Jump to content

Albercik

 • Content Count

  1,028
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

1 Follower

About Albercik

 • Birthday 07/11/1986

Informacje osobiste

 • Imię
  Tomek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Warszawa - WE

Samochód

 • Generacja
  B7
 • Silnik
  B7 2.0 TDI 170KM (CFGB) DSG
 • Rok produkcji
  2012
 • Link do tematu o samochodzie
  64603

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za info. Tak pomyślałem, jak drugie zdjęcie znalazłem
 2. Dzięki @let_me_b3 ! Bagażniczek poskładany Przy okazji - nasunęło mi się pytanie: W ETKA występują trzy podłogi: 3C9863463M - zwykła podłoga, do auta bez szyn (PR: 3GA) 3C9863463P - podłoga do bagażnika z szynami (PR: 3GN) 3AF863463A - podłoga do PR: 3GB opisanego jako "Variable cargo area concept". Różni się tym, że ma jakby dwie warstwy i dodatkowy schowek: I tutaj moje pytanie - czy ta podłoga jest do PR 3GA czy 3GN ? Pytam, bo mi się podoba taki bajer, ale jak wiadomo - podłoga do 3GA jest szersza, niż do 3GN i nie chciałbym się naciąć. A może ktoś ma i chce się pochwalić ? P.S. w ETKA - podłoga do 3GA jest oznaczona numerem 50, a podłogi do 3GB i 3GN są obie pod numerem 85. Wychodziłoby, że obie powinny pasować do bagażnika z szynami, no ale... P.S.2 To chyba nie jest schowek. Znalazłem zdjęcie tego cuda od spodu: Czyżby ta klapa miała być jakby dodatkową przegródką ?
 3. kurrde to złe zamówiłem i znowu podłączenie kamery się odsuwa w czasie [EDIT] A jednak nie nie wysłali tamtej paczki jeszcze więc dołożyli te dzisiejsze do niej i wysłali. Jutro przyjedzie to może wreszcie się uda to podłączyć O ile znajdę jakieś wolne miejsce w skrzynce po stacyjce...
 4. Panowie, przeglądałem ten i inne tematy dot. bezpieczników i nie znalazłem odpowiedzi... Orientuje się ktoś jaki numer mają piny w skrzynce bezpieczników pod deską po lewej stronie (ten sam, co z prawej, wiem ) ? Znalazłem numery pinów w skrzynce pod maską, a tych za chiny nie mogę namierzyć... Dobra, nieważne. Znalazłem: 000979135 bez literki dla przewodów do 1mm2, a 000979227 dla przewodów do 2,5mm2.
 5. 5N0 też były w B6, ale to nie znaczy, że auto jest 5N0. Te pierwsze dwie literki/cyferki oznaczają platformę, dla której pierwotnie została dana zaprojektowana. Trzecia cyfra/litera oznacza zazwyczaj wersję nadwozia. I tu robi się ciekawie: 0/A - limousine 8/E - sedan 9/F - kombi 5 - hatchback a ciekawie jest dlatego, że są części np. do golfa z cyfrą 8 i nie występują w innych autach (np. w Jetta'cie). Więc jak widać - każda reguła ma odstępstwa Chciałbym to zobaczyć (w temacie o licznikach najlepiej...)...
 6. pokaż mi licznik 3C8, w którym działa pełne menu w B6 (comfort, l&v itd)...? Mówię oczywiście o oryginalnym liczniku, nie po zmianie softu itd.
 7. Tak samo jak 3C0, które zmieniły się na chyba 3AE, ale to było tylko przez chwilę. Zasadniczo, 3C = B6, a 3A = B7 bez wnikania w głębsze szczegóły. To nie sedan, tylko CC. Części 3C9 są specyficzne dla kombi. W drugą stronę ta zasada nie obowiązuje, ale są pewne niuanse, jak choćby sterownik kamery 3C0, który bez flashowania nie pójdzie w kombi, choćbyś pękł. 3C8 z kolei to jest parę różnic względem zwykłego B6. Nawet liczniki 3C8 nie działają w B6 poprawnie.
 8. 3C0 jest od B6 (sedan), 3C9 to B6 kombi, 3AF to B7. Jak włożysz sterownik 3C0 do kombi, albo 3C9 do sedana to Ci wywali błąd braku kalibracji i trzeba na maty jechać, żeby skalibrować kamerę. A kumpel trafił na 3C9 (do sedana włożył), który w ogóle nie chciał się zakodować na sedana ("niezgodny typ pojazdu" czy coś takiego). [EDIT] Zostałem upomniany, że zbytnio skracam myśli... No to sprostowanie: aby wsadzić sterownik z kombi do sedana, albo z sedana do kombi - należy przeflashować sterownik odpowiednim wsadem. Podczas flashowania - wywala się kalibracja, więc należy udać się na kalibrację po tym zabiegu.
 9. Hmm, jeśli nie łyka 1100 to w połączeniu z błędem 185 wygląda mi to na uszkodzony eeprom na płycie. Można by spróbować jeszcze podmienić dysk twardy (2,5" IDE/ATA - nie sata), ale nie dam gwarancji, że to coś da...
 10. A jesteś pewny, że dalej jeszcze rozmawiamy o RNS315, a nie o DM? W DM to tak działa, że się ściąga programem mapy na tą samą kartę i działa. W 315 jak pobieram kolejne wersje - w instrukcji jest wyraźnie inny CID karty i zawsze ustawiam taki, jak jest w instrukcji. A w zasadzie ustawiałem, bo mi kartę szlag trafił i teraz nie mogę nigdzie kupić takiej
 11. trochę więcej, bo od zestawu idzie: CAN (wpinany bezpośrednio w CAN radia, nie we wtyczkę), zasilanie (jak z CANem - w wiązkę radia bezpośrednio), dźwięk (2 lub 4 przewody zależnie czy mono, czy stereo), 2 przewody od mikrofonu (w B6 miałem 4 przewody bo mikrofon szedł do radia i z radia do modułu BT). Do samego zestawu może iść jeszcze więcej (np od klawiatury numerycznej w B6 i/lub od uchwytu na telefon). @Makarena2101 a masz w podłokietniku gniazdo AUX, albo moduł MDI ukryty w szufladce w schowku pasażera? Od modułu BT kable idą do zielonej wtyczki, a od AUX'a lub MDI (ewentualnie zmieniarki) idą do niebieskiej.
 12. Ma Mapa jest przypisana do danego CID'a karty. Dlatego każda kolejna aktualizacja map wymaga innego CID'a karty lock się nie zmienia, ale... Więc wgrywając nową wersję mapy na kartę, na której była wcześniejsza wersja - trzeba wywalić locka, zmienić CID na nowy i zablokować kartę z nową mapą i nowym CID'em Rozgryzałem ten temat i przy każdym update'cie map muszę zmieniać CID karty. Inaczej nie zaciągnie nowej mapy ("Karta nieważna" czy jakoś tak).
 13. Chodzi o to, że można zmieniać jej CID bez końca. Czyli: wychodzą nowe mapy pod nowy CID - zmieniasz, kopiujesz i masz
 14. a kamerę masz fabryczną (high-end) czy low-end? Czy czujniki parkowania też Ci się wyłączają?
 15. Jaką masz wersję RNS'a? Wykręć, sprawdź numer części (1T0 ...). Jak masz A lub B to wgraj 1100 najpierw (z my-gti ściągniesz). Potem dajesz np. 2660, a na koniec 4120A. Mojego RNS'a z takim problemem to uratowało.
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy