Jump to content

maclato89

 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

About maclato89

 • Birthday 03/22/1989

Informacje osobiste

 • Imię
  Maciej
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Skarszewy

Samochód

 • Generacja
  B5
 • Silnik
  B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)
 • Rok produkcji
  2003

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przedmiotowy problem na wielkim ekranie, polecam obejrzeć do końca ? Są wykresy z hamowni przed i po ogarnięcie paska.
 2. Część. Dziś jeżdżę z wyłączonym EGR. Ale zastanawiam się nad przyśpieszeniem nagrzewania mojego 1.9 TDI (AWX, passat B5FL). Chcę dołożyć do mojego TDI chłodnicę spalin EGR, tą która wychodziła w automacie chyba z AVF oraz włączyć dynimiczne sterownie EGR po temperaturze jak w filmie niżej. Wydaje się, że powinno pasować P&P. Nie wiem jakich rezultatów mogę się spodziewać. Czy odczuwalnie przyśpieszy to nagrzewanie auta??
 3. Ale najważniejsze co mnie ciekawi czy elektryczny wentylator włącza się od jakieś temperatury płynu chłodniczego??
 4. Cześć Mam 1.9 TDI AWX 130km. Autko z grzałką (moc około 800-900W, seryjne wyposażenie). Ładowanie bez obciążenia mam 14,35V, zaś pod obciążeniem (główne obciążenia to grzałka) napięcie spada do 13,85V. Co ciekawe obciążenie alternatora w czasie jady jest wtedy ok. 50-60% (odczyt z VCDS). Czy taki spadek jest normalny. Czy alternator lub regulator są już słabe?? Autem dojeżdżam 15km do pracy, grzałka pracuje do osiągnięcia temperatury 80°C płynu. Taką osiągam w połowie drogi, więc polowe drogi jadę na takim powiedzmy podtrzymaniu, zaś drugą połowę już z pełnym ładowaniem. Z poprzednich zim wiem, że muszę przy takim eksploatowaniu co jakiś czas podładować aku, bo czuje, że słabiej kręci. Grzałki odłączać nie chce (a da się, wystarczy wyjąć przekaźniki - jeden 60A drugi chyba 40A ), bo robi robotę i Passek w TDI grzeje na starcie lepiej niż moje poprzednie auto z 1.8 PB. Ewentualnie mogę zmienić temperaturę wyłączenia grzałek z 80°C na np. 65°C w mapie ECU, ale to już jak
 5. Cześć. Passat 1.9 TDI AWX 130km posiada wiskozę oraz wentylator elektryczny. Elektryk działa cały czas, gdy włączona jest klima. I podejrzewam, że łącza się niezależnie od klimatyzacji jeżeli jest wysoka temperatura płynu chłodzącego. Wiecie od jakiej temperatury się włącza. Jaka temperatura maksymalna jest bezpieczna dla TDI. Jak wiadomo liczniki przekłamują temperaturę i pokazują już 90 na blacie, gdy temp. płynu wynosi ok. 75-80stC. I do jakiej temperatury pokazują te 90stC?? 110stC??
 6. Cześć. Jestem posiadaczem AWX z tym dogrzewaczem. Zgadzam się z przedmówcami, że grzałką jest ciężkim krzyżem. który musi nosić akumulator i alternator. Napiszcie jakie macie napięcie ładowania na załączonych grzałkach i po ich wyłączeniu (wystarczy włączyć klimę na LO). Ja mam alternator 120A i napięcie z grzałkami 13,8V oraz 14,14V po wyłączeniu. Do pracy dojeżdżam 15km. I co jakiś czas doładowuje aku bo czuje, że ma ciężko. Jak to u was wygląda??
 7. Witam. Chce jutro obejrzeć przed zakupowo auto z silnikiem TDI CR, a dokładniej CAGC (120km). Mam doświadczenie z TDI PD, a z CR nie bardzo. Czy można ocenić stan wtryskiwaczy przy pomocy komputera (jakie grupy, i w jakich widełkach powinny się znajdować wyświetlane wartości). Proszę o pomoc. Z góry dzięki.
 8. Z dołu paliwa nie mało, silnik wytrzyma, ale dwumas i sprzęgło będą miały nie lekko. Mapa turbo to jakaś porażka, Wystarczy zmienić ostatnią kolumne (ze zmianą wartości na osiach), a nie mieszać po całości. Smoke limiter nieruszony, więc to on limituje ilość paliwka.
 9. Po szybki rzucie oka, to pedał gazu do sprawdzenia, bo żądanie (DW) w grupie 8 jest mniejsze niż limit (TL). Na spalanie to nie rzutuje, ale auto mocy nie ma pełnej. Chyba, że logi wykonane nieprawidłowo (pedał gazu wciśnięty powinien być na maksa).
 10. Brak porządnego kompletu logów. Na pierwszy rzut oka głupoty pokazuje czujnik ciśnienia doładowania (cały czas prawie 3 bary). Przepływaka też ma za male wskazania, ale to może być następstwo uszkodzonego czujnika doładowania.
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy