Skocz do zawartości
tomekkaz

poduszki powietrzne

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie wymontowałem z auta fotel kierowcy i kierownice ( obie rzeczy z poduszkami powietrznymi ) . w fotelu (skóra) rozerwałem boczek , a w kierownicy zmieniam obszycie na nowe. Teraz się zastanawiam jak to z powrotem zamontuje , to czy kontrolka z poduszek będzie się świecić ? Przed wyjęciem odłączyłem i wyciągłem akumulator z auta. Ma ktoś doswiadczenia w tym temacie? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drozdu

Pamiętaj tylko, że nie wolno przekręcać stacyjki w momencie jak masz odłączone poduszki bo Ci błąd wyskoczy a wtedy tylko komp pomoże. Ale skoro nie ma prądu tak więc nie powinno być problemu. :vw:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - w momencie podłączania akumulatora w pojeździe (przednie siedzenia) nie może nikt siedzieć - zdarza się, że poduszka wystrzeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro odłączyłeś aku to nic sie nie stanie. Podłącz wszytsko poprawnie złączki pod fotelami w swoje miejsca wsadz i żadne błędy nie powinny sie pojawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak by się coś pojawiło to podepnij kompa i wykasuj błąd - kontrolka zgaśnie na stałe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim . Dzisiaj zamontowałem kierownice i fotel , następnie podłączyłem akumulator i.... wszystko OK . nic nie strzeliło i nie pokazuje żadnych błędów. Jeszcze napisze , że naprawiałem ogrzewanie w fotelu ( plecy grzały a pod tyłkiem zimno) Wszyscy co zajmowali się tematem pisali ,że łatwo i prosto!!!! Mnie mało szlag nie trafił!!!! Mata była do pokrowca PRZYSZYTA . i DO TEGO PRZYKLEJONA PUNKTOWO ( skóra ) żeby tego było mało to pokrowiec od srodka jest na stelażu z drutu ,który trzeba odginać na kowadle!!!!. Niech tych konstruktorów szczyści!!! Ale jakoś dałem radę . Nie grzało dlatego bo kabelek się odłamał, Lutowanie i grzeje ,aż miło Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Mam auto z wystrzelonymi poduchami ( poduchy kierownicy, pasażera i lewego fotela) chce założyć poduchy, lecz nie wiem czy kupując poduchy musze kupić z takimi samymi symbolami/numerami jak stare(wystrzelone)

dzięki z góry za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...szukając poduchy kierowcy to pamiętaj, że były bodajże 4rodzaje mocowań, wiec o pomyłkę nietrudno,a co do reszty poduszka pasażera bez różnicy, a z kolei boczna rozróżniana jest przez ETKE na 2 rodzaje, ale musisz sprawdzić sobie po VIN 'ie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja z takim drobnym pytankiem: jak odłączyć poduszkę pasażera jak się dziecko wiezie na przednim siedzeniu? Bo nie znalazłem wyłącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak odłączyć poduszkę pasażera jak się dziecko wiezie na przednim siedzeniu?

Niektóre wersje wyposażeniowe Passata miały wyłącznik poduszki pasażera w schowku. W większości przypadków pozostaje jednak tylko wpięcie specjalnej kostki z rezystorem do przewodu podłączonego do poduszki pasażera i potem deaktywacja poduszki przez VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie wymontowałem z auta fotel kierowcy i kierownice ( obie rzeczy z poduszkami powietrznymi ) . w fotelu (skóra) rozerwałem boczek , a w kierownicy zmieniam obszycie na nowe. Teraz się zastanawiam jak to z powrotem zamontuje , to czy kontrolka z poduszek będzie się świecić ? Przed wyjęciem odłączyłem i wyciągłem akumulator z auta. Ma ktoś doswiadczenia w tym temacie? Pozdrawiam.

 

 

A ja mam pytanko kolego do ciebie jak to wygląda z tymi poduszkami,a mianowicie jak dostać się do wtyczek od poduszek bocznych w siedzeniach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, link nie dziala, a szukalem tego tematu i nie moglem znalezc.

I niestety moja wersja wyposazenia nie ma wylacznika w schowku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanko kolego do ciebie jak to wygląda z tymi poduszkami,a mianowicie jak dostać się do wtyczek od poduszek bocznych w siedzeniach??

Kostki od poduszek w siedzeniach są w pod fotelami. Rozpinasz kostki i wszystko.

dsc00508x.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak zrobić ten przełącznik w schowku,bo on jest 5 pinowy,czy trzeba też lampkę w konsoli montować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie :]

własnie jestem po wymontowanie foteli i swieca mi sie błędy od poduszek ! czy przy usuwaniu komputerem mogą wystrzelic ? jest taka mozliwosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możłiwości, aby podczas kasowania błedów komputerem wystrzeliła poduszka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie czyli jutro kasuje błedy bo mnie wkurza to pikanie :] dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności