Skocz do zawartości

stary_nowyTDI

 • Zawartość

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O stary_nowyTDI

 • Urodziny 10.02.1984

Informacje osobiste

 • Imię
  Tomek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  DSW

Samochód

 • Silnik
  B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP)
 • Rok produkcji
  2007
 1. Wymiana silnika z BMP/BMM na BKD

  Witam.I mnie dopadł problem wymiany silnika(pęknięty blok).Lekki szok ale trzeba to jakoś ogarnąć. http://allegro.pl/showitem/description/6827650260.html Robił ktoś u nich,wydają się wiarygodną firmą. Znalazłem jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/silnik-bmp-2-0-tdi-passat-b6-gwarancja-top-i6805742786.html Jakieś rady przed wymianą. Edit: Zdecydowałem się na ten pierwszy.5000 zł 6 miesięcy gwarancji bez limitu kilometrów.Nikt nie zaproponował mi takich warunków gwarancji. Drążąc dalej temat w aucie nastąpił zanik ciśnienia(Niemcy) wymieniony sam zabierak,nowe Turbo Być może wtedy doszło do jakiegoś uszkodzenia samej tulei cylindra.Było mikropęknięcie ,auto zaczęło robić dłuższe trasy i wyszły problemy.Przebieg 246000.
 2. Przybywa płynu chłodniczego.

  http://allegro.pl/silnik-bmp-2-0-tdi-passat-b6-gwarancja-top-i6805742786.html Czy ktoś coś takiego montował? Za i przeciw? Przypadkiem trafiłem na aukcję.
 3. Przybywa płynu chłodniczego.

  To już jest bez znaczenia. Okazało się że jednak jest pęknięty blok na tulei cylindra.Zdecydowałem się na wymianę silnika.Teraz moje pytanie jest takie.Czy na gratach BMP można wstawić np. silnik CBB,CBBA na CR,czy tylko BMP,BMM wchodzi w rachubę. Pozdrawiam.
 4. Przybywa płynu chłodniczego.

  Gościu będzie robił za FREE tylko obawiam się że ponownie problem wystąpi.
 5. Przybywa płynu chłodniczego.

  No i ... bombki strzelił.Po ominięciu chłodnicy spalin dalej test CO2 wychodzi pozytywnie.Zastanawiam się czy od razu nie zrobić SWAP-a czy jeszcze raz spróbować zdjąć głowicę...
 6. Przybywa płynu chłodniczego.

  Nowe obserwacje.Przy odpalonym silniku trzyma poziom,po wyłączeniu i postoju 60 min dosłownie wciąga cały płyn i już nie powraca.
 7. Przybywa płynu chłodniczego.

  No i lipa w temacie.Po podłączeniu testera CO2 już po 30 sekundach płyn zabarwiło na zielono...Jestem zdruzgotany problemem... Czy po obejściu Chłodniczki spalin trzeba wymienić płyn chłodniczy na świeży czy może pozostać na starym ? Proszę o pomoc.
 8. Przybywa płynu chłodniczego.

  Opinia gościa od głowic: Mikropęknięcia głowicy-mało prawdopodobne. Poszła nowa uszczelka... Błąd mechanika przy montażu. Krzywy blok silnika.
 9. Przybywa płynu chłodniczego.

  Witam.Aktualnie czekam na tester zawartości CO2 w układzie.Autem poruszam się cały czas. Samochód stał od środy i dzisiaj po odpaleniu BUM Otwarcie maski a tam Do tego w zbiorniczku masa "jakby czarnych opiłków metalu" Po przejechaniu 10 km poziom MIN. Po odkręceniu korka poziom MIN-MAX.
 10. Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

  Jaki rok produkcki.Jeśli 2006 to naped na łańcuchu.
 11. Przybywa płynu chłodniczego.

  Nie podoba mi się to łączenie głowicy z blokiem... Na naprawę głowicy mam FAKTURĘ. 100% szczelna! Teraz już płynu nie przybywa a ubywa...
 12. Witam. Bardzo pilnie potrzebuję osoby biegle mówiącej po niemiecku.Chodzi o wykonanie 2 telefonów do niemieckiego serwisu. Bardzo proszę o pomoc.
 13. Przybywa płynu chłodniczego.

  Nie wygląda to dobrze...
 14. Przybywa płynu chłodniczego.

  W przyszłym tygodniu auto jedzie na Wrocław do innego mechanika.Nie sądzę ,że coś było źle zrobione ,tym bardziej , że codziennie spędzałem na warsztacie po 2 godziny .Ręce opadają bo byłem przygotowany na "przypadłości 2.0 TDI ale takich cudów się nie spodziewałem... BociekCC Napisałeś o chłodnicy spalin.W sumie to słychać podczas przyspieszania, od samego dołu , jak ciągle " syczy".Wiem co mówię , bo z TDI jestem 8 lat,wcześniej w AVG nie było takiego efektu akustycznego podczas przyspieszania...
 15. Przybywa płynu chłodniczego.

  No i nie jest dobrze! Po wymianie korka trasa 40 kilometrów ,prędkość 120-140 km/h i wywaliło płyn przez zbiornik wyrównawczy! Po przyjeździe stan MINIMUM...Masakra co za auto mi się trafiło... Na 3 cylindrze przy wymianie UPG zauważyliśmy takie oto "ZJAWISKO" ale gość od głowic powiedział ,że jakby to było pęknięcie to auto nie przejechało by 15 kilometrów ( Ja zrobiłem trasę z tym nad morze ok 1500 km). Szczerze to zaczynam się bardzo obawiać... Proszę o pomoc.
×