Skocz do zawartości
Gość bebpl

Olej w manualnej skrzyni biegów (jaki, co ile wymieniać)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bebpl

Cze , niedawno wymieniałem skrzynie biegów z automata na manuala. Podczas wymiany, gdy skrzynia była na wierzchu pytałem sie mechanika u którego to było robione czy przepłukać skrzynie i wymienić olej . Odradził mi to mówiąc że w tych skrzyniach oleju sie nie powinno wymieniać . Po złożeniu całości został sprawdzony stan oleju ,no i wszystko chodziło . Przejechałem na tej skrzyni ok 10 tys.km i teraz gdy porządnie nagrzeje samochód (tzn. przejeżdżam długie odcinki) skrzynia zaczyna szumieć tak jakby jakieś łożysko wysiadło. Czy mam wymienić olej w skrzyni bo ten jest wypracowany i po nagrzaniu traci swoje właściwości , czy zaczyna siadać jakieś łożysko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie sie nie wymienia w manualach tylko dolewa, sprawdz stan oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillo

W sumie w skrzyni tez powinno sie wymieniac olej, sam musze u siebiue zmienic olej w skrzyni(jest czarny jak smola:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej do manuala to 75W90 pełen syntetyk. Może być Mobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Przewaznie sie nie wymienia w manualach tylko dolewa

Hmmm...No tak jest,tylko co za tym idzie???W skrzyni olej sie nie zuzywa???Tarcie wystepuje,co do tego chyba nie ma wtpliwosci :D Osobiscie dziwi mnie ze w dokumentacji pojazdu,jego eksploatacji tak wlasnie podaja!!!Fakt ze syntetk sie nie starzeje (przynajmniej teoretycznie) ale jak pisalem wyzej!!!TARCIE!!! zawsze sa jakies opilkopaprochy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sl@wek, masz racje i tez mnie dziwi ze tak pisza. Ja mam zamiar wymienic " na wszelki wypadek " jak fundusze zbiore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

A ile tam wchodzi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,2 l 75w/90 syntetic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

U mnie też zaczęła wyć skrzynia.Wymiana oleju nic nie dała.Na razie tak jeżdże ale bede musiał wywlec skrzynie i albo zmienie łożyska na dyferencjale albo poszukam używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem wczoraj mam motor 1,8 pisze w książce ze wchodzi 2 l ale weszło troszku mniej bo wylewało sie z korka gdzieś przy 1,8litra.

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się zlewa olej ze skrzyni?? może głupie pytanko ale nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korkiem spustowym u dołu skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleks

Po przejechaniu około 360 tyś km olej w skrzyni jest przeżroczysty . Dolałem trochę oleju SPIRAX MA SAE 80W firmy SHELL . :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie z pytaniem. Podczas remontu skrzyni dalem sie namowic na wymiane oleju na mineralny. Teraz zaluje bo w zimne dni zanim nie rozgrzeje skrzynia to przez kilkanascie minut mam klopoty z wrzucaniem biegow. W czasie mrozow po odpaleniu auta nie moge nawet jedynki wrzucic. Pytanie - czy moge teraz spuscic mineralny i wlac taki jak zaleca producent czy trzeba myc skrzynie?? Wiadomo ze zawsze cos oleju w skrzyni zostanie. Czy nic sie nei stanie jak wleje tam np syntetyk??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo to powinieneś mieć tam pełny syntetyk wiec ja radziłbym go zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sivasec, do skrzyni manualnej tylko 75W90 syntetic. Wymien szybko zeby skrzynia nie padla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

pakafoto skrzynia nie padnie od oleju jeżeli by nie było to tak ale jak jest to smaruje i takie zadanie oleju jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

mam pytanie co sądzicie o oleju do skrzyni valvoline 75w/90 (może być taki?) czy lepiej inny olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam... co ile należy wymieniać olej w skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

a może jakiś miksol syntetyk tez 75w/90 ??:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności