Skocz do zawartości
wiktor133

pmocy wywala olej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mój problem dotyczy wychlapywania oleju przez rurkę w którą wchodzi bagnet do sprawdzania oleju jak również przez oring gdzie rurka od bagnetu wchodzi do bloku, dwa razy zmieniałem ten oring ale i tak zostaje wyrzucony, olej przy prędkościach poniżej 100 km/h wydobywa się tylko spod oringu natomiast przy 140 km/h wylatuje przez tą rurkę i to w dużych ilościach. Czy przyczyną mogą być zużyte pierścienie ? może coś innego, pomocy !!!!

Mam jeszcze jedno pytanie do mojego nie dawno nabytego autka czy prędkość max 140 km/h, dla mojego passata to norma? bo kolega ma zwykłego diesla i prędkość maksymalną osiąga taką jak mój TD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiszu

Najpierw sproboj wyczyscic odme (gumowa rurka z pokrywy zaworow do filtra powietrza/kolektora ssacego) i sitko w pokrywie zaworow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wymianie tłoków, pierścieni i uszczelniaczy normalną rzeczą jest wydmuchiwanie powietrza poprzez korek wlewu oleju ? Pytam ponieważ zobaczyłem, że przy większych prędkościach ( 120 km/h ) przez ten korek wylatuje olej. Jak myślicie czy po wymianie korka problem wycieku oleju ustąpi ? Może miał już ktoś z takim czymś do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak odpala po nocy?

 

1 - jak pisal kolega wyzej - czyszczenie odmy

2 - sprawdzic stan oleju czy nie jest powyzej max

 

jesli nie pomoze to zmierzyc kompresje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość STUFF

WITAJ!!

Jeżeli wywalał olej bagnetem to na 100 % silnik kaplica, ja tak miałem musiałem cały silnik remontowac. Natomiast jesli się pocipod korkiem wlewu oleju to odwróc taką uszczelke co jest na tym korku i zobacz jak bedzie działac, mozesz tez zmienic korek na nowy.... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności