Skocz do zawartości

viper1986

  • Liczba zawartości

    278
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez viper1986

  1. 037 906 433 A lub 037 906 433 C.. najlepiej zdemontować stary i zobaczyć jaki ma numer. Z tego co pamiętam do demontuje się filtr bo z dostępem tam trudna sprawa.
  2. Aparat 037 905 205R, pasuje do silnika ADY, niezależnie jaki tam czujnik halla siedzi (chyba że ktoś w tym aparacie kombinował to co innego) . G28 to błąd czujnika położenia wału. znajduje się on w okolicach mocowania przedniej łapy silnika. Prowadzi do niego czarny przewód z wtyczką na 3piny. Prawidłowa oporność czujnika to około 600om, mierzone na jego wtyczce pin 2 i 3 lub 1 i 2 bo już nie pamiętam.
  3. A jaki masz sygnał na cewce zapłonowej: wpinając diodę pomiędzy masę cewki a przewód środkowy wtyczki podczas kręcenia rozrusznikiem dioda powinna pulsować. Jeśli świeci światłem ciągłym to do sprawdzenia sterownik oraz czujnik halla. Napisz numer z aparatu zapłonowego to podpowiem czy nadaje się do tego silnika. Powinien być tam rozdzielacz o numerze: 7 905 205 J lub 7 905 205 C Może w układzie jest jakiś alarm / instalacja gazowa lub immobiliser i to on odcina zapłon? Do sprawdzenia sygnał tak jak wyżej napisałem. Jeśli nie dasz rady to mam taki rozdzielacz, cewkę do 2E, kabel diagnostyczny i resztę do dogadania na PW
  4. Co dokładnie się dzieje? - nie może ruszyć bo rosną obroty a skrzynia jest na luzie (bieg nie włącza się) - skrzynia wrzuca bieg ale rosną obroty a auto nie jedzie Jak auto zachowuje się na wzniesieniu - stań na wzniesieniu na D, puść hamulec nie dodając gazu i napisz co wtedy dzieje się z autem (obserwuj obrotomierz, czy auto stoi w miejscu, podjeżdża do przodu czy stacza się) Sterownik skrzyni ma diagnostykę. Należało by podłączyć komputer i odczytać błędy (można sobie kupić najtańszy kabelek kkl za 30zł i podpiąć auto by sprawdzić błędy)
  5. Czyli "mechanik" poszedł ma łatwiznę, bo zapewne wie że nie uda mu się tego wyregulować tak łatwo A co do mojej wypowiedzi: Blos to element, który zastępuje tradycyjny mikser gazu i pozwala na większą kontrolę w aucie w którym nie można zastosować sekwencji. Wpisz sobie w google Blos Brc i zobaczysz o co chodzi. Po zdjeciu rury auto nie jest przymulone? Bo może tak być gdyż powietrze jest teraz podawane w innej, o wiele mniejszej ilości.
  6. Jest bardzo trudno to wyregulować. Sam mam na razie tą rurę zdjęta bo gazownik nie dał rady. Dopóki nie założę Blosa to tak zostanie. Daj znać jak będziesz po regulacji jak to wygląda u Ciebie.
  7. Zdejmij rurę która idzie od puszki filtra powietrza do znaczka / wlot powietrza w atrapie. Jeśli auto bez tej rury nie będzie gasło to załóż ją i jedz do gazownika na regulację gazu. Jeśli zdjęcie rury nie pomoże to do sprawdzenia wszelkie przewody podciśnienia.
  8. Ja tak miałem w poprzednim b3 z silnikem 2.0 2E: przekręcałem po nocy kluczyk nie odpalał,wcale nie łapał aby kręcił rozrusznikiem.kręciłem drugi raz palił od strzała.. masz pomysł co to było? auta nie mam ale do dziś została ta zagadka Potem zawsze z rana robiłem tak: krótko zakręciłem rozrusznikiem, rozłączałem, kręciłem drugi raz i od razu palił jak szalony.
  9. A ABS? Chyba z niego też tylko kody błyskowe zwierając kabelek zółto - niebieski do masy i wtedy lampka od abs zaczyna mrugać..bo tak to vag nie łączy się po tym przewodzie.
  10. U mnie pod tymi pinami jest przewód żółty (17) i czarno-biały (36) Ze schematu jaki mam wychodzi ze 17 jest na czujnik stukowy a 36 to +12 po zapłonie. Sprawdzę jeszcze miernikiem w poniedziałek.
  11. Witam Czy ten sterownik posiada wyjście do diagnostyki odb1? Na konsoli środkowej mam tylko wtyczkę do diagnostyki sterownika automatycznej skrzyni biegów (działa, można się połączyć), drugą kostkę białą z kablem żółto-niebieskim: prawdopodobnie do diagnostyki abs ale nie udało mi się połączyć. Poniżej pokazuję zdjęcie kostki 35pin z kolorami przewodów do sterownika. Auto: passat b3, silnik 2E, 1991r, abs teves 2, skrzynia automat.
  12. Sprawdź przewody, które idą do czujnika w kopułce (trzy pinowa kostka) Zdarza się że są przerwane przy samej kostce, pod gumową osłona, albo na samych przewodach jest naruszona izolacja i wtedy takie cyrki występują. Tak samo przewody idące do cewki.
  13. Dzięki! Wieczorem poszukam w którym to miejscu i dam znać.
  14. Przeczytałem cały ten temat, kilka innych i dalej nie wiem Gdzie kierować strumień lampy by ustawić zapłon w skrzyni automatycznej. Czy tylko regulacja na oko pozostaje albo przez odb1 za pomocą Vaga można odczytać wyprzedzenie zapłonu? Pacjent: silnik 2E, rok 1991, automat APE.
  15. Panel jest oryginalny, taki jak przy klimatyzacji ręcznej..do tego chłodnica, osuszasz, węże i cały osprzęt też jak w każdym passacie. Jedynie kompresor i sposób jego podłączenia inny. Kompresor to Sanden SD7H15. Jutro zmierzę odległość sznurkiem i spróbuję coś dopasować.
  16. Koło na kompresorze ma dwa rowki..pierwszy z nich pokrywa się z kołem środkowym wału silnika..drugie nie pokrywa się z niczym, choć może pokrywać się z alternatorem ale z lekkim przesunięciem. Pasek który zasila teraz alternator i pompę wody jest ustawiony w płaszczyźnie i jest to pierwszy pasek od bloku silnika.
  17. W kupionym passacie z silnikiem 2E mam nietypowe rozwiązanie..Na kole wału silnika mam miejsce na trzy paski klinowe..wewnętrzny (od bloku silnika) napędza w tej chwili pompę wody oraz alternator, środkowe koło puste, zewnętrzne napędza wspomaganie..W aucie jest sprężarka klimatyzacji z dziwna rolką: albo napinacz albo rolka odwracająca...Może ktoś z was spotkał się z takim rozwiązaniem i podpowie jak te paski powinny przebiegać oraz jaki pasek dokupić..Etka oraz panowie w sklepie nie potrafią pomóc. Poniżej zdjęcia dolnego koła oraz sprężarki klimy.
  18. Jeśli szukał bym samego dołu to na co zwrócić uwagę? Wiem że ze sprzęgłem może być różnie (u siebie mam nowe sprzęgło założone jakieś 5 miesięcy temu).. Mam na złomie dwa silniki: jeden siedzi w golfie 3 i jest to AGG, a drugi jest z Seata Toledo.. Po których numerach sprawdzać? Wał dostał na tym jednym korbowodzie...cała reszta wygląda ok, ale rozłożę dokładnie w tym tygodniu gdy wyjmę silnik z auta.
  19. Niestety..głowica jest cała, wszystko z nią w porządku. Silnik umarł bo na pierwszym cylindrze obróciła się panewka. Tak jak wcześniej wspominałem: pracował do samego końca bez żadnych objawów. nagle stukot i koniec. Po zdjęciu miski olejowej okazało się że panewki jak poniżej na zdjęciu. Na razie nie wiem co zrobię z nim dalej. Dbałem o auto, wiele rzeczy zrobionych i szkoda złomować. Z drugiej strony skąd znaleźć sprawny dół na wymianę. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
  20. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Dziś będę wiedział co tak naprawdę się stało. Pasek od rozrządu wygląda ok, ale nie wiem czy nie przeskoczył. Wyjdzie wszystko po rozebraniu. Dam znać.
  21. Czujnik sprawny, kontrolka od ciśnienia nie zapalała się także pompa oleju pracowała do końca. Czy mógł przeskoczyć rozrząd i narobić takiego spustoszenia? No bo innej odpowiedzi nie mam..auto w tym samym dniu zrobiło około 80km bez żadnych problemów (praca silnika cicha, 90stopni temp wody, moc i przyśpieszenie idealnie) Potem nagły klekot i tyle.
  22. Auto spisywało się bez zarzutu..wracałem do domu, usłyszałem dziwny klekot, który niestety pozostał po zgaszeniu..temperatura silnika cały czas 90, oleju z mfa około 130max.. olej w silniku w normie, tak samo płyn chłodzący. poniżej film jak to teraz wygląda. Może ktoś ma pomysł co się stało?
  23. Tam na początku jest taki pierścień pod którego podkłada się materiał mieszka..No nie idzie tego ruszyć do przodu. Jutro będę jeszcze raz na złomie i może z innego auta uda się.
  24. Czy ktoś z posiadaczy B4 podpowie mi czy plastik którym jest zakończona dźwignia hamulca ręcznego w B4 można zdjąć z metalowej części całego mechanizmu. Chodzi o ten element: W Passacie B3 ten element jest inny i mam problem z montażem mieszka od hamulca ręcznego. Próbowałem metodą "na siłę" ale ani drgnie i nie wiem czy nie z całą dźwignią wymienić trzeba. Pozdrawiam Kamil
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności