Skocz do zawartości
Gość polowiec

Wymiana chlodnicy klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość polowiec

Witam,

 

Jestem właśnie po wymianie chłodnicy od klimy. Postanowilem ja sam wymienić - i dobrze, bo zajęło mi to 2.5h

 

Zbliżają sie cieple dni, pewnie część osób będzie musiała wymienić chłodnicę (w tych modelach b4 to ponoć standard, ze padają). Postanowilem podzielić sie z Wami moim doświadczeniem.

 

- zaczynamy od ściągnięcia atrapy przedniej (4 zatrzaski u góry jeden od dolu).

- ściągamy atrapy bocznych kierunkowskazów (super pomysł z tymi zaślepkami, brawo dla projektanta)

- pod atrapami sa śruby (torx) które mocują metalowa osłonę przednia (ta która zasłania dolna część lapm oraz wchodzi w nią atrapa) - ściągamy ją.

- odkręcamy lampy (8 śrub)

- ściągamy cala belka (ta do której sa mocowane lampy- (8 śrub)

- odkrecamy mala kratke wlotowa na samym dole zderzaka (dwa torxy)

 

... no i juz chłodnica jest jak na dłoni. Teraz tylko 4 śruby mocujące chłodnicę. Oczywiście trzeba tez odkręcić od chłodnicy przewody. Klucz 19 (do odkręcenia górnej potrzeba dwie 19, dolna odkręcamy przez otwór po kratce w zderzaku). Przy odkręcaniu przewodów warto polać je denaturatem aby aluminium sie nie ciągnęło. Uwaga na dwie małe uszczelki które muszą pozostać. Przy wkręcaniu przewodów w nowa chłodnicę można posmarować smarem grafitowym gwinty. Chłodnicę wyciągamy bez osłony plastikowej.

 

 

 

Tomek

 

//szkoda że nie ma zdjęć ale i tak wrzuciłem do FAQ - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grudyy

nie łatwiej zdjąć przedni zderzak po 2 śruby pod blendami na nasadkę 13 i po4 na torx przy nadkolu potem przy zdejmowaniu kable od kierunków, atrapę górną i mamy całą chłodnice na wierzhu cała operacja około 10-15 min zależy od zręczności i przygotowania. wtedy chodnic wyjmujemy od dolu. twoj sposob Tomek tez jest dobrz.

 

POYDRAWIAM :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość polowiec
nie łatwiej zdjąć przedni zderzak po 2 śruby pod blendami na nasadkę 13 i po4 na torx przy nadkolu potem przy zdejmowaniu kable od kierunków, atrapę górną i mamy całą chłodnice na wierzhu cała operacja około 10-15 min zależy od zręczności i przygotowania. wtedy chodnic wyjmujemy od dolu. twoj sposob Tomek tez jest dobrz.

 

POYDRAWIAM :vw:

 

Hej

 

Myslalem o tym, ale wolę wyciagac od gory - brak podnosnika oraz kanalu.

 

PS. Tak na marginesie, to ja sie nie znam na mechanice :) jestem elektronikiem, ale lubie grzebac przy swoim aucie :)

 

pozdro...

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukas0085

a gdzie są śruby mocujące zderzak w b3 bo muszę zdjąć zderzak a nie wiem co go trzyma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie są śruby mocujące zderzak w b3 bo muszę zdjąć zderzak a nie wiem co go trzyma??

 

lukas0085 ;

 

b4zderzakoo6.th.pngb3zderzakqj9.th.pngb3zderzak1og4.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów potrzebuje numerów chłodnicy do b4 silnik 1Z. Mam padniętą a nie chce mi się jej wymontowywać później znowu składać auto żeby pojechać do sklepu. Chce to zrobić szybko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś, kto dokładnie wskaże, która chłodnica klimy podejdzie do 1.8 ABS? W IC i allegro jest parę rodzai różniących się wymiarami i nie wiem którą wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość theRage

witam, polecam ta stronkę, wpisujesz pare parametrów swojego pasia i podają Ci modele części http://www.alkar.sklep.pl/index.php?p=p_polcar&Katalog=KatTermika&Marka=217&Model=155685&szukaj_Nazwa=Zbiorniczek%20wyr%C3%84%EF%BF%BD%C4%B9%EF%BF%BDwnawczy&Stronicowanie=1&

 

Ja ostatnio szukałem właśnie chłodnicy klimy do vr6 i znalazłem tam model z oznaczeniami :)

 

Ogólnie witam wszystkich forumowiczów jako, że jestem tu nowy! Niebawem postaram się zsolidaryzować wrzucając zdjęcia mojego B4 wraz z opisem :D

Edytowane przez theRage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymieniałem dzisiaj chłodnice od klimy.Sugerowałem się tym co napisał polowiec i wszystko poszło bardzo ładnie i sprawnie.Teraz tylko zostało napełnić układ i mam nadzieje że wszystko będzie oki!

 

Pozdrawiam Antek1717

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega wymieniał według tego co napisaliście. Wszystko śmiga jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna mała poprawka odnośnie tej chłodnicy,żeby odkręcić przewody doprowadzające trzeba użyć klucza 19 i 22! ten drugi potrzebny jest do odkręcenia górnego przewodu a 19 do dolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedna mała poprawka odnośnie tej chłodnicy,żeby odkręcić przewody doprowadzające trzeba użyć klucza 19 i 22! ten drugi potrzebny jest do odkręcenia górnego przewodu a 19 do dolnego

Jeden klucz to ....można rurę ukręcić, jakaś żabka do rur też by się raczej przydała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden klucz to ....można rurę ukręcić, jakaś żabka do rur też by się raczej przydała...

 

masz racje przydadzą się dwa klucze 22 ale ja nie miałem problemu z odkręceniem tego gwintu.poszło bardzo ładnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smolek71

Witam ja mam również problem chłodnicy klimatyzacji w VW B5 FL 1,9tdi, czy ktoś wymienial w tym modelu i co należy po kolei zrobić

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda operacja w B3, trzeba zdejmować zderzak z belką? Czy wystarczy zdjąć atrapę ze światłami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam, bo będę miał trochę wolnego to bym zrobił jeszcze tę rzecz w aucie, zanim się przesiądę na następcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak u siebie robiłem to śćągałem zderzak,bo masz potem wszystko na wierzchu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pytanie za 100 pkt. Czy gwinty chłodnicy klimy na które nakręca się rurki od klimy czymś się smaruje, żeby było szczelne, czy może taką taśmą do instalacji gazowych się uszczelnia gwint? Czy wystarczy nakręcić nakrętkę bez uszczelniania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są połączenia stopowe których nie musisz dodatkowo smarować czy oklejać skręć dobrze i nie powinno być wycieków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kojarzy że tam są oringi, które warto by wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności