Skocz do zawartości
Gość Dakot

Demontaż kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dakot

jak zdejmuje sie kierownice w passacie B3 nie posiadającym poduszki powietrznej ? czy wystarczy zdjąć klakson, zaślepkę i odktręcić srubę i zsunąc koło kierownicy z wałka z wielowypustem ? Czy ktos wie jaki jest to rozmiar klucza - nie mam takiego a muszę kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak się to robi, jak napisałeś. Co do klucza, to najlepiej oczkowy gięty. Rozmiaru nie pamietam, ale możesz to sprawdzić np. suwmiarką. Zaślepkę bez problemu zdejmiesz i załozysz w ciągu 5 sekund. Ona jest na zatrzaskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dakot, dwadzieścia coś tam. Weź suwmiarkę i zobacz.

 

edit

 

najlepiej nasadowym z przedłużką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

dzięki, niestety nie mam suwmiarki z takimi długimi końcówkami, ale sobie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dakot, klucz nasadowy 24 mm z przedłużką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

moze mi ktos patent sprzedac jak sciagnac nakladke na klakson? Wiem, ze jest na zatrzaskach, ale nie chce ich polamac. W ktora strone mam nakladke pociagnac, do siebie, do gory, w dol?

 

Pozrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnąć do siebie lub jak wolisz to możesz podważyć. Nakładka jest nakładana od góry względem płaszczyzny kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za konkretna odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie bardzo zchodzi kierownica odkreciłem srube i juz nawet we dwuch ja prubowalismy sciagac ale ni huhuhu, potrzeba sciagacza czy co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu zdejmiesz nie ciag na chama tylko z wyczuciem powoli zejdzie sama zobaczysz.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak to jest w passacie ale może jest w ten sposób że jak masz kluczyk wyjety ze stacyjki to blokada kierownicy trzyma i nie ściągniesz,trzeba przekrecic kluczyk i wtedy spróbuj.Tak miałem w innym aucie i tu może być to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk nie ma nic do rzeczy w pasku, pouderzaj rękami po obwodzie żeby poluzować wieloklin i powinna zejść powoli tak jak pisze Józefoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok bedziemy próbowac powoli nie nerwowo napisze jak mi sie uda dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak poszło z tą kierownicą? Mam podobny problem dlatego pytam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama kierownica powinna schodzić bez problemów. Jeśli chodzi o zdjęcie wieloklina to tam juz potrzebny ściągacz - wiem bo jestem właśnie na tym etapie i tutaj stoję, ponieważ mam zamiar wymienić stacyjkę ale mam zablokowaną kiere co za tym idzie stacyjke. Potzrbuję od Was jakiegoś patenta aby odblokować stacyjkę. Zaznaczam że kluczyk zgubiony i kwestia odblokowania stacyjki przez kluczyk odpada, tak samo jak wyłamanie jej. Chce dorobić kluczyk ale musze miec stacyjkę ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musze miec stacyjkę ze sobą.

koniecznie musi to być stacyjka ? może wystarczy wkładka z zamka z drzwi :) prościej zdemontować :) a sam wkład przecież taki sam jak stacyjka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy wkładka z zamka z drzwi

 

Wystarczy.... ale koszt 70zł

 

A tak nawiasem panowie jak złamać stacyjkę w By Czy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez trochę walczyłem z tym wieloklinem. Ale zrobilem tak:

nakręciłem nakrętkę tak żeby była jedna plaszczyzna stacyjkę trzymałem ręką a drugą puknąłem młotkiem w nakrętkę i za drugim czy trzecim razem wieloklin wyskoczyl :)

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noi u mnie bez sciagacza nie da rady sciagnać kierownicy musze znalesc kogoś kto posiada takowy sciagacz i mi pomoze ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce dorobić kluczyk ale musze miec stacyjkę ze sobą.
koniecznie musi to być stacyjka ? może wystarczy wkładka z zamka z drzwi
Wystarczy.... ale koszt 70zł
:confused:

 

Łukasz nie proponuje Ci kupna wkładki, tylko wymontowanie na wzór wkładki z drzwi zamiast stacyjki, co jest wielokrotnie łatwiejsze :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności