Jump to content

fragmaster

 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

About fragmaster

 • Birthday 03/30/1991

Informacje osobiste

 • Imię
  Tomek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Łuków

Samochód

 • Silnik
  B2 1.6 TD 70KM
 • Rok produkcji
  1987

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. U mnie kabel od wskazówki na zegarach jest żółty, a od grzania świec granatowy. Skoro działał to musi gdzieś być, nie rozpłynął się.
 2. U mnie ten kabelek wychodzi z wiązki przewodów, która rozgałęzia się mniej więcej w miejscu gdzie pokazuje strzałka. Ten dolny czujnik z tyłu bloku to też czujnik temp cieczy- podłącza się do niego kabel od czujnika czasu grzania świec żarowych. Ten górny z tyłu to nie wiem.
 3. Wymieniłem przekaźnik na oryginał. Ale tym razem świece wcale nie grzały. Spalony bezpiecznik od świec. Co więcej, nawet na grzanie na krótko do aku nie działało. Sprawdziłem 2 świece, spalone. Co ciekawe, spaliły się przez grzanie na krótko, chociaż grzałem je w ten sposób tylko parę razy. Wymieniłem świece i bezpiecznik i pali od strzała I już tak silnika nie rzuca od razu po odpaleniu:D Napięcie ładowania 14,25 więc ok. Ogłaszam wszem i wobec, że samochód naprawiony:D I dziękuję wszystkim za pomoc, a w szczególności Oliemu i Przemkowi Teraz tylko lać rope w tego smoka(10l/100) i jeździć Apropo, dlaczego tak jest, że jak jest zimny silnik to więcej pali? Przecież nie ma komputera, który steruje dawką, a wyprzedzenia kąta wtrysku używam tylko do odpalania? Czy to chodzi o to, że na zimnym nie przepala ropy tak efektywnie i kierowca musi więcej deptać?
 4. A ja widziałem różowego golfa... ze znaczkiem VR6 na tylnej klapie
 5. Panowie, jest progress. Okazało się, że po tym jak spalił mi sie przekaźnik od świec i wymieniłem na nowy, świece cały czas grzały, kiedy był podłąćzony aku. To wyładowało aku do zera, który jest dobry, i to powodowało spadek napięcia ładowania i grzanie alternatora, bo nie wyrabiał z poborem prądu. Tak przynajmniej ja myślę. Teraz pytanie. Czy to wwadliwy przekaźnik(nowy, zamiennik), czy to na płycie przekaźników mogło się coś zrobić, bo jest nadpalona, czy jeszcze co innego?
 6. A akumulator padnięty traciłby napięcie nawet nie podłączony do niczego, tak? A jak już paska doprowadzę do stanu używalności to już nic nie będę robił. Niech sobie rozrusznik kradnie prąd, najwyżej będę stopniowo ładował prostownikiem. Chodzi tylko o to, żeby nie było sytuacji tak jak dzisiaj, że w 3h cały aku poszedł. Czyli to mogło być coś takiego, że przy tym jednym rozruchu dzisiaj, cały aku się wyładował? 2 tygodnie temu sprawdzałem pobór prądu na postoju i wynosił 0,05A.
 7. Z włączonym radiem, tzn w trybie czuwania wyświetla godzinę. Ładuje go jeszcze raz, sprawdzę jeszcze czy to coś kradnie prąd czy to aku pada i sprawdzę jeszcze na innym aku łądowanie, MOże alternator jest dobry. Tylko przykra sprawa, jeśli bym musiał kupować nowy. Co sądzicie o kupnie używanego aku? Bo nowy to 1/3 wartości samochodu.
 8. Nie no. Ja już nic nie rozumiem. Poszedłem teraz do garażu zrobić tak jak napisał oli i co? Zero reakcji na zapłon. Sprawdzam napięcie aku. 0,09V. Nie rozumiem jak to sie stało, tylko radio było włączone. Możliwe, że jest jakieś zwarcie? Może to dlatego wtedy jak sprawdzałem napięcie ładowania to spadało cały czas. Czy to znaczy, że aku umarł?
 9. Witam! Alternator po 10 min gorący, napięcie zmierzone sprawnym miernikiem na początku( nałądowany na full aku) 14,2 a po 10 min spadło do 13,6. Czyli stojan albo diody. A czy przed tą usterką są jakieś objawy? Bo to dziwne, że kupiłem jak to sprzedawca powiedział sprawny alternator, przejechałem pare km i to sie stało. Możliwe, że wiedział, że zaraz się popsuje?
 10. Witam! Jeszcze próbowałem coś pokombinować z tym alternatorem, o którym pisałem w pierwszym poście. CHodzi o to, że kupiłem inny i też jest zły, więc może z tym da rade coś zrobić. Przyjrzałem się bliżej sytuacji i tak: przy obracaniu wirnika słychać szum i tak jakby dźwięk obcierania, słychać też takie brzęczenie jak by coś luźno latało z tyłu wirnika. Jak wyjąłem reg napięcia, to widać było że przy poruszaniu prawo lewo koła pasowego, koniec wirnika chodził na boki o 1 mm. Może coś z tego jeszcze być, czy do wyrzucenia? I tak w ogóle? Czy wie ktoś, czy łożyska z alternatora Bosch podejdą do tego Valeo?
 11. Sprawdziłem miernik i na 2 innych samochodach jest 15,3 i 16,3 na wyłączonych światłach itd. Tylko w takim razie dlaczego kontrolka sie żarzyła? I jak dało się większe obciążenie to gasła? I dlaczego alternator sie tak szybko nagrzewał? A właśnie? Jakim prądem ładuje prostownik? Bo jak sprawdzałem to na podłączonym prostowniku było napięcie 14,6? Sprawdziłem jeszcze łądowarke od tel. Wtedy kiedy jeszcze miernik pokazywał na alternatorze 14,5, na ładowarce pokazywał 5,5V. Teraz na ładowarce 5,8. Czyli miernik źle pokazuje o jakieś 6%. Ale co z kontorlką i nagrzewaniem się alt?
 12. Ja się trochę boję kupować innego, bo jak się okaże, że jest to samo to nawet jak zwrócę, to sam koszt przesyłki w tę i z powrotem mnie wyjdzie 40zł. A co do klem to one już wcześniej były pęknięte i na starym alternatorze było chyba ok. Ale jakurat kupiłem niedawno klemy, jeszcze przed tym jak to sie stało, więc wymienię. Planuję też sprawdzić napięcie w kablu B+ od razu na wyjściu z alternatora, wtedy jedyne miejsce gdzie może nie łączyć będzie na styku kabla z alternatorem, dobrze myślę? Dodam jeszcze, że nie wiem czy ta moja przeróbka końcówki kabla na 2 wsuwki jest dobra, bo jednej ze wsuwek nie mogłem dobrze ścisnąć, ale poprawiłem to i ręką już kabla ze wsuwki nie wyrwę. Do tego jeszcze, może to ma znaczenie, że jak wyjmowałem stary alternator, jeszcze przed przeróbką końcówki kabla, to zapomniałem odłączyć klem od aku i kabel B+ dotkął obudowy alternatora starego i ostro strzeliło iskrą. Może wtedy kabel sie uszkodził.
 13. Spoko, wiem że miałeś racje, że trzeba je zmostkować. TO co jeszcze można zrobić? A mogą mieć na to napięcie jakiś wpływ pęknięte klemy?
 14. Bo w Valeo jak da mu sie jakiekolwiek obciążenie zacina się i przestaje się kręcić. Pytałem o to wcześniej to koledzy z forum powiedzieli, że do elektryka albo wymiany. Może Ty wiesz dlaczego ten Valeo staje?
 15. A nie dało by rady przełożyć go ze starego alternatora? Tam ładowanie było dobre. Tyle że tamten jest Valeo.
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy