Skocz do zawartości
Gość bukaldj

Pstrykanie w przekazniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bukaldj

Siemka all

Mam taki problem, mianowicie gdy wciskam klakson zamiast sygnału dzwiękowego jest tylko pstrykanie w przekażniku bodajże nr 15 w skrzynce bezpieczników, wymieniłem przekaznik i dalej to samo. Miał ktos podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!!!

Zobacz sobie czy prond wychodzi Ci poza przekaznik.Najlepiej czy jest na przewodach do tego czegos(ta :roll: jak to nazwac?)co fizycznie buczy, ryczy,trombi.Zobacz tez na bezpieczniki.Pstrykanie slychac czyli przekaznik jest OK!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaldj

Problem rozwiązany :grin:

Wykręciłem dzisiaj klakson, oczyściłem wsuwki i w końcu zaczął trąbić hehe.

 

sl@wek dzieki za naprowadzenie :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

ta jak to nazwac?)co fizycznie buczy, ryczy,trombi

hahaha KLAKSON :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Z ciekawosci .. Wam trąbi klakson bez włożenia kluczyka w stacyjke ?? U mnie dopiero jak włącze zapłon..........to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Normalne

 

Ale radio lekko mnie wkurza. Jak ktos chce w aucie posluchac a ja wychodze to musze kluczyki pozostawic jakby w pozycji 1 (nie na zapłonie). Inaczej nie gra...moze ktos cos zle podlaczyl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cieslo

Standard w instalacji radiowej. Można temu zaradzić. Normalnie do instalacji idą dwa przewody plusowe, jeden z nich idzie tak jakby od zegarów i podaje napięcie w momencie przekręcenia kluczyka w pozycje ACC (akcesoria). Ja u siebie zrobiłem tak, że wywaliłem ten przewód od kostki ISO i podpiąłem ten drugi przewód plusowy (czyli jeden przewód wpięty w dwa wejścia na kostce) - teraz radyjko sobie chodzi bez konieczności obecności kluczyka w stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie Panowie mam problem z klaksonem

Po prostu przestał działać .

Gdy poprawiłem kable przy kierownicy zaczął wariować, włączał sie sam kiedy chciał robilem wszystko z tymi kablami ale nic to nie dawało . W końcu musiałem go odłączyć (przy kierownicy) .

Panowie macie dla mnie jakieś porady ? pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tasma przy kierownicy albo styki kable od klaksonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tam jest jakaś taśma? Kolego zależy gdzie grzebałeś, jeśli nie ciąłeś kabli itd. to prawdopodobnie taka gąbeczka pod przyciskiem klaksonu ma dość. Pociągnij przycisk do siebie żeby go wyjąć, spróbuj tam podkleić coś miękkiego tak żeby odległość między blaszkami była większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram! klakson nie jest na żadnej taśmie :D ta tasiemka to jest do poduszki powietrznej jeśli jest. a klakson jest "przeniesiony" na kierownice za pomocą drążka kierowniczego(masa) oraz tego okręgu metalowego i dwóch blaszek takich odgiętych, jak się nie mylę to okrąg jest na kierownicy a blaszki po stronie drązka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te wasze passaty, klakson powiązany z drążkiem kierowniczym to dopiero zagadka chciałbym to zobaczyć, zwłaszcza że drążek rusza się z kołami przy skręcaniu a klakson nie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zrobie zdjecie jak to wyglada . (nie mam poduszki powietrznej)

a gąbka faktycznie jest ... mowicie ze wymiana tej gąbki cos da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne te wasze passaty
widzisz dziwne:p a jednak tak jest :) jak sciagnie poduszke to czarny kabelek jest przykrecony originalna srubka w oryginalne miejsce na niego, i jest polaczony ze sruba ktora się przykreca kierownice do kolumny kierowniczej(przepraszam za nazwe drążka kierowniczego<LoL> :D) a plus jest za pomocą własnie tego okręgu i tych dwóch odgiętych blaszek przeniesiony z kierownicy na instalacje samochodową że tak to nazwe ;)

 

a wymiana tej gąbki da, bo jeśli nie jest juz taka "twarda" to te blaszki w przełączniku poprostu samocznnie mogą się stykać dlatego klakson od samości może wydawać z siebie dźwięki :)

Edytowane przez szotek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko on wogole nie dzialal a teraz zacza wariowac ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że temat nie do rozwiązania ;p dołączę się do dyskusji i proponuję rozwiązanie problemu od sedna, mój klakson nie działa wgl i nie mam pojęcia co może z nim być nie tak ;/ odczepiałem 'plastik' aby sprawdzić co jest pod spodem i są 2 kabelki (chyba czerwony i czarny) oba są popodłączane i nie mają żadnych luzów a on nie trąbi wcale, o co może chodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy dochodzi plus po kluczyku do klaksonu i masa po wciśnięciu włącznika w kierownicy. sprawdź też klakson na krótko podając mu bezpośrednio plus i minus z aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak powiem że jestem 'zielony' i nie ogarniam co napisałeś to mi wytłumaczysz szczegółowiej ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź bezpiecznik nr 13 na początek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności