Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy a wracając do Unidena 520XL co myślicie o dokupieniu do niego anteny President Dakota V2 1.5m?? właśnie rozmyślam nad takim zestawem z tego co sie doczytałem to ten Uniden jest bardzo dobrym odbiornikiem a co do tej antenki macie jakies zastrzeżenia??

a i jeszcze znalazlem ciekawą aukcje http://www.allegro.pl/item1096621631_uniden_520xl_520_xl_nowe_gwarancja_12_m_cy.html

czy myslicie że są to orginalne nowe radia?? czy kolo kombinuje coś ze sprzedażą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myślicie o dokupieniu do niego anteny President Dakota V2 1.5m??

Antena w porządku, tylko że ta cena... Osobiście w tej klasie anten wybrał bym Sirio ML145 bo jest sporo tańsza, a parametry takie same. Co do aukcji to myślę że są to oryginały. Na ebayu też ludzie to sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem to wyżej wymienione radio Uniden 520XL z aukcji allegro, co sie okazało że z tyłu radia widnieje napis MADE IN CHINA:zeco jak mam to odbierać że radio jest podróbką ?? wogóle z jakiego kraju pochodzą orginały?? mam prawo do odesłania radyjka ale czy wogóle to się opłaca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyłu radia widnieje napis MADE IN CHINA

Powiedz na czym teraz nie widnieje ?

jak mam to odbierać że radio jest podróbką ??

Nie, to oryginał, ale teraz wszystko klepią w Chinach, nawet Prezia ;)

mam prawo do odesłania radyjka

Prawo jakieś chyba masz, zależy od aukcji itp. rzeczy.Teraz wszystko Chińszczyzna, dlatego ja zawsze powtarzam, kupujcie stare graty a nie nowe.Nowe bo gwarancja, kusi, no i nowe.Teraz nowe, to Chińskie ;) Klepane na ilość, a nie jakość.Kupując coś czasem warto zapytać w jakiej szopie to radio klepali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też od tego tygodnia mam założonego Unidenka 520 pro xl i mam to w zadku czy jest z chin czy z korei północno środkowej. Ważne, że odbiera fantastycznie i nie szumi jak mój poprzednik Alan 100 plus.

 

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

 

Jednak gwarancje takiego sprzętu są wg mnie dośc nieliczne bo to się nie psuje

 

Psuje psuje. Przez przypadek podłączyłem odwrotnie kable i w nówce musiałem od razu diodę zmieniać. Dobrze, że akurat miałem wszystko pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też od tego tygodnia mam założonego Unidenka 520 pro xl i mam to w zadku czy jest z chin czy z korei północno środkowej. Ważne, że odbiera fantastycznie i nie szumi jak mój poprzednik Alan 100 plus.

 

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

 

 

Psuje psuje. Przez przypadek podłączyłem odwrotnie kable i w nówce musiałem od razu diodę zmieniać. Dobrze, że akurat miałem wszystko pod ręką.

Samo się nie popsuło tylko mu pomogłeś, i w tym przypadku pewnie na gwarancji by ci nie naprawili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno by nie naprawili. Zresztą mam to gdzieś, bo nawet gwarancji na niego nie mam. Poza tym radyjko jest zbudowane na tak prostych układach, że nawet kowal by go naprawił trzynastką kluczem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszyscy rzucili się na allegro - za cenę 240zł znajdziesz unidena 520xl w sklepie internetowym. Na skąpcu wrzuć w wyszukiwarkę i masz. Opcje wysyłki od 15-25zł. Jak coś to namiary mogę podać na pw żeby nie reklamować firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mogę polecić pewnego sprzedawcę. Info PRIV.

 

---------- Post added at 11:42 ---------- Previous post was at 11:09 ----------

 

Ja dałem 200zł + 11zł za przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o opinię o radyjku Alan 42 multi http://alan.pl/produkt_szczegoly.php?prod=1393, myślę tu o zestawie z podłączonym prądem i zewnętrzną anteną. Jak to się spisuje w porównaniu z wszędobylskim Unidenem 520xl. Ostatnio znajomy wypowiadał się o tym ręczniaku pozytywnie, kuszą mnie małe gabaryty i "to coś innego" ;) Proszę o argumentowane odpowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez felippe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o opinię o radyjku Alan 42 multi http://alan.pl/produkt_szczegoly.php?prod=1393, myślę tu o zestawie z podłączonym prądem i zewnętrzną anteną. Jak to się spisuje w porównaniu z wszędobylskim Unidenem 520xl. Ostatnio znajomy wypowiadał się o tym ręczniaku pozytywnie, kuszą mnie małe gabaryty i "to coś innego" Proszę o argumentowane odpowiedzi.

Pozdrawiam

Filip okresl się czy to ma byc sprzet na baze,czy do mobila,bo jak na baze to lepiej juz cosik ze ''wstegami'' i bandami

[pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filip okresl się czy to ma byc sprzet na baze,czy do mobila,bo jak na baze to lepiej juz cosik ze ''wstegami'' i bandami
do małego mobila. aktualnie mam 520xl, ale muszę się dzielić nią z pozostałymi kierowcami z domu, a chciałbym jakieś drugie radyjko, żeby nie było potrzeby tak częstego przenoszenia radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o opinię o radyjku Alan 42 multi

Jeśli wcześniej używałeś PRO 520 to niestety będziesz bardzo rozczarowany. To radio nie ma RF Gaina - nie nadaje się do miasta. Przy maksymalnie skręconym SQ hałas i tak przebija blokadę. Na trasę może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręczniaki są strasznie czułe i bez RF-Gaina lub przynajmniej przełącznika loc/dx , praca na nim będzie uciążliwa.No chyba że nie używasz tego jak np. ja, to radio jest jak najbardziej ok.Tutaj akurat sprawdzi się krótka antena na odbiór, ale z nadawaniem to już gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki Panowie, tyle mi starczy żeby wiedzieć że warto kupić drugiego sprawdzonego 520xl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja może jeszcze dodam że radio w mieście bez ASC to nie będziesz zadowolony strasznie szumi , możesz mi wierzyć .czytaj google uniden 520xl homologacja

Edytowane przez bodziio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja może jeszcze dodam że radio w mieście bez ASC to nie będziesz zadowolony strasznie szumi , możesz mi wierzyć .czytaj google uniden 520xl homologacja

a Ty możesz mi wierzyć że wcale strasznie nie szumi, jak byś czytał od początku to byś wiedział że mam już jedną 520xl, i domyślił się że wiem o braku certyfikatu zgodności.. ale mnie zastanawia czy Ty tak cały czas jesteś przepisowy, chociażbym czy przepisowo jeździsz, skoro i brak certyfikatu Ci przeszkadza... ;p uważam 520xl za jedno z lepszych, o ile nie najlepsze radyjko w stosunku cena/jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez ASC to nie będziesz zadowolony strasznie szumi

ASC to mocno przereklamowana sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:) użytkowałem przez 2 lata radio Alan Midland 102, ale ponieważ ojciec ostatnio zapłacił mandat więc mu je oddaję a sam chcę coś zakupić... szukam radia z niebieskim podświetleniem i w cenie do 300zł z przesyłką... Znalazłem na allegro te 3 modele:

1. http://www.allegro.pl/item1094543691_cb_radio_tti_tcb881_asc_nowe_wtyk_gratis.html

2. http://www.allegro.pl/item1101481249_cb_radio_alan_78_plus_multi_promocja_cenowa.html

3. http://www.allegro.pl/item1100504563_cb_radio_alan_48_multi_b_gratisy_promocja.html

 

Kto miał do czynienie z tymi radiami??? Czy warto je kupić??? A może coś innego polecicie w tej cenie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja może jeszcze dodam że radio w mieście bez ASC to nie będziesz zadowolony strasznie szumi

Powiedz mi co za różnica jak przekręcisz SQ w prawo np. na godz. 11, a jak załączysz ASC ? Proszę przestań jeszcze i Ty wciskać kity ludziom o ASC, bo to zbędny bajer za jaki się płaci, a tak samo działa jak zwykły SQ.

Gawin linki mi nie wchodzą.Nie wiem czy problem występuje u mnie, czy też u innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności