Jump to content

kkuba

 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kkuba

 1. Jeżdżę już miesiąc. Ogólnie ciężko coś powiedzieć. Wydaje mi się, że faktycznie lepiej pali (szczególnie teraz w te mrozy). No i temperatura oleju na trasie 3-5 stopni niższa niż na poprzedniku (nawet nie wiem co było zalane, ale na pewno 5W30). Chyba jest ok.
 2. Dzisiaj zabrałem się za wymianę kierunkowskazu w lusterku w moim Passacie B7. Wcześniej kupiłem zamiennik - TYC 337-0248-3. Rozebrałem lusterko i okazało się przy okazji, że spalona jest żaróweczka na spodzie lusterka. Założyłem nową (12V5W). Podłączyłem nowy kierunkowskaz i nową żaróweczkę. Kierunkowskaz świeci bardzo fajnie, ale okazało się, że nie działa z nim ta żaróweczka od spodu. Z ciekawości podłączyłem na chwilę stary kierunkowskaz (ledwo świecący) i okazało się, że w takiej konfiguracji ta żaróweczka świeci jak należy. Co może być przyczyną, że z zamiennikiem nie działa ta żaróweczka od spodu, a z oryginalnym świeci?
 3. Ja leję zaraz na początku stycznia. Na 90% RAVENOL VSW SAE 0W-30.
 4. Ok, dzięki za informacje! RAVENOL VSW SAE 0W-30 Ten chcę wlać, posiada aprobatę VW 504 00 / 507 00.
 5. Mam Passata B7 2.0 TDI 103kW (DSG). Wcześniej jakoś się nie zastanawiałem nad olejem. Stosowałem 5W30, zgodnie z normami VW. Ale teraz sporo dobrego się naczytałem o Ravenol VSW USVO 0w30 i mam ochotę go zalać. Zastanawiam się czy istnieje jakiekolwiek ryzyko przy zmianie z 5W30 na 0W30? Ostatecznie jest jeszcze Ravenol VMP USVO 5w30, ale jakoś więcej czytałem o VSW - to ponoć bardzo dobry olej, co kilkukrotnie potwierdzał tomek evo. Można śmiało i bez totalnie żadnych skutków ubocznych przejść na 0W30? Nie zacznie mi nagle brać 1l oleju na 1000km? 🙂 PS. Jakich filtrów używacie?
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy