Skocz do zawartości
Gość jackt

problem z wodą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jackt

Witam wszystkich.Mam Paska Kombi i teraz gdy pada zbiera się woda w bagażniku w bocznych schowkach musi gdzieś podciekać ale nie mogę znaleźć gdzie :625:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tobi26

witam,musialbys popatrzyc przy wlewie paliwa tam jest takie newralgiczne miejsce w paskach i przy uchwytach zderzaków po bokach ja terz tak miałem okazało sie ze tam troche przegnilo i dostawała sie woda >:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jackt

ale u mnie z obu stron się zbiera i nic nie gnije :624: irytujące :626: po każdym deszczu wylewam wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janusz55

Tez mi zbierał wodę po bokach(kombi) dokładnie po lewej stronie.Okazało się że woda wciskała się pomiędzy błotnikiem a nadkolem. Kupiłem taki wynalazek "guma w spreyu" napsikałem na nadkole od środka i jak ręką odjął.Żadnej wody od tego czasu (chyba cztery lata) :637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jackt

dzięki spróbuje :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

U mnie też sie zbierała woda ale to przez uszczelkę w drzwiach leciało podgiąłem prowadnice szyby i przestało lecieć.!!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie też się lała. Zbierała się w plastikowych "kuwetkach" po obu stronach w schowkach.

Kiedyś podczas ulewy podglądałem którędy to sobie kapie i lało się od góry, jakby nieszczelność przy bocznej tylnej szybie.

I nie mam bladego pojęcia jak to się stało, że już od ponad roku przestała się zbierać, a nic tam nie zdążyłem grzebnąć. Ot takie samo z siebie uszczelnienie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta :)) Od jakiegoś czasu zbiera mi się woda właśnie w tych korytkach w boczkach bagażnika, dzisiaj rozebrałem bagażnik i pojechałem na myjnie, aby go zalać wodą trochę :D Po umyciu zero wody w korytkach, ale jak już podjechałem pod dom (1km) to woda się znalazła i oto którędy wpada (obie strony to samo):

dsc00777la.th.jpg dsc00776h.th.jpg

 

niebieska linia - tędy wlewa się woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę już zdjęć w poprzednim poście, tak więc w razie czego potwórzę "odkrycie". U mnie także miałem problem z wodą w boczkach. Na początku myślałem, że to sparciałe uszczelki tylnych świateł, a okazało się, że mam mikropęknięcia masy uszczelniająco-wypełniającej pomiędzy blachami (m.in zaznaczona na zdjęciu; po zdjęciu świateł tylnych widać, że ta masa jest jeszcze w kilku miejscach).

 

masa.jpg

 

Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest usunięcie starej masy i wypełnienie szczelin nową masą - w oryginale na 99 % jej numer to AKD476KD505. Oczywiście produkowane są zamienniki np. Wurtha pod nazwą "Klej strukturalny Szybkie łączenie i uszczelnianie" w skrócie Wurth K+D czy firmy APP pod nazwą "Poliuretanowa masa klejąco-uszczelniająca PU 50". Rynek oferuje kilka kolorów tych mas. Na forum VW T4 jest wątek opisujący boje z wodą w kabinie i tam opisane jest poprawne tj. prawie jak w fabryce ;-) nakładanie tych mas. Trzeba pamiętać, że wymagają one określonego przygotowania podłoża, temperatury i co ważne wilgotności powietrza - tak aby w boczkach ;-) było już suchutko.

 

Pozdrawiam forumowiczów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności