Skocz do zawartości

BociekCC

  • Liczba zawartości

    448
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez BociekCC

  1. Ile to już razy robiło się te wiązki w okolicach rozrusznika.... nie zliczę... od błędów czujników po błędy świec żarowych i wtrysków. Wszystko poprzecierane/pourywane. Maglowane jest to miejsce we wszystkich forach i tematach. Od Skody po VW. Widziałem kiedyś to pytanie ale nie było czasu odpisać żeby sprawdzić najpierw wiązkę.... w sumie każdy to tu powtarza więc myślałem że ktoś zaraz zareaguje.. sorki.
  2. Nie trzeba jej demontować całej, chyba że dodajesz przewodów to musisz ją rozdzielić. "Szczelną" puszkę w której siedzą przekaźniki (nie tylko od świec) wsuwa się pod skrzynkę. Jakbyś wyciągnął aku i obudowę plastikową lub szmacianą to masz dojście do tej puszki.
  3. Masz to auto od początku? Czy może poprzedni właściciel powywalał z niego trochę gratów które powinno być widać na fotce..?
  4. U nas na stacji wymiana sprzętu (analizator i dymomierz) na nowszy. Coś tak jak Tomek pisze, pomału pomału zaczyna być temat ruszany, w sumie tu też jest do zarobienia kilka złotych jakby tak zacząć dokładnie sprawdzać... A z przebiegami aut wpisywanymi na przeglądzie tak jak piszecie można przed przeglądem zrobić korektę.... tylko co wtedy jak Policja zacznie go spisywać przy rutynowych kontrolach? W tych swoich komputerkach mają dostęp do wszelakich informacji.
  5. Napinacz lata jak szalony bo zapewne sprzęgło w kółku altka się skończyło, po odpaleniu altek daje takie obciążenie żeby wskrzesić całą elektrykę w aucie że napinacz wpada w szał i informuje o tym kierowcę
  6. Taki sam termostat zakładałem, wytarte oznaczenia fabryczne, oring na foto.
  7. Wyjaśnię na podstawie filmiku powyżej. W 10 sekundzie masz po lewej " Bloki pomiarowe - 08 " Jak w nie wejdziesz to wpisz w okienko liczbę 08 i wciśnij "Go" , pokażą się informacje tego bloku w którym jest czujnik światła na pierwszej pozycji. Wpisywanie wartości.... 40 sekunda... W okienkach na zielono masz 07 30 25 i chodzi o okienko z liczbą 30 czyli Byte 1. Klikasz w tą zieloną liczbę 30 , wymazujesz ją Backspacem i wpisujesz np. tak jak ja wpisałem 10. Światła włączały się za późno tzn. jak już było za szaro. Zmieniłem na 18 i zobaczę jak to będzie, po wpisaniu jak klikniesz następne okienko to nie zapamięta wartości którą wpisałeś, po wpisaniu musisz przejść do dalszego okienka naciskając Tab. Przeskoczy dalej i zapamięta to co wpisałeś, zamykasz czerwonym krzyżykiem w prawym górnym rogu i klikasz koduj. Możesz na początku próbować wybierać z listy która jest dostępna a jak zbraknie wyboru to wpisywać z ręki wartości. Najlepiej pojeździć kilka dni. Na razie tego nie sprawdzę bo rano ciemno jak jadę do pracy a jak wracam to też ciemno, może uda się w weekend za dnia sprawdzić. Pamiętajmy że każdy zamiennik szyby trzeba trochę pomęczyć aby trafić w swoje ustawienia.
  8. Jestem na etapie ustawiania czułości tak jak w filmiku wyżej. Nie trzeba wybierać z listy, wpisanie z ręki też przyjmuje. W okienku Bajtowym wpisuje wartości i naciskam TAB, przeskok do następnego okienka z zapisaniem poprzedniego. Miałem 10 i zapalało się na styk jak już było za szaro. Zmieniłem z ręki na 18, powinno załączyć światła jak się zacznie robić szaro. Jak miałem 30 (u mnie na liście dopiero pierwsza pozycja do wyboru) to zapalało jak były już ciemne chmury ale było jeszcze jasno. Oczywiście w 8 bloku parametrów można ładnie sprawdzać jak nasze korekty działają na czujnik. Natężenie światła od 1 ciemno do 7 jasno. Oczywiście wszystko jeszcze zależy od szyby, jak nie oryginalna to trzeba się trochę pobawić zanim się dopasuje.
  9. Jak silnik na pompowtrysku to pompa załącza się na chwilkę po zapłonie a na stałe jak silnik zacznie kręcić i podczas pracy silnika. Jak silnik CR to pompka dopiero podczas kręcenia silnikiem i po odpaleniu. Podłącz sobie normalną mocniejszą żarówkę Np. H7, H1 lub coś co bierze kilkakrotnie więcej prądu od kontrolki pod piny od pompki i wtedy sprawdzaj. Miernik pokaże napięcie nawet jak przewód zgnity wewnątrz a pod obciążeniem napięcia już nie będzie. Ta pompka tylko podaje paliwo do filtra i robi małe ciśnienie, różnica 0,1 bara to nie różnica w tym przypadku. U kolegi w B6 1.9TDI pompka nie pracowała ponad pół roku i jeździł bez problemów... do czasu wymiany filtra i zapowietrzenia układu... wtedy wyszło że nie podaje pompa i ze kolega nie słyszy już "mruczenia" pod tylnym siedzeniem od pół roku.. Włożyliśmy roczny oryginalny kosz z pompą z używanego 2.0 TDI o innym nr. na obudowie pompy i auto lata jak nowe. Ten inny nr. na koszu pompy był zamienny z tym jego starym nr. na jego starym koszu pompy. Serwis potwierdził że jest to nr. który pasuje do tego auta i jest to nr. najnowszy bo wcześniej też były inne.
  10. Akurat dzisiaj rozebrałem B6 CBAB. Tego co wymyślił takie dojście do termostatu to powinni.... nie napiszę co. W sumie... żeby była bardzo fajna i prosta robota to powinno nie być alternatora, przepustnicy gaszącej i zaworu EGR. Wtedy ładnie to widać... Ustrojstwo (termostat) nie jest małe bo z całą obudową z kilkoma wyjściami. Dojście do samozaciskowych opasek nie jest idealne, po odkręceniu dwóch śrub na klucz 10 obudowa trzymała się bloku jak przyspawana. Trzeba ją dość mocno odsunąć od bloku i przesunąć w miejsce alternatora tak jak Wiesio pisze. Myślałem że przy odginaniu nie wytrzyma rura z której musimy wysunąć obudowę termostatu ale jakoś wytrzymała. Jutro będzie termostat i zobaczę czy dostanę ten podwójny oring na rurkę na którą nasuwamy termostat i dopiero dociskamy do bloku. Jak go nie wymienię a zaczęło by tam cieknąć to głową w mur. Termostat można wyciągnąć z kawałkiem węża, ciężko go zdemontować przy termostacie a łatwiej kilkanaście cm dalej przy filtrze oleju. Ogólnie to napiszę co zrobiłem żeby się tam dostać... Zdjęte koło prawe i dolne przednie nadkole, ściągnięty pasek klinowy i odkręcona sama rolka napinacza żeby było ładne dojście do dolnej śruby alternatora, ściągnięta dolna metalowa osłona pod silnik (niektórzy mają plastikowe), płyn spuszczony przewodem gumowym małej wodnej pompki elektrycznej przy misce olejowej, odkręcona obudowa filtra paliwa żeby dostać się do górnej śruby alternatora, zdemontowana obudowa wentylatorów aby było więcej miejsca między silnikiem a chłodnicami, zdemontowana obudowa filtra powietrza z przewodem zasysającym do pasa przedniego, zdemontowany przewód gumowy turbo (łącznik między przepustnicą gaszącą a rurą dolną turbo) i to chyba wszystko, dałem rady bez odkręcania egru i przepustnicy. Alternator oparłem o chłodnicę wody, gdybym wyjął dodatkowo chłodnicę wody to była by dopiero możliwość wyciągnięcia alternatora na stół. Przy składaniu może porobię kilka fotek, będzie trochę od tyłu ale zawsze coś na zaś. W przyszłym tygodniu powtórka z rozrywki... tym razem B7 170 TDI z DSG, w mieście temperatura ładnie idzie na 90 a w trasie spada. Tam akurat pójdzie główny do wymiany i dołożę jak nie ma na DSG na wszelki wielki.
  11. Miałeś rozebrane, co Ci szkodziło rozebrać potencjometry i przeczyścić. U kolegi u którego czyściłem a miał to samo co u Ciebie działa już bez problemów i błędów brak. Mimo wszystko szuka nowszych silniczków. Mogło działać jak akurat testowałeś a za którymś razem łapie błąd i nie chodzi jedna z klap. Na you tube wpiszesz któryś z silniczków i masz filmiki.
  12. Nie wiem czy coś Ci to pomoże ale ja u siebie wzmacniacze mam na tylnych słupkach przy tylnej szybie. Ogólnie szyba jest anteną. Za tylnymi plastikowymi bocznymi słupkami wszystko powinieneś znaleźć, z jednej strony chyba wzmacniacz FM a z drugiej AM, nie pytaj który z której. Antenę dachową (płetwa) mam 3 przewodową, na dach idzie telefon, webasto, gps.
  13. Coś czuję że dojdzie zaraz z 30 stron tego wątku. Proponuję aby Jacek (Truna) podał jakie DOKŁADNIE kolory ma na sprężynach przednich i jakie na tylnych oraz dodał fotkę jak auto wygląda na felgach. Do tego plus minus jaki silnik (diesel czy benz), skrzynia (man lub aut), czy napęd na 4, kombi sedan. Jak ktoś będzie miał podobne auto ale problem z wysokością i nazbiera się tu kilka takich fotek z autami i danymi to zawsze można sobie poszukać ładnych sprężyn na aukcjach. Nie jest to drogi zabieg. Komplet ładnych sprężyn (ori sport) do B5 kosztował mnie 150zł (tył z przodem), swoje stare dobrze opisałem, podałem kolory i fotki jak auto na nich stoi i poszły w dwa dni za 200zł. Sprężyny nawet ładne nie są drogie, tylko... znać się na kolorach.. Przykład : https://allegro.pl/kategoria/uklad-zawieszenia-sprezyny-zawieszenia-18965?string=passat b6&stan=używane&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-aut-1-2-1003
  14. Jest tu taki użytkownik Tomnik i On się zajmuje oświetleniem led. A całe lampki trzymają się na zatrzasku, musisz dogiąć taki języczek i wypadną całe. Masz foto: http://motoplatforma.com/index.php?p4928,lampka-oswietlenia-tablicy-rejestracyjnej-oryginal-3d0-943-021-a-seat-skoda-vw
  15. B6 /CC/ B7 w okolicy masz wielu użytkowników forum którzy pewnie pomogą. Do mnie trochę masz daleko na przymiarkę.. Poszukaj lub zapytaj w regionie, jest tu gdzieś taka strona.
  16. Jedziesz do kolegi i na całą jedną stronę (lewa bądź prawa) przymierzasz jakiekolwiek 18, widzisz jak stoi i wtedy się decydujesz czy szukasz 18 czy 17. Najtaniej, najszybciej, najlepiej. Ja na lato mam 18 a na zimę 17.
  17. Wyciągnij całą lampkę a nie tylko szkiełko odkręcasz.
  18. Oczywiście ze na seryjnym, no na takim wyjechało z fabryki, tylko jeden przygotowany pod inne drogi a drugiemu włożyli np. inny pakiet. Bo niemożliwym jest aby te same auta z tym samym wyposażeniem i tymi samymi klasami obciążalności (kody na wlepce) stały inaczej na tych samych felgach. Mogą być identyczne auta z takim samym wyposażeniem ale mają inne kody i będą stały inaczej.
  19. Przerabiałem kiedyś ten temat w B5 jak założyłem "S" do zwykłego zawieszenia. Stał za wysoko. Pokopałem, poczytałem i wyszło że na przód było z plus minus 15 rodzai sprężyn ( w zależności od regionu, silnika, skrzyni itd) a na tył podobna ilość tylko kilka mniej ok plus minus 12 . Siadłem do etki i znalazłem jakie kolory na sprężynach powinienem mieć aby był oryginalny sport (seryjnie pasek wychodził też na zawieszeniu sportowym -20mm), zostało do wyboru chyba z 5 z przodu i z 3 z tyłu. Zajrzałem do bagażnika i tam były na wlepce kody odnośnie obciążenia osi tył i przód. Znając kod przodu i tyłu (każdy kod to różnica kilkunastu kg.) odnalazłem te same wagi/kody przy sprężynach sportowych. Znałem już kolory jakie mają mieć sprężyny przednie i tylne. Szukałem na aukcjach, niekiedy dzwoniłem bo większość ma gdzieś robienie fotek lub podawanie kolorów aż znalazłem. Pasek ładnie opadł i wyglądało to ładnie. Do czego dążę...... Każdy kto wstawia foto z Alufelgami na aucie powinien podać na jakim zawieszeniu jego auto stoi, kody obciążenia są na wlepce. Jedno auto będzie niższe fabrycznie, inne przygotowane na trudne warunki, jedno będzie z dopiskiem SPORT za nazwą auta tak jak ja mam przez co na "Przesmyk Śmierci" przez lasy po wycince drzew nie dojechałem, inne z napędem na 4 będzie wyższe... do tego dodajmy ciężar skrzyń biegów, silniki, mosty, zawieszenia i wychodzi naście rodzai sprężyn. W B6/7 jest podobna ilość. A jak idziesz do sklepu kupować to pytają czy Diesel czy Benzyna heh. Dlatego zawsze sprawdzajmy kolory lub wymieniajmy parę. Mam jeszcze foto starego paska na "S" po zmianie na org. sportowe sprężyny. Już nim tak nie bujało, ładnie się trzymał i nie był taki twardy.
  20. Włączając ogólnie klimatronik w tryb AUTO wszystko będzie działo się automatycznie, nawet nie będziesz wiedział czy jest obieg zamknięty czy otwarty czy pół na pół. Klimatronik nie informuje Cię diodkami na przyciskach co teraz robi lub co zamierza. Wszystko "tańczy" a Ty nawet nie wiesz co i gdzie. Jak ustawisz sobie sam co i gdzie ma wiać to tak zostanie ustawione. Nie dotyczy to obiegu tak jak wspomniałeś, jest to kontrolowane bardziej "inteligentnie" żebyś nie skisł w środku auta. Jak masz ustawione góra dół jak u mnie i świecą diody przy tych przyciskach to tak będzie po każdym odpaleniu, co najwyżej przy zmianie temperatury pokrętłem wentylator automatycznie przyspieszy lub zwolni. Obiegu nawet jak nie będziesz używał to i tak on sam automatycznie chodzi przy sytuacjach opisanych wyżej, cofanie i spryskiwacz.
  21. Jak nie świeci nic to masz obieg zewnętrzny, czyli wciąga powietrze z zewnątrz. Jak świeci się dioda od obiegu wewnętrznego to masz włączony obieg wewnętrzny , czyli klapa od zewnętrznego się zamyka a klapa od wewnętrznego powinna się otworzyć. W instrukcji wyczytałem że obieg wewnętrzny jak go sam naciśniesz to będzie włączony tylko przez jakiś czas (chyba że załączysz klimę to tak zostanie) i sam się przełączy do zewnętrznego. Jak masz wciśnięty obieg zamknięty ale automatyczny to o obiegu decyduje tak jakby czujnik jakości powietrza przy wlocie pod podszybiem. Jak jeździsz ciągle na AUTO ale nie obiegu tylko ogólnie na AUTO to o wszystkim decyduje sterownik czyli prosto pisząc klimatronik. Jeżdżąc w trybie AUTO powodujemy że wszystkie klapy i silniczki "tańczą" zmieniając swoje ustawienia dążąc dozadanejj temperatury. U siebie mam ustawione szyba i nogi więc może szybko się nie skończą jak nie chodzą, obieg mam zawsze zewnętrzny ale i tak kiedyś padnie bo często cofam i spryskuję szybę ( a to uruchamia obieg nawet jak tego nie chcemy).
  22. Normalne że wieje przy spryskiwaniu szyby, przecież obieg się zamyka, tzn. jedna z klap. trwa to kilkanaście sekund żeby nie czuć płynu. To samo się dzieje jak jedziesz na wstecznym lub tylko cofasz kawałek. Tam masz dwa silniczki, oba w sumie do wymiany lub czyszczenia potencjometrów po raz enty. Zablokuj na stałe klapy na zewnętrzne powietrze i będziesz miał spokój.
  23. No niestety, jeździło się cały czas na klimie to trzeba być świadomym że nic nie działa wiecznie. W dziale Klimatyzacja B6 masz opisane że nie jest to tani zabieg, sprężarki się regeneruje lub kupuje regenerowane i swoje odsyła albo kupić nową.... Sam tego nie zrobisz, musisz wymienić sprężarkę, chłodnicę klimy z osuszaczem, zawór rozprężny, resztę płukać maszyną. Myślę że 3/4 tej ceny max. Szukaj dobrych firm. Być może im szybciej to zrobisz tym mniejsze koszta, jak poczekasz i się zatrze to powinno ukręcić się sprzęgło w sprężarce a silnik nadal powinien pracować.
  24. Błąd 01274 to błąd klapy świeżego powietrza V71, wystarczy wbić w google nr. błędu i masz wyniki. Zapewne masz brak nadmuchu gdziekolwiek, wiatrak słychać a nie dmucha. Temat od klap masz na głównej stronie.....
  25. Śruby (szpilki) się wymienia , są zawsze (powinny być) w nowym komplecie rozrządu. Widziałem już pękniętą szpilkę która nie była wymieniana od dwóch wymian. Oczywiście wszystko zależy od sił użytych przy montowaniu. Jak robisz z dynamometrem to powinieneś mieć pewność że problemów nie będzie. Gwinty wyjeżdżają jak ktoś za mocno dokręca, jak ktoś dał wcześniej na klej i przy wykręcaniu gwint się uszkadza itd. itp. U siebie robiłem rozrząd, wymieniany pierwszy raz po fabryce. Szpilkę delikatnie popuściłem i palcami wykręciłem do końca. Nową też palcami dokręciłem do końca, poprawiłem odpowiednim niutonem i wszystko. Nie było żadnego kleju i nie dałem. Oczywiście nakrętkę od napinacza też odpowiednim niutonem i stopniem. Jeżeli chodzi już o brak gwintu , ( zdarza się to często w autach w których już ktoś wcześniej wymieniał rozrząd) stosujemy metodę z tego filmiku od 14.15 minuty. Tzw. wkręcanie sprężynki. Nie było reklamacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności