Skocz do zawartości

zwonko

  • Liczba zawartości

    585
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Zawartość dodana przez zwonko

  1. Znalazłeś pomoc? Na log trochę Dolany. Ale czy to przyczyna ciężko powiedzieć. Za mało danych no i logi na benzynie to do 5500 minimum
  2. Bardziej sama lambda może szwankować, albo coś z jej okablowaniem. Oczywiście jak sie poci odma to wymienić.
  3. spodziewałbym się że przy pękniętej odmie będzie ubogo ale może się mylę. Na pewno każda nieszczelność sieje zamęt.
  4. Ciekawe czemu na benzynie jest tak przylany... Zakreciłeś wtedy gaz na butli lub go wyjeździłeś?
  5. Sorki że dopiero teraz ale kiedyś patrzyłęm na komórce to tego ODT nie dało się odczytać bo jakos była tragiczna. Po ściągnięciu na kompa jest ok. Powiem tak. Mapy są rozjechane ale nie jakoś tragicznie, tylko że mapy są głównie dla podróżników Ktoś się w tej "instalacji nie postarał". To prosty silnik. Audoadaptacje włączają najczęściej Ci co nie mają chęci ustawiać ręcznie, czyt. dobrze. Wbrew pozorom najczęściej ona miesza więcej niż pomaga. Jest do wyłączenia. MAP w tych silnikach jest zazwyczaj około 0.30. Wyższy koło 0.35 oznacza że silnik pracuje na zwiększonym obciążeniu (np. nieszczelność, może dużo odbiorników prądu, chłodnica chodzi itp). U Ciebie jest trochę wyższe. Ciekawi mnie też ten błąd "zapętlanie wtrysków benzyny", który gazownik olał. Nie widziałem takiego błędu. może na lpg-forum by pomogli, bo na oko, to raczej mało możliwe w tym silniku. Sugerując się tym co pisze dalej "zalecane podłączenie sygnału obrotów" komp ma problem z odczytem na podstawie impulsów wtryskiwaczy. W OSC nic ciekawego nie widzę. Tam trzeba by nagrać co się dzieję przy przełączaniu paliw najlepiej przy jeździe na jakimś stałym obciążeniu.
  6. Skasuj i sprawdź które wrócą. Większość błędów nie stała
  7. Jak to cewka to będziesz miał szarpanie przy mocnym depnięciu z niskich obrotów. Ja znowu powiem Ci że miałem pękniętą cewkę i jej wymiana nic nie zmieniła wtedy to była jednak świeca i to dość nowa. Ze staga wrzuć jakieś nagranie co tam jest poustawiane na google drive, wtedy oglądnę.
  8. Owszem, pęknięty tłumik moze mieć wpływ. Wbrew pozorom nawet bardzo. Czasem nawet na złączce elastycznej potrafi zaciągnąć lewe powietrze i miesza sondzie w głowie. Sterownik masz wsadzony dobry.
  9. Jest spalanie stukowe w całym zakresie. Spodziewałem się że będzie się pojawiać tylko na tych górnych partiach. Ale nie. Także układu zapłonowego też nie można wykluczyć... 10bar; minimum to będzie pewnie koło 8. Ważniejsze czy było równo na wszystkich cylindrach. Sprawdź jeszcze co się dzieję przy depnięciu na wysokim biegu z dolnych partii obrotów. Na dzień dzisiejszy najbardziej prawdopobne wydaje mi się uszkodzenie ECU Pb. Ale przyznaje się, że to ciężki przypadek i jeszczee takiego nie widziałem. Wydawało mi się że może lać dwa paliwa na raz, ale jeśli na logu z dynamicznego Pb, z zakręconym LPG, jest dalej ubogo, to raczej nie to. Niech gazownik dobrze się popatrzy na czasy wtrysku odczytane na ECU LPG, na wskazania sondy. Jak jest ogarnięty i wie jak to działa to mam nadzieję że postawi jakąś diagnozę. Edit: przyszła mi jeszcze jedna myśl. Jeśli masz jak upewnij się że jest tam wsadzona dobra sonda lambda (o oryginalnych numerach). Edit2: popatrz jeszcze po tym forum albo innym. Poszukaj logów twojego silnika (alz). W logach vag jest coś takiego jak part number i component code. Sprawdź czy masz takie same jak inne alz.
  10. Powiem tak, dla mnie ciężko postawić jakąś diagnozę, w miarę pewną. A strzelać raczej nie lubię. Mówisz, że na benzynie nie szarpał... W dynamicznym i na benzynie i na LPG jest ubogo w diabły powyżej 4000RPM. Statyczny 032 na benzynie, no powinno być lepiej ale jeszcze nie tragedia. Na przełączaniu paliw widać róznicę w przełączaniu paliw i teraz łącząc statyczny 032 i statyczny 033 to na benzynie delikatnie na wolnych jest za ubogo a gaz jest raczej ustawiony ok, tyle że do nie do końca sprawnej benzyny. A tak być nie powinno. Moje propozycje jeszcze... wiem że pewnie już masz dość. Ale logi 003+020 dynamiczne LPG i PB (but w podłodze). Kręć do maks 5000 szkoda go katować biedaka. Do tego logi "pseudodynamiczne", powiedzmy do 5500RPM, ale na pół gazu (pół buta w podłodze). Do tego na LPG zrób test, jedziesz sobie te 50-60 na piątce pewnie, tak żeby mieć obroty rzędu 1000RPM, lub nawet trochę niżej jeśli silnik pozwala. I przywal but w podłogę (nie kręć bardzo tak do 2000). Jak szarpie to mamy problem z wybuchem mieszanki. Dla pewności test wykonać ze 2-3 razy. Na LPG i PB. A najlepiej co mógłbym CI poradzić to na prawdę ogarnięty gaziarz. Tylko taki fest. Żeby pojeździł z Tobą i posprawdzał czasy wtrysku na PB i LPG. Do tego napięcia na sondzie o ile jest podłączona do ECU LPG. Skąd jesteś? Z pytań, jak sprawdzałeś szczelność dolotu? Jeśli na oko, to polecam jeszcze zrobić jak na filmiku od 5:45. Tylko wcześniej sprawdź kable w nocy czy nie mają przebicia. Czyli psikasz wodą ze spryskiwacza i patrzysz czy nie bije gdzieś iskra. Polecam też wziąć kawałek kijka i ruszyć trochę kablami podczas psikania. U mnie ostatnio szarpało, i nic "test psikania" nie wykrył. Pojechałem do mechanika a jak ruszył kabelkiem to iskra zaczęła ładować jak poj%^&$%*. Przebicie było przy fajce i niestety dopiero drgania silnika/ruch kabla ją pokazał. No ale iskra była już za słaba i szarpał (test jak wyżej 5ty bieg, niskie obroty i depnięcie) Kompresję może sprawdzałeś?
  11. Nawet nie może dawkować więcej, tylko dawkuje więcej. Koniecznie doprowadzić temperaturę do normy.
  12. Na wszystkich logach Pb i LPG, dynamicznych, od 4000 (czasem trochę wyżej), komp wskazuje korekty na około +35. Generalnie takiej wartości jeszcze nie widziałem. VAG maks/min to +/-25%, powyżej tego komp już nie może dodawać i w życiu nie widziałem w logu wartości powyżej czy poniżej 25. I to jest dziwne bardzo. Natomiast no może coś tam masz grzebane w tym ECU, i jakimś cudem puszcza inne korekty, albo coś z VAG-COMem/VCDSem. Prędzej ECU coś świruje bo lambda zazwyczaj żyje/nieżyje, a Twoja na statycznych żyje. Generalnie gaz jest do poprawki to na pewno. Jeśli autko masz już dawno i nie było problemów to raczej padł wtrysk, no ale pewnym być nie mogę. Do tego jak znajdziesz naprawde dobrze ogarnietego gaziarza to mozesz mu powiedzieć że korekty idą w dynamicznych ostro na + (ubogo) w PB i LPG. ECU LPG mają podgląd czasów wtrysków, dla każdego wtrysku z osobna i nie korzystają z tych w VAG-COM i ktoś kto się zna może by podpowiedział co jest nie tak. Zrób ten log dynamiczny na PB przy jeździe przez dłuższy czas bez LPG. Bo dalej nie wierzę w te korekty. No i pokaż jak wygląda 032 po takiej jeździe.
  13. w dynamicznym jest coś ostro pokrzaczone. W statycznym przylany na gazie. Skausj bledy nawet jak ich nie ma. To wyzeruje grupe 032. Zakreć gaz na butli. Przejeździj ze 30km na benzynie. Powtówrz dynamiczny 002+033 na benzynie. Na dzień dzisiejszy obstawiałbym jakieś uszkodzenie kompa/sondy. Nie masz czasem dostępu do kompa gazowego? Jaka tam w ogóle jest instalcja?
  14. No a jakieś info co jest na czym? Od jakiego paliwa zaczęty statyczny i który dynamiczny jest ktory?
  15. Log statyczny grupy 033 z przełączeniem paliw, ciepły silnik, postój, bez przygazówek itp. 4minuty logu, zmiana paliwa co około minutę. Zmianę paliw znaczymy przyciskiem mark. Dwa logi dynamiczne 002+033, jeden Pb, drugi LPG. Od 1500 do 6000RPM, 3ci bieg. Na razie z tego co dałęś ciężko powiedzieć. Korekty troche szaleją. Najpewniej coś z LPG. Można zakręcić zawór na butli i pojeździć na benzynie z 50km.
  16. swego czasu siedziałem na takiej https://www.facebook.com/groups/1029859023750213. Ale generalnie powiem Ci że jeśli chodzi o pomoc w logach to prędzej zobaczysz ja na a3-club, lub a4-klub. Ja sam zanim dostałem mail o PW od Ciebie nie byłem tu z pół roku.
  17. Trochę się przyczepie. Ciężko mówić o logu statycznym, jeśli ma on 2-3sekundy. Po drugie logi dynamiczne robi się po dwie grupy bo inaczej próbkowanie jest zbyt małę (ilość odczytów). Po 3cie, masz auto zalane w 3 d... na LPG. Któryś wtrysk, a sądząc po 020, to może nawet wszystkie szlak trafił. Na pb jest pewnie OK, ale ciężko to stwierdzić na 100%. Skasuj błędy (nawet jeśli nie ma), czyli wyzeruj korekty, pojeździj na samym Pb. Lpg zakręć na butli lub wyjeżdzij na ten czas. Minimum 50km na Pb i sprawdzić 032 i 033. Turbo faktycznie może troche wolno, ale ma też wbite 1bar doładowania i nie wiadomo co tam za turbo jest więc a) ma najlepsze lata za sobą b) ktoś tak ustawił soft żeby dać jej pożyć i bije wolniej. Borykasz się ze złym odpalaniem przez rozjazd korekt LPG/PB.
  18. ciężko mi powiedzieć czemu bije trochę za dużo. Stawiałbym że to kwestia softu, ale nie moge powiedzieć na 100%. Może jest "zastana". Może źle wyregulowana. Może N75 trochę szwankuje. Jak by się kończyła to raczej by niedobijała tego co trzeba. Gaz jest do poprawy, czy tylko to nie wiem. Mówię co widzę w logach. W wolnym czasie możesz dorobić dynamiczny 003+020 na Pb. Dla ustawienia turbiny można zrobić 115+118 z odpiętą wtyczką N75. Ma bić 0,3bar. W gazie spodziewałbym się, że przy czqsie 19-20 zapętla wtryski. To zależy od wtrysków i tego co tam w komputerze poustawiane.
  19. Soft zrobiony? Turbina... będzie. BIje lekko za dużo, ale nie tragicznie. Benzyna ok. LPG w pewnym momencie trochę kuleje. Około 4600-5000RPM. Bardzo możliwe, że tam pętlą.
  20. sprawdź N75 (jest mnóstwo info jak to zrobić), gruchę, obejrzyj rury. Raczej albo coś spadło albo w ogóle turbina powiedziała papa. Możesz sprawdzić dolot ciśnieniowo.
  21. NO sorry jeden log z jedną grupą to trochę mało żeby coś ocenić. 002+033 (PB+LPG jeśli jest), 003+020, 115+118. Jak auto ma tak mało mocy to można by je zrobić na 2jce.
  22. turbina nie wstaje w ogóle...logi do bani nic nie wiadomo. Wnioski z takiego czegoś to: auto nie jedzie. Zrób porządne logi to można gadać. Na tyle co jest od Ciebie to trzeba sprawdzić czy jakaś rura gdzieś nie spadła.
  23. Mam pytanie, jakie jest doładowanie seryjne w 1.9TDI AFN? Historia jest trochę dłuższa, kuzyn kupił 1.9TDI dubnięte ponoć na 150KM. Silnik się rozbiegł. Został zmieniony słupek i turbina, wtryski z "nowego silnika" (mniejsze). Autko oczywiście straciło sporo na mocy. Wg mechanika, byłą tam włożona turbina ze zmienną geometrią a nie powinna być i wstawiona została turbina bez zmiennej geometri. Wg wlepki w bagażniku i po numerze ECU był silnik AFN i tam chyba były turbiny ze zmienna geometria. Aktualnie robiłem logi i ECU woła 1,2bar doładowania (2,2 wg ECU VAG). Na dodatek turbina przebija do jakiś 1,4bar, potem spada do 0,9bar i potem juz się sabilizuje. Ponadto aktualnie jest błąd G70 impaussible signal. Czy błąd MAFa wpływa na doladowanie? EGR ponoć zaślepiony. Czy ten błąd oznacza uszkodzenie MAFa? Jak coś log do pomocy: https://log.tunezilla.com/chart/433678#H8KLCADDt8O+aF8CA23CjU0Ow4IgEMKFw6/DgnomKVrDtTDChAXDisKETlLCocKBwqnCqcKeXsKgScOjw4LDpXvDn8O7MUY9w5LDs8OOwpEww6TCtC5Fw4FgwqHCmXPDisO8wqEqQQXCisKUwp3CkMOaSXxRFsKUwoQbwrrCjVtjw69Mw6wJwr0TV0jCmnkGw4krw70jwrfCgzjDr8OxfcOMwqjDjGHCkn5TwpM/w4AMwqBhwoQLXMOhBMK6wr4pw51TbsKVVMKWwpnDu8KqHsKtw70CwrUcfD7DkAAAAA==
  24. Przepływ ok. Regulacja na wolnych ok. Na górnych chyba ktoś podlał deczko gazu, ale może to i lepiej. Generalnie nic nie wskazuje na problemy. NIestety ten silnik chyba nie miał ani licznika missfire ani czujnika spalania stukowego. Więc wiele więcej nie powiemy. Możesz jeszcze próbować zrobić log 002+007, z rogrzewania silnika. Tylko trzeba by dobrze wychwycić moment przełączania. Może być korekta po temperaturze spieprzona. Chyba że masz autko kilka lat i wcześniej tego nie było to to ślepy traf raczej. Pozostają dwie rzeczy. Nieszczelności albo układ zapłonowy. Sprawdź sobie szczelność na plaka+korekty na zimnym. Miałem taki problem, nieszczelność w postaci uszczelki na kolektorze, doszczelniała się gdy silnik i zarazem kolektor się rozgrzały. Sprawdzałem plakiem na ciepło i nic. Na zimno wychwyciłem że coś jest nie tak.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności