek.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam z czystej ciekawości - czy polepsza się komfort po wymiance sprężyn?? czy zawieszenie bardziej wtedy tłumi nierówności??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w przyszłym tygodniu przykładam się do wymiany przednich sprężynek w moim B3 i miałbym pytanko co do towaru dostępnego na alledrogo, mianowicie które z poniżej wymienionych byście polecili ??

- Jamex (3 lata gwarancji),

http://moto.allegro.pl/item465305569_sprezyny_vw_passat_b3_b4_golf_iv_tdi_przod.html

- CS Germany (2 lata gwar),

http://moto.allegro.pl/item451912355_sprezyna_sprezyny_passat_b3_87_93_przod.html

- GH (2 lata gwar.),

http://moto.allegro.pl/item452431446_sprezyny_vw_passat_b3_1987_1992_przod_super_gh.html

- Unknown :rolleyes: (2 lata gwar)

http://moto.allegro.pl/item460279709_sprezyna_vw_passat_b3_87_92_przod_sprezyny.html

 

Szczerze to zastanawiałem się nad tymi pierwszymi ze względu na 3 letnią gwarancję. A wymieniam sprężyny bo przód strasznie nisko stoi i płetwą prawie że zamiatam ulice ;) już nie mówiąc o jakimkolwiek najeżdżaniu na krawężnik...

 

Z góry dzięki za odpowiedź. Aha i raczej nie interesują mnie rozwiązania typu wkręcanych gumek miedzy zwoje ;).

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sorki za odgrzanie kotleta. Mam problem, padł mi tylni amor i chodzi mi o to czy od passata b3 kombi pasuje amortyzator wraz ze sprężyną?? Mam u znajomego na szrocie takiego passka, wiem że używek się nie zakłada ale aktualnie jestem na wypowiedzeniu i qwa kaski szkoda na nowki (nie stać mnie), a tu mam za 100zł kopletne amory ze sprężynami. Muszę tylko obczic stan bo auto świeżo przyjechało z zachodu na części.

 

Ps. Czy do tdi 90KM mogą być amory od benzyny??

 

Jeszcze raz sorki za kotleta:D

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to znajomy to bierz , jak by co to zawsze możesz przecież oddać, mogę się mylić ale pasować raczej powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mnie chodziło, znajomy znaczy gościu co od niego od roku jak coś potrzebuje kupuje;), nigdy nie wziąłem od niego szajsu, zawsze było OK.

Aha mam jeszcze jedno pytanko, ile znajduje się gum na stabilizatorze z przodu oraz ile "jakiś" łączników??

dzieki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
le znajduje się gum na stabilizatorze z przodu oraz ile "jakiś" łączników??
Po dwie sztuki, ale ważne abyś znał średnicę stabilizatora,podobno bywają różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki. Jak będę miał auto na podnośniku to zmierzę suwmiarką średnice stabilizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności