Skocz do zawartości
Kamillo

Delta 6 + cisza w głośnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Moja przypadłość jest dość niepokojąca, bo zdarzyło się mi to drugi raz i o drugi raz za dużo. Jestem posiadaczem Passka od niedawna. Po przejrzeniu forum już wiem, że mam deltę 6, ale swojej przypadłości nie znalazłem, albo nie umiem szukać. Tyle jeśli chodzi o wstęp ;).

Krótko:

Wpadam dziś do fury, kluczyk w stacyjkę, przekręcam, zapłon, ognień i jadę. Jadę jadę, ale czegoś mi brakuje. Brakuje mi dźwięku. Patrze na wyświetlacz - świeci. Myślę, może wyciszone... z reguły nie ściszam do 0 przed wyłączeniem silnika, ale kto bym tam pamiętał. No to pyk gałeczkę, a tam dalej cicho. No cóż, może stacja ma jakieś problemy po wczorajszych burzach. Zmieniam... Cisza... zmieniam dalej... cisza... Przeleciałem wszystkie zaprogramowane i niezaprogramowane stacje i nic... cisza... Włączam CD... cisza. Włączam, wyłączam radio... cisza. Dojechałem do domciu. Odczekałem chwilę po zgaszeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka. Wsadziłem na nowo - świeci i normalnie wyświetla się wszystko, ale nie brzdąka. To tak jakby odłączyć tylko głośniki... i co? Nadmienię, iż jest to druga taka sytuacja. Za pierwszym razem naprawiło się samo jak samochód odstał swoje. Jako, że zdarzyło się to drugi raz - piszę, bo chciałbym uzyskać jakieś wskazówki co sprawdzić, co zrobić, by w przyszłości już tego nie doznać/zaznać (czy jakoś tak ;P) Wybaczcie za ilość tekstu, ale ja po prostu jestem wylewny ;)

 

Pozdrawiam wszystkich czytających ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze luzna kostka od glosnikow? male zwarcie? wyciagnij radio i posprawdzaj izolacje na kablach i czy wtyczka jest dobrze wcisnieta.

 

mialem taki efekt w blaupunkcie okazalo sie ze wzmacniaczw radiu sie spalil.

 

ale najpierw posprawdzaj zanim oddasz do naprawy najlepiej podlacz inne radio najlepiej ori VW (beta gamma lub inna delte) jezeli bedzie inne radio gralo czyli twoje padlo, a jak tez nie bedzie grac to szukaj po kablach i glosnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zajrzę, mam nadzieję, że demontaż takiego radyjka nie jest jakiś skomplikowany. Jednak stało się to o czym pisałem. Na chwilę obecną wszystko wróciło do normy :/. Póki co dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie i wskazówki. Zastanawiam się czy może mieć to jakikolwiek związek z tymi wczorajszymi hardcore'owymi deszczami. Trochę popływałem w Piasecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro znowu dziala to znaczy jednek ze cos kablach nie styka moze przetarla sie izolacja i jak dostaje wody to wystepuje male zwarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to pyk gałeczkę, a tam dalej cicho
. Mam to samo ale u mnie z nienacka spalily sie glosniki pierw jeden za 2 dni 2-gi .To taki papierowy szmelc i wlasnie przymiezam sie do kupna innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Nie mam pojęcia jak się dobrać do tego radyja :/. Nie chcę nic na siłę, żeby nic nie połamać. Trzeba to wypchnąć? czy może jakieś specjalne uchwyty są potrzebne? Zauważyłem jakieś szparki na przedniej konsoli... hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No maja takie blaszki wklada sie w te szparki na przedzie i wysowa radio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item661313629_4_x_klucze_wyjmaki_do_nawigacji_mfd_rns_e_rns2_itd.html

 

cos takiego lub 4 waskie pilniki do paznokci ale tym trza sie duzo nameczyc i miec fart wiec lepiej kup wyjmaki.

 

Pozdro i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu Panu podziękujemy za największe zainteresowanie i sugestie. Chyba nikt się nie obrazi jak wcisnę "pomógł" ;).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg200

Mam podobny problem jak Kamillo. Od pewnego czasu głośniki przestały grać i to wszystkie na raz / w sumie osiem /. Od czasu do czasu się odzywają po przejechaniu po nierównościach dróg / co w naszych warunkach zdarza się często / . Od razu więc wykluczyłem awarię głośników. Wymontowałem więc radio / stary model Pioneera ma już parę lat ale nigdy nie zawodził/ popukałem, postukałem i nic. Wyciągnąłem więc radio z drugiego auta i po podpięciu okazuje się że nadal jest cisza.

Podpowie ktoś z forumowiczów co może być przyczyną ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje radyjko (BETA) nie miało podświetlenia. poczytałem trochę na forum i do roboty. Wymontowałem sprzęt, okazało się, że jest niebieski kabelek i po włączeniu świateł pojawia się napięcie. Ok podłączyłem i pojawiło się podświetlenie. Tylko pojawiła się również cisza w głośnikach, a na radyjku napis PHONE. Poza tym nie działają przyciski. Zatem odłączyłem kabelek i spróbowałem "na krótko" podświetlenie z wys. anteny. Objaw dokładnie taki sam: podświetlenie ok ale cisza w głośnikach i napis PHONE. Kombinuje jak mogę i nic. Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moj pierwszy wątek. :)

Mam problem z radyjkiem. Delta 6.

CD dziala bez zarzutów ale FM juz lipa,

raz na jakis czas cos wskoczy i nieczysto slychac ale po chwili znow lipa.

Bylem u elektryka, podłaczyl kawalek nowego kabla do anteny na dachu i zlikwidowal ten wzmacniacz antenowy pod dachem co jest zamontowany w tej stopce antenowej bo i tak juz z niego nic nie bylo, caly czarny i zaśnieziały..

Jak stalo chwile u niego w warsztacie to zetka grała prawie czysto przez chwile ale jak juz wsiadłem i odpalilem to znow zaczal sie tylko szum i tak jest caly czas prawie, rzadko cos tam łapnie

i problem pozostał, nie łapie prawie nic. :/:niekumam

Radio oryginalnie z tego auta bo po odlaczeniu nie woła kodu..

Co moze byc przyczyną, co sprawdzic jeszcze, czy moze byc uszkodzone w jakis sposob ze nie bedzie dobrze sciagac fali?

Z góry dzieki za pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Podłączę się pod temat ponieważ mam ten sam problem co kolega kwiniu z radiem delta 6.

Radyjko kupiłem na allegro i grało dobrze około 3 miesiące a teraz ściąga mi już tylko radio maryja i nic poza tym.

Kupiłem nową antenę na dach, prześwietliłem kabel antenowy czy nie jest przerwany i zero rezultatu:(

Proszę o podpowiedz jeśli ktoś orientuje się w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności