Skocz do zawartości
Gość Domin

Przerobka Automata/Manuala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Domin

Chcialem zapytac czy mozliwe i czy oplacalne jest przerobienie AUTOMATA na MANUALA, bo jest do sprzedania pasek w wersji ameryka z motorem 2,0 16V 136KM i jaka jest mniej wiecej cena tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gora333

Z tego co slyszalem od znajomych mechanikow to w 1000 zl bys sie zmiescil,razem z czesciami i robocizna. mozliwe ze nawet taniej, zalezy za ile kupilbys czesci.

Ale wogole to automatem dobrze sie jezdzi. Tez myslalem o przerobce, ale narazie wszystko mi dziala ok i przyjemnie sie jezdzi :) osiagi niewiele gorsze,pozatym silniki wiecej wytrzymuja w automacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

z 1000PLN to bylbym ostrzony.

 

pamietam ze ktos juz na tym forum robil taka operacje - trzeba poszukac w archiwum - byl tam dokladny opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur

Jedynym samochodem który miałem z manualem był maluch, a było to jakieś 13 lat temu.

Od tamtego czasu miewam tylko automaty i tego się będę trzymał zawsze. Więc powiedz mi po jaką cholerę chcesz to autko psuć? Jeżeli napiszesz że potrzebne są Ci dobre osiągi to zmień całkowicie markę autka.

Jak masz wątpliwości zapraszam do mnie - mam 2 automaty(mercedes300D i VR6) to pokarzę co one potrafią.

JAZDA AUTOMATEM Z FULL WYPASEM TO PRZYJEMNOść PORóWNYWANA Z ORGAZMEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur, popieram Cię całkowicie!!!

Ktoś, kto przerabia automat na manuala poprostu robi potworny błąd i nie wie co traci. Najczęściej są to ludzie, którzy nigdy nie prowadzili samochodu ze sprawną automatyczną skrzynią biegów.

Albo osoby, tak jak jeden z moich znajomych, który jak sobie nie pomacha wajchą, to nie wie, że jedzie :641: :641: :641: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hipeko

panowie ja tako operacje robie za 1600 do 1800 pl i niejest to wcale takie proste bo naiwiecej problemow jest z elektryko tz sterowanie i takie tam pierdulki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hipeko

sorkki panowie tu oczywiscie jest taniej bo to nie jest zmiana z prawej na lewo tu tylko sama skrzynia juz mi sie myli z tymi anglikami co tyle juz do polski chlopcy pchajo ale za samo robocizna\e od takiej skrzyni wziolbym z 600pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo
Chcialem zapytac czy mozliwe i czy oplacalne jest przerobienie AUTOMATA na MANUALA, bo jest do sprzedania pasek w wersji ameryka z motorem 2,0 16V 136KM i jaka jest mniej wiecej cena tego

 

Ty ten automat zostaw lepiej w spokoju :629:

Dziwie się co ludziska boją się tak tych automatów :626: ...

choć może to i lepiej...przynajmniej są sporo tańsze od manualów i jest z czego wybierać :629: :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

moje kolejne auto to tez bedzie automat tyle ze 4wd :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jedrekso

co do automatów to popieram pewnie że wygodniej i lepiej po prostu frajda

jeśli jedna sie zaczyna psuć to nie naprawisz go tanio sam miałem juz dwa auta w automacie i niestety przerabiałem na manual

1 to był pasek b4 2,o koszt przeróbki to około 900 zł częśći (skrzynia półosie sprzęgło kpl wraz zkołem zamachowym rozrusznik pompa sprzęgłowa lewarek pedały z elektronika to tylko kwestia przerobienia (znalezienia miejsca podłączenia wstecznego światła do nowego czujnika co do odpalania to nalezy wykręcić czujnik położenia dzwigni biegów i podłąćzyc go do instalacji aby odpalac bez problemu musi być wciśniety to wszystko elektryka)

2 auto to pasek vr6 skrzynia się sypneła zresztą jak jużupowałem to nie była sprawna

przeróbka to 1400 zł części i własna robota

oba jeżdzą do dziś i nie ma żadnych problemów jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji to zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że są najlepsi, ale coś potrafią.

 

ppmarian, daj namiar na serwis, który podobno naprawia we Wrocławiu skrzynie nienaprawialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
ppmarian, daj namiar na serwis, który podobno naprawia we Wrocławiu skrzynie nienaprawialne.

 

wroclaw ul.rakowa 58

609 099 099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Dalem auto do naprawy bo cos ze skrzynia biegow jest nie tak. Jesli koczt jej naprawy wynioslby ok 1,5tys to taniej byloby wymienic na manuala ? I czy dziury w podlodze pasuja ? Bo w pewnym warsztacie mi powiedzieli ze nie do konca pasuja i trzeba nowe wycinac, ile w tym prawdy ? Zal bylby rozstac sie z automatem ale finanse decyduja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Co oprocz skrzyni biegow trzeba kupic zeby przerobic na manuala ? I jaka bylaby mniej wiecej tego cena ? Mial ktos kiedys taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ze Zduńskiej Woli oferuje zestawy (skrzynia, sprzęgło, pedały i coś jeszcze chyba) do przeróbki na manual po 850zł. Jego nick na Allegro: mpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee
:/ szkoda ze szybciej o tym nie wiedzialem to bym sie zastanowil nad zmiana :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jego nick na Allegro: mpeg

On wogóle ma bardzo dużo części do B3 i B4 za naprawdę niewielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześko, co do B3 to potwierdzam = kopalnia czesci

B4 raczej niet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności