Skocz do zawartości

xSenseix

 • Zawartość

  116
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez xSenseix

 1. xSenseix

  Poduszka pod silnikiem

  Przy dodawaniu i odejmowaniu gazu lubi stukać poduszka skrzyni (lizak)
 2. xSenseix

  benzyna jaki olej

  Tylko i wyłączne pełny syntetyk - polecam motul.
 3. xSenseix

  Dmucha zimnym powietrzem na zakrętach

  Masa powietrza się przesuwa.
 4. xSenseix

  Dmucha zimnym powietrzem na zakrętach

  Wieje przez nieszczelność między filtrem pyłkowym a dmuchawą. Przerobiłem to rok temu. System mocowania filtra a raczej jego zabezpieczania jest tak kiepski, że nie dociska filtra, lecz tylko go trzyma by nie wypadł.
 5. xSenseix

  Ciężki rozruch passata b6

  Kolej na przekaźniki i moduły.
 6. xSenseix

  Zakupiony Passat b7 i problemy

  Jedynym słusznym rozwiązaniem jest demontaż sanek. Przerabiałem to w b6 i próbę demontażu podjąłem na aucie. Po godzinie zrzuciłem sanki i poszło z górki. Takie stukanie przy gwałtownym dodaniu gazu bądź na rondzie to właśnie te poduchy.
 7. Na początek wymień korek - najtańsza opcja. Stawiam na niego.
 8. xSenseix

  Ciężki rozruch passata b6

  Późno trochę ale cóż. Jeśli przygasa oświetlenie to rozrusznik ma na to wpływ. Przerobiłem to u siebie w bmw e61 kilka tygodni temu i w B6 w zeszłym roku.
 9. xSenseix

  Ciężki rozruch passata b6

  Napisz czy to trafna diagnoza. Pzdr
 10. xSenseix

  Ciężki rozruch passata b6

  Przy obecnie panujących temperaturach auto powinno odpalić od kopa bez świec. Rozrusznik na stół. Nie wydawaj kasy na coś co nie przyniesie efektu. Synchronizacją bawiłem się w + oraz - i nie zauważyłem różnicy w czasie odpalania, jedynie to, że (nie pamiętam teraz) w którejś opcji twardo odpalał.
 11. xSenseix

  Ciężki rozruch passata b6

  Przyglądnij się lepiej rozrusznikowi. Miałem podobnie, twierdziłem, że kręci ok a rozrusznik okazał się być uszkodzony. Kpl regeneracja to 150zł więc polecam.
 12. xSenseix

  Brak ladowania

  Pisałem to z założeniem, że w dzisiejszych czasach nie jeździ się do Ziutka do stodoły ale dzięki Tomku za skorygowanie
 13. xSenseix

  Brak ladowania

  Kończą się szczotki w alternatorze. Jedź do elektryka, niech do alternatora zaglądnie.
 14. xSenseix

  Zbiera opony

  Tuleje tylnego zawieszenia (od kąta i zbieżności) do wymiany. Dodatkowo warto zakupić śruby gdyż stare lubią zostać w tulei. Jak robiłem u siebie, nie wymieniałem tulei wahaczy od strony koła - jak stwierdził kolega mechanik (właściciel 3go passata b6 variant) te się nie zużywają jakoś specjalnie. Jeśłi chodzi o amortyzatory - do wymiany. U mnie miały po 75% i głucho pukały - po zdemontowaniu jeden z nich wpadł (tłoczysko wpadło w cylinder). Pukanie podczas ruszania i takiego muskania pedału to ewidentna wina poduszki "lizaka" (dwie poduszki montowane w sankach -). Na geometrię wpływ ma wiele czynników - choćby uderzenie boczne kołem o krawężnik. Moja żona przyznała się, że pociągnęło ją zimą i uderzyła w krawężnik i geometria już się skopała bo wykrzywił się drążek kierowniczy oraz amortyzator. Głównie tył się rozjeżdża. Pozdrawiam,
 15. UPG zostaw na koniec. Najpierw termostat i pompa. Przestań sprawdzać czy się gotuje bo w końcu zamiast pierdoły za kilkadziesiąt zł wymienisz silnik. Jak już dolewasz płynu to teraz bądź tym złym i płyn zabierz, zdemontuj termostat, goń do domu i wrzuć go do gara z gorącą wodą. Ja sprawdzam termostaty w garnku mierząc temperaturę wody termometrem.
 16. Wąż od chłodnicy puchnie? Mnie to wygląda na obniżoną wydajność pompy wody choć nie wykluczam termostatu. Jakby UPG to gotowałby się nawet na postoju. Rozrząd do rozpięcia, a pompa i termostat do sprawdzenia - jak najszybciej bo silnik zarżniesz...
 17. xSenseix

  Awaria Zamek klapy bagażnika B6 kombi

  Sprawdzałeś wiązkę idącą do klapy?
 18. Kopci bo nie ma DPF ale przyczyna kopcenia leży gdzie indziej. Synchronizacja do sprawdzenia.
 19. xSenseix

  diesel Szarpanie silnikiem podczas rozruchu

  U mnie rozsypał się rozrusznik (przegrzany szczotkotrzymacz) i podczas pierwszego rozruchu kręcił słabo a każdy następny co raz lepiej. Na gorącym silnik chciał wyskoczyć z budy. Zregenerowałem rozrusznik i do dziś ktoś jeszcze tym autem jeździ.
 20. xSenseix

  Passat b6 3c 1.9 tdi

  Zasilanie paliwem sprawdzone?
 21. Nawet uderzenie w krawężnik potrafi zrobić spustoszenie w przednim zawieszeniu, którego na oko nie sprawdzisz. Moja żona puknęła w krawężnik w czasie uślizgu koła i na geometrii wyszło, że koło jest pochylone (góra do zewnątrz). Winnym okazał się wykrzywiony amortyzator.
 22. xSenseix

  Panel klimatyzacji

  Folia ochronna zazwyczaj jest na zewnątrz. Kolego, idź do auta i po dotyku będziesz w stanie stwierdzić...
 23. xSenseix

  Panel klimatyzacji

  Paznokciem najlepiej. Nic nie popsujesz
 24. xSenseix

  diesel skrzynia DSG

  Olej w DSG wymienia się co 60tys km. Na początek wymień olej.
 25. xSenseix

  diesel Szarpanie silnikiem podczas rozruchu

  Zaglądnij do filtra paliwa ponownie. Niekiedy długotrwałe przedostawanie się oleju do paliwa skutkuje uwaleniem całego układu paliwowego. Czytałem, że niektórzy tutaj czyścili zbiornik paliwa z olejowej niespodzianki.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności