Skocz do zawartości
Gość pixi78

Problem z MFA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pixi78

Witam,

Od jakiegoś czasu mój MFA pokazuje mi tylko temp oleju, godzinę, czas pracy silnika i temp. zewnetrzną, a średnią prędkość, spalanie, czy przejechany dystans nic niewskazują. Dodam, ze juz odłączałem akum, ale nie pomogło. Może Ktoś wie co to może być?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zwykły licznik kilometrów na prędkościomierzu masz elktroniczny (wyświetlacz LCD) czy zwykły mechaniczny? Bo jeśli masz wyświetlacz, to nie powinien Ci też liczyć przebiegu i w ogóle pokazywać prędkości na zegarze, bo to jest z tego samego sygnału. Ale jeśli masz prędkościomierz mechaniczny (na linkę) i pokazuje Ci prędkość, to już nie wiem skąd wóczas MFA bierze sygnał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixi78

Mam zwykły mechaniczny licznik. Kiedyś MFA zdarzały się małe zawiasy, ale ponowne uruchomienie silnika skutkowało, a teraz niestety jest echo. Dobrze, że przynajmniej pokazuje temp. silnika i otoczenia;) A co do trybu serwisowego to wprowadziłem go ale nie bardzo wiem jak to rozumieć oto jego wskazania przy wyłączonym silniku: MFA1- 04, zegar - 1, l/100km - 920, km - 7418, km/k - 1325, C oleju - 280, a MFA2 - 2137, zegar - 1017, km/h - 0, l/100km - 0,0, km - 1, C oleju - aktualną, C otoczenia - aktualną, a przy właczonym silniku MFA2 w trybie serwisowym pokazuje mi chwilowe spalanie, a normalnie to juz nie chce:( dobra wskazania juz mniej więcej wiem co oznaczają, ale nadal nie wiem czemu w trybie normalnym nie działa, a serwisowym działa np. średnie spalanie..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

a przy wlaczonym -sygnale z czujnika predkosci- zmieniaja sie wartosci podczas jazdy? czy sa stale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixi78

Zmienia się chwilowe spalanie i tak nawet pasują wartościami do aktualnego obciążenia silnika, ale w trybie normalnym jest echo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

jeszcze raz zadam pytanie jak wlaczysz opcje pokazywania sygnalu z czujnika predkosci (4 pozycja na MFA2 w trybie serwisowym) to zmieniaja sie wartosci czy jest stala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixi78

Zmienia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

wiec czujnik OK. jakby chwilowe wartosci pokazywal zle (za malo, za duzo, nic) to moznaby przyjzec sie przewodom podcisnieniowym i wakuometrowi (w liczniku) a tak nic innego nie przychodzi mi do glowy jak wgrac od nowa "pamiec" MFA, ale to droga zabawa i nie daje 100% pewnosci.

 

niestey 1. wersje MFA (sygnal z podcisnienia) byly mocno niedopracowane. u mnie zawyza spalnie na MFA nieraz o 5L w porownaniu z rzeczywistym a nie raz pokazjue idelanie prawidlowo. dopiero MFA w passacie B4 (sygnal z czasow otwarcia wtryskow) byly niezawodne i precyzyne ale za to tam (B4) padaly liczniki i obrotosciomierz a w B3 sa niezniszczalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixi78

Szkoda, ale dzięki za poświęcony czas, jakoś dam sobie radę bez obliczeń średniego spalania przez MFA;)

Dzięki wielkie za info.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podepne sie pod temat i zapytam czy MFA pokazuje ujemne temperatury zawnetrznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba.mak1, pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seba.mak1, pokazuje

 

oki dzieki za odpowiedz:) bo mi od kilku dni pokazuje 0 a jednak temperatura jest juz ujemna.

Gdzie znajduje sie cujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony, na dole w przednim zderzaku (B3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prawej (stojąc do przodu samochodu to z lewej :) ) na dole w zderzaku taj jak pisze amanda o B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka a jest możliwe ze ja niemam temperatury zewnetrznej w swoim pasku.. mam godzine, czas przejechany samochodem,temp oleju, spalanie i ilosc przejechanych kilometrow od zapalenia auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edkuba

Ja z tym kompem mam taki problem, że od wymiany czujnika ciśnienia w układzie hamulcowym (chyba od tego czasu) pokazuje mi średnie spalanie ok. 2x większe niż rzeczywiste które i tak jest strasznie duże ok. 16l gazu a było max do 15l przy ostrej jeździe. Czy można to jakoś w prosty sposób naprawić. Chodzi mi o niski koszt. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności