Skocz do zawartości
Jonasz

Woda w kanale akumulatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś powiedzieć co odetkać ?

Od jakiegoś czasu zbiera mi się woda w kanale akumulatora. W "naszym" warsztacie na tym forum zauważyłem, że nad akumulatorem (a właściwie całym kanałem) powinna być osłona plastikowa - u mnie nie ma :(

Ale napewno nie jest to jedyna przyczyna zbierania się sporej ilości wody w kanale akumulatora. Powiedzcie gdzie może być zapchany odpływ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a właściwie całym kanałem) powinna być osłona plastikowa - u mnie nie ma :(

Ale napewno nie jest to jedyna przyczyna zbierania się sporej ilości wody w kanale akumulatora. Powiedzcie gdzie może być zapchany odpływ ?

 

Osłony w naszym modelach fabrycznie nie ma (możan dokupić) była dodawana chyba po 2001roku.

Zeby odetkac odpływ najlepiej podjedz pod kompresor - wyjmij akumulator, pod nim jest dziura:D - oczyszczasz to miejsce z liści i wszystkiego co tam jest, koncówke kompresora w dziure i OGNIA!!!

 

U mnie po drugiej stronie (symetrycznie) grodzi tez jest otwór ale zaślepiony gumą - czyli u mnie woda schodzi tylko tym pod otworem pod aku:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągłem tę zaslepkę po lewej stronie i mam spokój z wodą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziękuję bardzo, ale tak się zastanawiam czy:

Jeśli ta zaślepka tam była to nie powinna być nadal ?

W końcu po coś ją włożyli. I czy jeśli ją wyciągnę to nie okarze się nagle że "cieknie mi po nogach" :627:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko tędy woda zlatuje w wersji angielskiej, bo jest symetrycznie zaslepione jak inne otwory, a woda żadna mi nie leci po nogach bo to obserwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w passku są 2 otwory do odprowadzenia wody niezależnie od wersji, angol czy nie. Muszą być drożne aby spełniały swoją rolę. Też miałem wodę , ale pozbyłem się jej jak wyjąłem liście helmuta z tych otworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś nr katalogowy tych elementów odprowadzających wodę z podszybia, nie mam nic od strony kierowcy i wszystko leci mi na skrzynię biegów (automat) na wtyczkę od czujnika prędkości i ostatnio wpadł w tryb awaryjny woda była we wtyczce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod akumulatorem jest otwor spustowy wody. Jakis debil niemiecki inż. wymyslil sobie, ze ten otowr spustowy ma dzialac jednostronnie i zaprojektowal durna "zaslepke" ktora powoduje ze zbiera syf i tamuje wode. Najlepiej wyjac aku i wywalic TO gowno !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej wyjac aku i wywalic TO gowno !!

Radku nie koniecznie. Ja dostałem się pod akumulator bez wyciągania jego.

Dzisiaj rano wpadłem na pomysł aby umyć auto (pojutrze spot u nas). I coś mnie tknęło zajrzałem do kanału aku. I co jak zwykle po dłuższym nieczyszczeniu odpływów stoi woda. Wq...m się że znowu trzeba wywalać aku. wymyśliłem patent. Ubrałem rękę w rękaw ze starej bluzy, który używałem do prac przy aucie (aby nie pobrudzić się i porysować rąk przy przeciskaniu przez wąskie miejsca).

 

obraz5438.th.jpg

 

zdjąłem osłonę silnika aby jej nie połamać

 

obraz5436.th.jpg

 

włożyłem uzbrojoną rękę między korpus silnika a filtr powietrza poniżej słynnego zaworu EGR

 

obraz5440.th.jpg

 

I wyciągnąłem to ustrojstwo, niemiecką myśl techniczną. Dla wszystkich zainteresowanych zdjęcia jak to g...no wygląda. Wewnątrz znowu zebrały się resztki liści i innych nasionek spadających z drzew.

 

obraz5441.th.jpg obraz5442.th.jpg

 

Jak taki lejek ma się nie zapchać? Niemiec to zrobił aby mieć klientów na grubsze naprawy.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zna ktoś nr katalogowy tych elementów odprowadzających wodę z podszybia, nie mam nic od strony kierowcy i wszystko leci mi na skrzynię biegów (automat) na wtyczkę od czujnika prędkości i ostatnio wpadł w tryb awaryjny woda była we wtyczce
Chodzi Tobie o numery czesci vw osłony wraz z pokrywką na akumulator oraz podszybie od 3BG? Jeśli tak to prosze bardzo:-)

3B1 819 447 B41 Osłona

3B1 819 442 A01C Pokrywa aku

3B1 819 415 E B41 Podszybie.

Oczywiście przypatrz sie podczas zakupu aby duża osłona była z okragłym otworem na zbiorniczek od plynu wspomagania a nie prostokątny,który był montowany w Passatach B5FL chyba od 2003r. Osobiście tak mam zrobione i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja przeprowadzona. Dzieki za wskazowki ;). Zrobilem inaczej niz radzisz. Wjechalem na kanal, sciagnalem oslone pod skrzynia biegow, od dolu poswiecilem latarka, wepchalem srubokret w gume ktora znajduje sie pod serwem, poleciala woda i po chwili wyciagnalem gume ze swego miejsca i wisi sobie na wezyku od serwa ;). Drugiej gumy nie widzialem, ale sadze ze to powinno wystarczyc :).

Bardzo prosta robota. Calosc zajmuje ok 10-15min z wjechaniem i wyjechaniem z kanalu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy po wymontowaniu zaślepek z pod aku i serwa woda nie zaleje środka samochodu poproszę o wyjaśnienie i poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy po wymontowaniu zaślepek z pod aku i serwa woda nie zaleje środka samochodu poproszę o wyjaśnienie i poradę.

Wystarczyło przeczytać wypowiedź twojego przedmówcy. :zeco

Koledze akurat wylała się do kanału. :manga

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego czytałem wypowiedź swojego przedmówcy:) chodziło mi oto czy ta woda przy jeździe nie będzie chlapać do samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy po wymontowaniu zaślepek z pod aku i serwa woda nie zaleje środka samochodu poproszę o wyjaśnienie i poradę.

 

Możesz spokojnie nawet wywalić te gumy ;) Woda poleje siępod samochód.Gorzej jeżeli odpływy są niedrożne to wtedy woda może dostać się do wewnątrz samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy czy metalowe krawędzie po wyjętych gumach w otworach nie skorodują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinny. Są fabrycznie malowane/wykąpane. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Koledzy czy metalowe krawędzie po wyjętych gumach w otworach nie skorodują?

 

U mnie jeszcze nie skorodowały :lol

 

Jeżeli chcesz mieć pewność to wytnij tylko sam środek z tej gumy a resztę zostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe jechał metodą kolegi "J@ceq"czyli kondonek na grabe i jazda.Może się uda wydostać wyciąć środek i wsadzić?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności