Skocz do zawartości
sergiusz-

pytanie o światełko wnetrza

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak gasicie auto kluczykiem w stacyjce i wyciagacie kluczyk to zapala wam sie odrazu oswietlenie wnetrza???

Podobno tak ma byc a nie pamietam czy u mnie tak było ale chyba tak a teraz jak przestał domykac i otwierac szyby to swiatelko tez sie nie zapala czy to tez moze byc wina modułu komfortu ???

Jacys magicy elektronicy mowili mi ze moduł mozna odratowac tyko jest troche zabawy z lutowanie kabelkow i szukaniem tych uszkodzonych podobno to jedyna i czesta awaria jak dostana wody to puszczaja luty albo poprostu od wibracji co o tym sadzicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aspius
Podobno tak ma byc a nie pamietam czy u mnie tak było

U mnie tak jest :)

 

pzdr

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak gasicie auto kluczykiem w stacyjce i wyciagacie kluczyk to zapala wam sie odrazu oswietlenie wnetrza???

 

Tak, i to mnie drazni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tak jest :)

 

Modol mozna za 200zł kupić nowy :) wymienić i z bańki... rozkreć wszystko spisz nr modulu i bedziemy coś wtedy myśleć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lysiek

Ja mam inny problem. W serwisie ASO powiedzieli mi że mam uszkodzony jakis czujnik w zamku od kierowcy i poprostu jak otwieram drzwi od kierowcy to mi sie nie włącza oświetlenie wewnątrz. Na szczęście zawsze otwieram samochód z pilota i wtedy wszystko ładnie działa. W ASO za wymianę zamka od kierowcy 535zł :shock:

Pozdrawiam,

 

Sławek Łyszczarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie to naprawić :) trzeba tylko wyjać zamke :) żeby wyjac zamek trzba zdjać tapicerke potem lekko spuścić szybe tak zeby w otworkach sie pojawiły śróby odkrecasz szybe... odkrecasz teraz caly mechanizm opuszczania szyb... wyjmujesz odkrecasz zamek wyjmujesz go :) mozesz go albo wymienić na nowy ( koszt jakies 100zł - giełda , i pewnie z 300zł aso ) mozesz go tez rozkrecić tam sa chyba 3 właczniki stykowe... albo przeczyścić albo wymienić na nowe... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Widać że ASO nie tylko ceni się za czujnik zamknięcia klapy... Skąd oni biorą te ceny?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączcie kabelek to wyjdzie - co jest zwalone

 

:!: włączyć test komfortu - sprawdza wszystkie układy

nawet diotkę w drzwiach kierowcy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to tym niemcom sie dziwie :/ jak oni te zamki zrobili na plastikach... wszystko chodzi na sucho... to wcale sie nie dziwie ze to czasem peka :/ zrobili by metalowe... nasmarowane i by chodzilo wieki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziałeś :)

chodziłoby wieki = fabryki nie miałyby co produkować (części zamienne) serwis nie miałby co robić (bo 90% użytkowników nie umie tego rozebrać)... wszystko jasne? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnialem sobie dzisiaj od kiedy wziely sie moje klopoty z modulem komfortu tzn przestala dzialac dioda przy ryglu od strony kierowcy nie domykaja sie szyby przy zamykaniu drzwi z kluczyka nie ma buzera i nie zapala sie swiatelko wewnetrzne po wylaczeniu zaplonu i wyjeciu kluczyka ... a wiec jak montowalem radio to przy jego wkladaniu zrobilo sie zwarcie strzelil bezpiecznik od radia wymienilem go i bylo po klopocie ale to chyba od tego momentu przestalo wszystko dzialac czy to moglo miec jakis wplyw na prace modułu czy moze jest jakis bezpiecznik od niego albo przekaznik ktory mogł ulec uszkodzeniu bo przed tym zwarciem wszystko było ok ????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, skad wziales mase? Czy zrobiles tak, ze radio gra ci nawet bez kluczyka w stacyjce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak gra mi bez kluczyka w stacyjce !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu moze byc pies pogrzebany. Nie wiem jak podlaczyles radio ale pamietam jak dwa lata temu u mnie montowalismy wszystko. Najwidoczniej modul komfortu sprawdza, czy po wyjeciu kluczykow nie stacyjki nie ma jakiegos aktywnego urzadzenia (radio moze nawet nie grac, to nie jest wazne). U mnie od razu przeslala migac czerwona dioda od alarmu w drzwiach kierowcy i przestal dzialac deadlock. Zrob taki test bo i tak nie masz nic do stracenia - u mnie jak reka odjal w momencie, gdy przecialem kabel od masy przy radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze sobie przypomnialem ze do momentu podłaczania radia wszystko było ok bo tak to juz chciałem kupowac nowy moduł dzieki Kubelt za podpowiedz u mnie akurat problem nie tkwił w masie bo mase do radia mamy tez w antenie ale we wczesniejszym aucie mostkowalem dwa przewody "+" i pamiec i tak zostało przy kostce iso od radia i dopiero jak dzisiaj sie dokładnie przyjrzałem i je rozłaczylem to jest ok.Dziala oswietlenie wnetrza przy wyjeciu kluczyka ze stacyjki dioda tez dziala przy ryglu od kierowcy i domykaja sie szyby z kluczyka .

 

Ale problem buzera został nadal nie rozwiązany w drzwiach kierowcy mam chyba uszkodzony wlacznik krancowy ten od oswietlenia i nie wiem czy jest mozliwosc dokupienia go samego czy trezba z calym zamkiem kupic ??? Dalej nie wiem czy od temperatury i swiatel to ten sam buzer a od kontrolek inny musze poczekac do rezerwy ??

A powiedzcie mi taka rzecz czy wlacza wam sie buzer tylko przy otwarciu drzwi kierowcy czy reszty tez ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AIRWOLF

a ja mam całkowicie inne problem z oświetleniem w środku: czasami wogóle nie chce sie wyłączyć chociaż drzwi sa wszystkie zakniete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIRWOLF, włączsniki przy dzwiach sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIRWOLF włacznik... - komfort mysli że drzwi sa ciągle otwarte..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio

Ale problem buzera został nadal nie rozwiązany w drzwiach kierowcy mam chyba uszkodzony wlacznik krancowy ten od oswietlenia i nie wiem czy jest mozliwosc dokupienia go samego czy trezba z calym zamkiem kupic ??? Dalej nie wiem czy od temperatury i swiatel to ten sam buzer a od kontrolek inny musze poczekac do rezerwy ??

A powiedzcie mi taka rzecz czy wlacza wam sie buzer tylko przy otwarciu drzwi kierowcy czy reszty tez ???

 

Witam. U mnie uszkodził się mikrowyłącznik nie ten w obudowie z silnikiem, ale ten przy obrotowym ryglu zamka. Mikrowyłącznik zaciśnięty jest stalową blaszką i dochodzą do niego dwa przewody - chyba czarny i czerwony. Wymieniłem i wszystko gra. Światło w środku się zapala, brzęczy buzer jak zostawię włączone światła. Koszt mikrowyłącznika 1zł - oczywiście nie oryginalny, ale można przy odrobinie chęci dopasować coś w sklepach z częściami elektronicznymi. Trochę roboty jest z dobraniem się do zamka, ale też wykonalne w warunkach domowych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AIRWOLF
AIRWOLF włacznik... - komfort mysli że drzwi sa ciągle otwarte..

 

własnie wszystkie drzwi są zamkniete sprawdzałem, newt czasem próbowałem trzasnać drzwiami i nic, tak jakby sie zacinało to swiatło, dopiero jak dam na O to sie wyłączy, zdarzyło mi sie tak ze 3 razy, ale moze sam jakos do tego dojde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności