Skocz do zawartości
lukasfenix

[Climatronic] Brak ogrzewania.

Rekomendowane odpowiedzi

To już mi ręce opadają. Jest tak mam błąd w vagu 01274 motor flap V71. Czyszczę błąd i go nie ma ale włączę obieg zamknięty i błąd znowu wskakuje. Wyjmuje filtr kabinowy i widze że klapka pracuje, wedle tłumaczeń ten błąd to błąd 01274 Motor klapy nawiewu powietrza – V71. Może w tym silniczku jest jakiś czujnik który nie podaje sygnału do kompa że klapka działa?

 

oooooo właśnie, jest tam podobno potencjometr na płytce który często pada , nie martw sie mi ta klapka chodzi odwrotnie ale błąd na wyświetlaczu wyświetla sie chyba taki 1231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :] Panowie, odchyliłem tą gąbeczkę po prawej stronie tunelu środkowego i w końcu znalazłem ten silniczek. :| Próbowałem go troszkę rozruszać- na początku miał straszny opór, ale z każdym pociągnięciem za cięgiełko coraz luźniej chodził. Skasowałem błąd (4122) i włączyłem klimę. Niestety jak nie działała zmiana temperatury tak nie działa. :[ Moje pytanie to czy można ten silniczek zdemontować w jakiś prosty sposób, czy trzeba sie na rozkręcać? Jak najłatwiej sie do niego dostać i jaki jest jego orientacyjny koszt. PozdraVWiam! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to ten silniczek nad tunelem środkowym, od spodu nagrzewnicy to łatwo go wymontować. Jest przykręcony na 3 śrubki, mi się udało wykręcić go końcówką krzyżakową od wkrętarki. Zdjąłem tylko dolną część konsoli od strony kierowcy i plastik środkowy. Pomagałem sobie małym lusterkiem.

 

Jak zapytałem o cenę tego silniczka w ic to zbladłem :znudzony: około450zl :kwasny:

Szukam na allegro używki, ale nie ma nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450zł!? no to nieźle. :kwasny: Postaram się go wymontować i obejrzeć dokładnie. Dzięki panowie za wszystko. Zdjęcia i opis wymontowania bardzo mi pomogły. Oczywiście punkciki dodałem. :D PozdraVWiam! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:rotfl:

odkopuje temat:cool:

posiadam wyjety climatronic i jak ktos nie wie gdzie sie jakas czesc znajduje to dawac znac i zrobie foty:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam:rotfl:

odkopuje temat:cool:

posiadam wyjety climatronic i jak ktos nie wie gdzie sie jakas czesc znajduje to dawac znac i zrobie foty:D

 

chłopaku :D rób całą sesje zdjęciową, taka okazja może sie nie powtórzyć, a fotki zawsze sie przydadzą

np. możesz spisać nr katalogowe z tych rożnych silniczków itp, nie wiem czy jak już masz wyjęta całą ta puchę od klimy to czy będziesz rozpoławiał te mechanizmy z silniczkami w celu np. przesmarowania itp. jak tak to możesz też cyknąć fotki ze środka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

melonchio rób foty ile sie da z każdej strony gdzie co jest !!!!! atak wogóle to kupie sterownik do klimatronika ten cały panel z wyświetlaczem może ktoś ma ???? passat b4 94r ( bez przycisku ECON) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam zdjęcia całej nagrzewnicy i poszczególnych jej elementów, min silniczków i siłowników klap. Jak coś trzeba to pisać, chętnie pomogę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również posiadam zdjęcia całej nagrzewnicy i poszczególnych jej elementów, min silniczków i siłowników klap. Jak coś trzeba to pisać, chętnie pomogę ;)

 

 

to wrzuc tu te zdjecia a jak bedzie czegos brakowalo to dorobie:)

uporalem sie wreszcie z silniczkiem od klapy temp, wymienilem i dziala:)

jeszcze mi zostalo wymienic od klapy centralnej ktory jest obok, ale nie wiem czy dam rade sie do niego dostac:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melonchio - ten silniczek obok też dasz rady wymienić, od spodu bez wyciągania nagrzewnicy.

Zdjęcia dorzucę jeszcze dziś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chłopaki, zrobiło się ciepło to niech ktoś z was nie pisze tyle :P tylko wrzuca cały manual ze zdjęciami dotyczący klimatyzacji. Zdjęcia poszczególnych elementów, opisik, a także zdjęcia z rozbiórki, jak się dostac do poszczególnych elementów. Jak już ktoś z was robi coś czego nie ma dobrych opisów ze zdjęciami na forum to poświęccie te kilkanaście dodatkowych minut i zróbcie fotki z każdego etapu pracy. Niech będzie dla potomnych :) Ja już staram się za każdym razem przy pracy dokumentowac i tworzyc manualik co do mojej robótki ręcznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 -silniczek klapy stabilizacji ciśnienia atmosferycznego V??

2 -silniczek klapy regulacji temperatury V68?

3 -silniczek klapy głównej powietrza V71?

4 -klapa główna powietrza (rozdziela nadmuch na kratki lub na nogi/szybę lub na kratki/nogi/szybę)

5 -klapa stabilizacji cisnienia atmosferycznego (pod filtrem)

6 -siłownik pneumatyczny klapy obiegu wewnętrznego

7 -siłownik pneumatyczny klapy nawiewu nogi-szyba)

8 -moduł elektrozaworów

9 -moduł regulacji prędkości obrotowej wentylatora

10-czujnik temperatury wlotu powietrza

11-silnik wentylatora

12-nagrzewnica

13-klapa obiegu wewnętrznego

 

Widok nagrzewnicy z przodu:

889447f650d75781f.jpg

 

Z prawej strony:

thum_889447f26402db18d.jpg889447f29b8c92d3d.jpg

 

Z lewej strony:

889447f29e6d9732b.jpg

 

Widok od dołu:

889447f2a278d6af3.jpg

 

Widok z góry(wlot powietrza)

889447f2b2bc7777c.jpg

 

Silniczki:

889447f2a8b6bbbb9.jpg

 

Moduł regulacji prędkości obrotowej wentylatora:

889447f326cd1e6dc.jpg

 

Moduł elektrozaworów:

889447f32b616ffd5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy montażu silniczka klapy głównej należy zwrócić szczególną uwagę na wycięcia zaznaczone na zdjęciu poniżej. Nie jest to łatwe, gdy wymieniamy silniczek bez wyciągania nagrzewnicy.

889447f2ad6b35a1c.jpg

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takie pytanie właśnie będe wymieniał silnik V70 powiedzcie mi jak go założyć ? tzn w jakiej pozycji ma być klapa czy to puzniej jakoś vagiem sie ustawia ?? dzisiaj założyłem panel z wyglądu taki jak mój ale nie działał pewnie dlatego że nr na obudowie sie nie zgadzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Forumowy upload zdjęć jest :do bani: Jakość zdjęć jest podła, nie widać tego co zaznaczyłem.... Resztę dokończę później..

 

Mi się bardzo podoba:

- primo - najpierw zrób obróbkę np. w photoshopie, wytnij połowę zdjęcia z garażem. Wtedy interesujący nas element będzie mógł byc większy

- drugie primo - przeskaluj zdjęcie do rozsądnego rozmiaru

- trzecie primo - dobrze je skonwertuj do tych max 210 kb by nie straciło wiele na jakości

- 4 primo - podaj bezpośrenie linki do zdjęcia a nie do miniaturek,

 

Piąte primo - jeśli zamierzasz zrobic taki konkretny manualik dot. klimy a coś mi się tak wydaje, to załóz nowy temat i skopiuj tam zawartośc swego posta. Później jeśli będzie OK to znajdzie się w FAQ, a ty będziesz mógł go w wolnych chwilach uzupełaniac i ..... piszę bo w dziale B3 porządnych i dobrze ilustrowanych manuali w porównaniu z B5 jest u nas jak na lekarstwo...

 

Jeszcze gdyby tam się znalazły zdjęcia z montażu/demontażu tro już w ogóle byłoby gites (że się tak wyrażę)

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałości... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje jak ktoś ma już na wierzchu ą całą puchę od klimatyzacji na wierzchu chociaż nie koniecznie( bo sam zrobiłem to bez wyciągania )

a stan tej wyściółki co jest zrobiona z gąbki i przyklejona jest do tych klapek wskazuje na spore zużycie proponuje je wywalić ażeby w przyszłości kawałek takiej gąbki nie oderwał sie i nie zablokował jakiejś klapki od sterowania kierunku nadmuchu, wywalić to wywalić ale czym to zastąpić :D ja zastąpiłem tą gąbkę taką czarną pianką ze starych podkładek pod mysz komputerową wyciąłem odpowiedni kształt następnie nasmarowałem klejem butaprenem klapkę oraz wycięty kawałek pianki odczekałem chwilkę aż troszeczkę podeschnie klej, pianka wessała klej więc ją jeszcze raz posmarowałem klejem i następnie przyłożyłem piankę do klapki metalowej i poodciskałem ażeby dobrze sie skleiło, te moje rękodzieło od ponad roku ma sie dobrze i wygląda dużo lepiej niż takie wiszące farfocle z gąbki

 

to tyle ,może sie komuś taki opis przyda :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Two_pac - wielkie dzięki za porady,tak zrobię:)

Skalowałem zdjęcia na 1024x768, ale przy wrzucaniu na forum i tak automatycznie zmienia się na 800x600..

 

Fotek z montażu/demontażu nie posiadam, wyciągałem nagrzewnicę jakiś czas temu. Może Melonchio coś wykombinuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety fotek z montazu nie zrobie:-) bo mam drugi climatronic na wierzchu a w samochodzie wszystko sprawne:-) ale moge sluzyc pomoca jezeli ktos ma pytania bo ostatnio wymienialem silniczek od pokrywy temperatury i pokrywy centralnej:-)

czy po ich wymianie powinienem robic jakas adaptacje vag?, bo nie robilem i dziala tylko zadko wieje przez kratki a czesciej na szybe i nogi:-)

teraz mi wyskoczyl blad czujnika cisnienia:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b4 nie robi się żadnej adaptacji vagiem.

Błąd czujnika ciśnienia - uzupełnić czynnik chłodzący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem dzisiaj V70 i cyknołem kilka fotek

 

moge napisać jeśli ktoś potrzebuje co pokolei rozkręcać żeby dostać sie do V70 i V71

 

silnik V70 uszkodzony poprzecierane ścieżki i sterowanie pneumatyki sorki za kiepską jakość zdjęć

 

żeby dostać sie do silniczków musimy zdemontować plastik doprowadzający powietrze na nogi zaznaczyłem go czerwonym kółkiem wyjdzie on w strone kierowcy ( trzeba troche pokombinować ) ale wyjdzie bez problemu

1.JPG

6.JPG

7.JPG

9.JPG

10.JPG

25.JPG

11.JPG

30.JPG

49.JPG

99.JPG

411.JPG

klima 024.JPG

klima 004.JPG

klima 002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności