Skocz do zawartości
marhal

Osuszacz klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do was pytanie ,czy jest potrzeba wymieniać osuszacz klimatyzacji ?Przed momentem dzwoniłem do gościa od klimatyzacji (chcę ją nabić i odkazić ultradźwiękami przed okresem letnim) i przy okazji myślałem że wymienię osuszacz .Ale pan z serwisu klimatyzacji stwierdził że jest to posunięcie na wyrost i nie ma potrzeby wymieniać osuszacza.Także proszę was o jakieś opinie na ten temat-warto wymienić czy nie ma takiej potrzeby?.I czy wymiana tego osuszacz jest skomplikowana (uszczelki ,dojście itp) i czy ewentualnie mógłbym zrobić to sam na podwórku?

Za obsługę klimatyzacji (nabicie + odkażanie ultradźwiękami -200 zł) ,osuszacz w InterCars -120 zl.

Proszę o o dpowiedzi i z góry dziękuję.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan sie do konca nie zna. Zaleca sie wymiane osuszacza po kazdej interwencji w uklad AC.Faktem jest natomiast.,ze nie musi byc on zły:)U mnie w starym pasku , co rok musialem wymieniac/spawac chlodnice klimy.Po 3-cim razie klima chodzila 3 dni pieknie i potem chlodzil pieknie juz tylko osuszacz:P...Dodatkowe koszty byly:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Serwisy zalecają wymianę filtra osuszacza co 2 - 3 lata lub po każdym uszkodzeniu mechanicznym układu klimatyzacji (rozszczelnieniu).Ja natomiast powiem jak to wygląda w praktyce. Jeżeli układ jest szczelny i nie wiąże się to z ponownym jego napełnieniem, przy prawidłowo wykonanej obsłudze (głównie chodzi tu o odciągnięcie czynnika wraz z olejem i oczyszczenie) można pozostawić stary osuszacz. W filtrze tym znajduje sie adsorbent ( coś na podobieństwo kuleczek, które często w woreczku dodawane sa do np. butów). Po pewnym czasie straci on swoja chłonność i wtedy juz nic się nie da zrobić z osuszaczem (początkiem może być spadek wydajności klimy). Tak jak wyżej pisałem wiąże sie to ze stanem całego układu przed wykonaniem usługi. Jeżeli układ był dłuższy czas rozszczelniony bądź mogą sie w nim znajdować cząstki stałe (np na skutek uszkodzenia sprężarki) należy wymienić osuszacz.

Reasumując: nie ma potrzeby każdorazowo przy serwisowaniu klimy wymieniać osuszacza. No i na pewno nie rób tego sam bo to powinno być zrobione przed napełnieniem układu. A tak na marginesie my 'odratowujemy" osuszacze których cena sięga nawet 1200 zł wiec jest o co walczyć. Wybór należy do Ciebie.

PS. I napisz jaki był tego finał i jak się ma " czystość powietrza" w aucie po ultradźwiękach.

A samą usługę zaproponowali Ci w rozsądniej cenie.

Pozdrawiam [/fade]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie mam katalogu mam slaby net bo jestem na wyjezdzie

przypadkowo zauwazylem ze gumowy waz przetarl mi obudowe osuszacza pod zderzakiem i jest maly wyciek miniaturowa dziurka

 

czy ktos wie jaki jest numer oryginalu osuszacza do passat b5 fl 2002 rok 1,9 tdi 130m?

 

od jakich aut pasuja skrapcze w sensie rocznika i silnika ?

 

czy ktos zna cene nowego? czy jest zaporowowa i kupic uzywke?

Edytowane przez MAPET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skraplacz- osuszacz 3B0 820 193 - cena OE ok.590zł.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki!

 

to chyba jednak uzywke sie zdecyduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki!

 

to chyba jednak uzywke sie zdecyduje

nie przesadzaj,max 150zł kosztuje nowy,miałem to samo co u ciebie,ale długo z tym jeździłem,z nabiciem klimy jakieś 300zł dałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel w aso czy gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajechałem do gościa co nabija klimy i naprawia układy i miał ,więc zajedź bo i tak pewnie klimę trzeba sprawdzić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem klime sprawdze

jutro bede dzownil dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kolegi dokładnie to samo się stało. kupowałem w focie 120zł za kagera. gdzieś czytałem, że ten osuszacz powinno się wymieniać co jakiś tam czas - już nie pamiętam i było napisane jeszcze, że w żadnym wypadku nie kupować używanego bo w środku jest coś co chłonie wilgoć, co po zdemontowaniu wchłania szybko wilgoć z powietrza i później nie spełnia swojej funkcji.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

 

wiem ze nie ma co brac skraplacza, który byl wykrecony i mial niezaslepione otwory bo ciagnie wilgoc i kicha

 

dzieki zapytam w focie tez jak co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak wiem klime sprawdze

jutro bede dzownil dzieki!

zaczekaj do wtorku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok luknalem w kat FOTY

i lepszy kager czy nissens i czy ktos stosowal to sa ok?

 

http://katalog.fota.pl/Katalog/(S(phzjkc55ccmt45v54mngklzh))/Samochod3.aspx?GenArtNr=851

 

---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:07 ----------

 

zaczekaj do wtorku

 

hehe spoko pomylka :)

Edytowane przez MAPET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez 2 zdań nissens,nissens od wieków robi chłodnice i inne ,a Kager?przeciez to shit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki to jak nie bedzie mial gosc od klim to wezme nissensa z foty chyba 155zl :)

 

http://katalog.fota.pl/Katalog/(S(phzjkc55ccmt45v54mngklzh))/Samochod3.aspx?GenArtNr=851

Mapet bierz nssensa ja wymieniałem w zeszłym roku tylko że rok temu był 100 droższy.A jeszcze jedno z tego co wiem to są dwa rozmiary tego filtra ale 2002r ma już chyba duży bo przed były mniejsze. Jak bedziesz wymieniał to wyzej go podciągnij żeby o węże nie tarł bo Ci go przetrze.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest taki sporawy a te mniejsze to nie mialy wejsc wezy z boku? a ten duzy ma od gory?

 

wiem wiem juz tam poprawilem te weze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no jest taki sporawy a te mniejsze to nie mialy wejsc wezy z boku? a ten duzy ma od gory?
tak dokładnie wejścia od góry, bo mi przysłali pierwszy i nie pasował ale widzę ,że wiesz o co chodzi.Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAPET Zdecydowanie tylko Nissens .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności