Skocz do zawartości
Gość DarioLee

Podciąganie ręcznego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarioLee

Jak podciągnąć hamulec ręczny ? Nie przeszkadza mi on w czasie jazdy bo mam automat ale w czasie przeglądu pewnie będzie sprawdzany. Trzeba się kłaść pod auto ? Troche tam ciasnawo i chciałbym się dowiedzieć czy jest może jakieś inne dojście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy źwigni zdejmij plastiki. Tam masz regulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

napewno sie nie pobrudzisz ;)

wystarczy wyjąć popielniczkę i już masz dostęp do linek i nakrętek, którymi naciągasz reczny :) Jeżeli będziesz miał mało miejsca zawsze możesz odkręcić tunel :) (w przypadku gdy masz fabryczny podłokietnik też musisz to zrobić :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka chyba za mocno się wyciagnęła skoro samoregulatory nie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie linka się wyciągnęła, a stanął samoregulator (mechanim ręcznego). W tym momencie wchodzisz pod samochó i psikasz na dzwignię WD 40, luzujesz te naciągnięte linki i prubujesz te dzwignie rozruszać ( przy kole). Miłej zabawy, jak się nie uda to zacisk do naprawy lub trza kupić nowe. Dodam że psuję się to od nieużywania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

nie wiem o jakich samoregulatorach gadacie, ale przypuszczam ze służą temu na co nazwa wskazuje ;) ale skoro one nie pomagają to dlaczegoby nie naciągnąć linki od wewnątrz tylko wchodzic pod samochód i grzebać się z samoregulatorami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samoregulator dostępny jest po zdjęciu bębna hamulcowego, jeśli tył jest bębnowy. A jeśli zacisk tarczowy to oczywiście, ale trzeba to rozruszać. A może linka nie była ruszana kilka lat... :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

w 2.0 z 1992 roku są tarcze z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miłej zabawy, jak się nie uda to zacisk do naprawy lub trza kupić nowe. Dodam że psuję się to od nieużywania

Wlasnie mnie to czeka a koszt zestawu naprawczego to ok 100 zl na jedno kolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

Właśnie w sobotę robiłem hamulce 2.0 tarcze z tyłu. Odkręciłem koła z tyłu, zdjąłem hamulce ( przy okazji sprawdziłem stan klocków ) i popsikałem WD40 na mechanizm gdzie wchodzi linka od ręcznego. rozruszałem wszystko i teraz mam hamulec ręczny super. A tez myslałem o naciąganiu linki bo była bardzo luźna. Okazało się , że tylny mechanizm po zimie został w jednej pozycji i z tego powodu linka była za luźna. Całość bardzo prosta i zajęła mi około 1.5 godz - ale warto było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno i w zacisku (tarcze z tyłu) też jest samoregulator. Inaczej w czasie zużywania się klocków hamulcowych użytkownik byłby kilka razy w warsztacie na regulacji hamulca recznego. Jeśli linka pracuje, to pozostaje kwestia sprawdzenia zacisku. Podciąganie zapieczonego nie ma sensu, napewno nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Byłem na przeglądzie i wykazało, że nie ma ręcznego :644: Mam 14 dni na jego naprawe Podciągałem linki i nic nie dało To teraz gdzie trzeba zajrzeć ? Pod auto czy za koło trzeba się brać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Masz tarcze czy bębny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś, czy linki nie są zapieczone? Muszą przesuwać się w pancerzu.

Tylny hamulec zasadniczy (nożny) działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Nożny działa jako tako na tył. Ale działa. Mam poruszac linkami za dzwignią żeby sprawdzic czy się przesuwają w pancerzu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarioLee, często szwankują niestety tylne hamulce awaryjne na układzie tarczowym. zobacz ten temat: http://www.forum.vw-passat.pl/tematy14/ile-kosztuje-vt901.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=r%EAczny&start=7

 

niestety niełatwo to naprawić - reperaturki są wyjściem (ja do dziś nie miałem czasu tego zrobić u siebie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

A gdzie takie można kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarioLee, gdybyś zadał sobie odrobinkę trudu i przeczytał to co kryje się pod podanym przeze mnie linkiem nie zadał byś tego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Czytałem ten link i jest tam napisane ile to kosztuje ale nie ma gdzie można dostać. Jest tylko napisane gdzie można się o jakieś tłoczki dowiedzieć. A te reperaturki można dostać w normalnym sklepie motoryzacyjnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności