Skocz do zawartości
Gość *Andrzej*

Ponownie pojemność zbiornka paliwa w sedan B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość *Andrzej*

Wracam z pytaniem o pojemność zbiornika w B3 sedan 1,9 TD.

Tankuję pod korek i wygląda, że odpowietrznik nie puszcza zbyt wiele paliwa ponad nominalną pojemność 70 litrów. Wyruszając w dłuższą trasę próbowałem zatankować więcej, aby nie dotankowywać po drodze. Okazało się, że nie bardzo się mieści.

Jeżdżąc do oporu, rezerwa paliwa pojawia się po zużyciu około 60 litrów. Może rezerwa jest większa niż myślę lub odpowietrznik nie działa, a może w sedan jest inny mniejszy zbiornik paliwa, np. w porównaniu z wersją kombi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zatankować kombi pod korek trzeba palcem przytrzymać taki mały "cycek" (tylko bez skojarzeń :643: ) znajdujący się tuż za wlotem do wlewu paliwa. Przytrzymanie tego j.w. powoduje że odpowietrznik wpuści do zbiornika jeszcze około 30-35 litrów paliwa.

Ja tak wlałem pod korek i wskazówka paliwomierza dość długo wisiała przy 70-ce zanim zaczęła opadać.

Może w sedanie będzie podobnie

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w kombi i w sedanie, ale w wielu innych VW tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polarek, JAFO, macie racje, jedna to 30-35 litrów jak przytrzymasz ten cycek to nie bardzo wchodzi, wg mnie to góra 20 litrów więcej wlejesz;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAGNUM-DXi12, 102 sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Andrzej*

Dziękuję za wypowiedzi.

Przy odchylonym odpowietrzniku nie bardzo chce wchodzić więcej paliwa, dlatego pomyślałem, że albo w sedanie jest inny zbiornik (mniejszy), albo odpowietrznik uszkodzony, lub rezerwa jest większa niż przypuszczam. Mając stan w połowie czerwonego pola zmieściłem pod korek 64 litry.

Śledzę różne wypowiedzi, z których wynika, że zbiornik paliwa ma duży zapas ograniczony odpowietrznikiem. U mojego brata w Skodzie Fabii też jest odpowietzrnik, po wciśnięciu którego słychać syk zasysania przez kilka sekund.

W moim B3 sedan brak takiej reakcji. Próbóję określić faktyczną ilość paliwa, abym nie miał niespodzianek przy dłuższych wyjazdach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy odchylonym odpowietrzniku nie bardzo chce wchodzić więcej paliwa
masz cos nie tak z odpowietrznikiem :| u mnie wchodzi koło 102-104 z tym ze ssak nie wybiera z 4 litrów można wyjąć zbiornik, zrobić jeszcze jeden odpowietrznik(w najwyższym punkcie wiercisz dziurkę, wkładasz wentylnice, podczepiasz szlauszek, doprowadzasz do wlewu, mocujesz i tyle) wtedy wchodzi koło 115 literqw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli do VR też powinno wsypać się więcej. Gdzie mam ten cycek znależć i jak wykonać tą magiczną czynność ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Andrzej*, nie jest mniejszy. Może nie jest rozepchnięty, chyba, że masz od T4 160 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stempel72, jak juz pisalem , mi weszlo 99 l ale cos tam jeszcze bylo w baku a wiec ponad 100 l wchodzi a cycus masz z lewej strony wlewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie mam ten cycek znależć i jak wykonać tą magiczną czynność ??
cycek jest w rurce wlewu zaraz z brzegu po lewej stronie :] naciśnij go w stronę zbiornika jak będzie pełno zobaczysz jak nagle paliwo zacznie znikać i usłyszysz takie syczenie :) wtedy dolewaj :) tylko powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrenuje przy nalbliższej okazji. Czyli pierw tankuje na maxa, potem psykam w cycek i znów tankuje tylko powoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 75 l. pod korek - Pozdrowionka !!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stempel72, dokładnie, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek

Mi wchodzi 95 litrów , sprawdzone kilkukrotnie.

A tankując najpierw blokuje pistolet i leje aż sam odbije a potem powolutku nalewam przeważnie jeszcze ok 20 litrów. Na pistolecie jest taka"obrączka"i ją opieram o ten odpowietrznik i trzymam cały czas naciśnięty.

Tylko takie tankowanie do fula to wali w kieszeń :647: ( 400zł pęka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko takie tankowanie do fula to wali w kieszeń ( 400zł pęka )

cos za cos, niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek

no i 1000 km można przejechać :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denek, w tdi jeszcze wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denek ja swoim na trasie zrobie 2000 na zbiorniq tylko śmiech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek

No ja niestety leje tylko no PB :606:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności