Skocz do zawartości

bbbb

  • Liczba zawartości

    1 139
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Zawartość dodana przez bbbb

  1. Mam ciekawostkę dropsa. Kabelek(klon) 22.10, w Leonie(2021r., 1.5 150KM) nie może połączyć się ze sterownikiem silnika(i z jakąś tam elektroniką). Ale w T-Rock(2022r), z dokładnie tym samym silnikiem, komunikuje się ze sterownikiem silnika. Jakieś pomysły dlaczego.
  2. bbbb

    Nie uruchamia się VCDS

    Próbowałem jako administrator. Kilka razy przeinstalowałem zarówno sterowniki jak i VCDS i VII Plus Loader(ver. 08.022.09.005)-jak zawsze zainstalowane na pendrive. Zachowuje się tak jakby w ogóle nie było aplikacji VCDS. Test kabelka wychodzi pozytywny i wszystko aktualne. Myślałem, że to wina laptopa, ale właśnie testuję na innym laplku(HP) i to samo.
  3. VIIPlusLoader kabelek "widzi" ale nie uruchamia programu VCDS(22.3.1 ani 22.10). Test kabelka jest prawidłowy. Ale gdy klikam "Uruchom VCDS" to cały czas obraca się słoneczko. Program przestał się uruchamiać od momentu formatu i postawienia systemu na nowo. Starsze wersje VCDS(11.11.5) odpalają bez problemu. Sterowniki zainstalowane. Laptop Lenovo L440 z Win10Pro.
  4. Nie działa podnoszenie szyby lewy tył. VCDS ewidentnie wskazuje na przełącznik w drzwiach kierowcy. No to go wymieniłem na nowy(zamiennik). Efekt-jak byłem w d(autocenzura) tak dalej jestem w tym samym miejscu. Adres 42: Elektr.drzwi kier. Plik etykiet:. AKP\1K0-959-701-MIN3.clb Oznaczenie elementu SW: 1K0 959 701 P HW: 1K0 959 793 L Komponent: J386 TUER-SG FT 1123 Weryfikacja: 12006001 Numer seryjny: 00000010268817 Kodowanie: 0000181 Kod serwisu: WSC 00028 028 00001 VCID: 3B2337F11F665E03FE0-806E Znaleziono 1 błąd: 00914 - Przełącznik podnośnika tylnej szyby z lewej strony; kierowca (E53) 008 - Niezrozumiały sygnał - Sporadyczny Ramka zamrożona: Stan błędu: 00101000 Priorytet błędu: 4 Częstość błędu: 254 Wew.licznik błędów: 183 Przebieg: 168235 km Wskaźnik czasu: 0
  5. Miałem zagwozdkę dlaczego VCDS 22.10 nie komunikuje się z niektórymi sterownikami. Zacząłem grzebać i zastanawiam się, czy może za to odpowiadać jakaś ochrona SFD. I teraz pytanie za 100 punktów. Jak się tego dzadostwa pozbyć i czy to w ogóle możliwe. Bo jeżeli nie to posiadanie VCDS'a chyba traci sens.
  6. U mnie słychać pompkę(bardzo słabo-trzeba się wsłuchać) tylko przy włączeniu zapłonu przez kilka sekund. I o ile mi wiadomo to ona nie pracuje bez przerwy, non stop. A w każdym razie po odpaleniu silnika jej nie słychać.
  7. Takie coś wychodzi wg kodu błędu ze strony https://www.gerritspeek.nl/vag-com_foutcodeslijst.html Dziesiętny kod VAG: 16471 Kod VAG Szesnastkowy Kod OBD Szesnastkowy: P0087 Dziesiętny kod OBD: 000135 Ten kod błędu to „Ogólny OBD” (ten sam opis i znaczenie dla każdego producenta samochodu). Poniższe zjawiska/przyczyny/rozwiązania są specyficzne dla samochodów VAG; w przypadku innych marek samochodów mogą się one różnić w szczegółach. pl Paliwo Napęd/System (common rail) Ciśnienie za niskie du Kraftstoff Rail- / Systemdruck zu niedrig i zbyt niskie ciśnienie w szynie paliwowej/systemie Dodatkowe informacje o kodach błędów. Uwaga: poniższe dane nie pochodzą z grupy VAG, ale z wielu innych źródeł. Dlatego nie można zagwarantować kompletnego i wolnego od błędów. Myśl krytycznie. Możliwe objawy: Świeci się lampka awarii (MIL) Zmniejszona moc Silnik zatrzymuje się całkowicie Możliwe przyczyny: Ciśnienie paliwa jest za niskie Uszkodzone podłączenie czujnika ciśnienia paliwa Uszkodzony obwód elektryczny od/do czujnika ciśnienia paliwa Czujnik ciśnienia paliwa uszkodzony Uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia układu paliwowego Common Rail Zatkany filtr paliwa Wyciek w przewodzie zasilającym/powrotnym Moduł sterujący silnika Możliwe rozwiązania: W każdym razie: zainstaluj nowy filtr paliwa Sprawdź bloki odczytu ciśnienia paliwa: Sprawdź przewody paliwowe (zagięte, ściśnięte, ściśnięte itp.)) Sprawdź układ niskiego ciśnienia paliwa pod kątem wycieków Sprawdź filtr paliwa i filtr w pompie paliwowej Sprawdź ilość paliwa wychodzącego z pompy paliwowej Sprawdź/wymień pompę paliwa wysokiego ciśnienia Dodatkowe informacje: W (tuningowanym) Seat Leonie (1P) pompa paliwa jest często problemem, po prostu sobie z tym nie radzi. Zmodyfikowane wnętrze pompy. Oprogramowanie musi być do tego przystosowane Po znalezieniu w 2.0l TFSI: Sprawdź ciśnienie paliwa Podstawowe informacje
  8. Chyba czeka Cię wymiana pompki. Nie ma potrzeby wymieniać całości. Wystarczy wymienić samą pompkę. Poniżej masz instrukcję jak to zrobić. Jeżeli masz choćby śladowe zdolności posługiwania się śrubokrętem to sobie poradzisz. Na allegro znajdziesz pompkę. Wymiana pompy paliwa.doc
  9. Ciekawostka. VCDS 22.3.1(niestety z pewnych powodów ryżowy na chipie STM32F405) podłączony do Seata Leona FR z 2021r. nie komunikuje się ze sterownikiem silnika i nie wiedzieć czemu z tylnymi drzwiami. Natomiast ten sam VCDS bezbłędnie komunikuje się z T-Cross'em z 2022r. Dodam, że oba auta z tym samym silnikiem 1.5 TSI 150KM.
  10. bbbb

    DPF - wymiana

    Gugiel znalazł m.in. takie coś:
  11. A w jakim stanie sam klosz? Mi pomogło polerowanie klosza.
  12. Bez przesady. 50 tys. to jesteś mniej więcej w połowie cyklu wymiany rozrządu. Ale nad paskiem możesz się zastanowić. Ktoś mądry mi powiedział, że pasek, jak każda "guma" z czasem zużywa się. Tym bardziej, że pracuje w ciężkich warunkach. Przy Twoim przebiegu wnioskuję, że auto częściej jeździ w cyklu miejskim, więc pasek tym bardziej dostaje w kość. Ja u siebie wymieniałem rozrząd po nieco ponad 5 latach i przebiegu(rozrządu) ok. 60 tys km. Ale tylko dlatego, że kolega załatwił mi w dobrej cenie oryginalny rozrząd(z ASO). I co się okazało? Sam rozrząd był w całkiem dobrym stanie, ale pasek przy dokładnych oględzinach nosił już ślady zużycia-pęknięcia(sparciałe) i na grzbiecie delikatny wytarty rowek. Auto jeździ głównie po mieście.
  13. U mnie kiedyś wystąpił problem z hamulcem po wymianie płynu. Teoretycznie nie powinien się zapowietrzyć bo robiłem to "na przelew". Odkręciłem odpowietrzniki i na bieżąco dolewałem świeżego płynu. VCDS'em odpowietrzyłem pompę ABS i naprawiło się. Robiłem to tak: ODPOWIETRZENIE POMPY ABS Pojazd musi być podniesiony - koła nie mogą dotykać podłoża. Włączony zapłon ( w pozycji ON ) Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach: VW Golf, GTi, Jetta, Audi TT [Wybór]>[03-ABS/hamulce]>[Nastawy podst. - 04]>Grupa "001">[Idź!] W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne. [Gotowe, powrót]...i gotowe. Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach: VW Passat, Audi A4/S4, Audi A6/S6 i A8/S8. [Wybór]>[03-ABS/hamulce]>[Nastawy podst. - 04]>Grupa "002">[Idź!] W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne. [Gotowe, powrót]...i gotowe.
  14. Jak w temacie. Który obsłuży auta z 2021r? Atmega z tego co się zorientowałem chyba tylko do 2017r. A czym się różnią pozostałe 2?
  15. No to teraz kolejne pytanie. Jak to zrobić?
  16. A ja trochę inaczej. Czy da radę z kabelka 21.3 zrobić 21.9?
  17. Trochę z innej beczki. Czy na obecną chwilę najnowszy VCDS(21.9.0) obsłuży auta z 2021 roku. Konkretnie chodzi mi o Seata Leona4(5D). Bo wersja 21.3.0 nie obsługuje. Widzę, że na odpowiedź się nie doczekam, więc poszperałem sam, bo jak się okazało przedstawiciel ADAKO wprowadził mnie w błąd. I odpowiedź znalazłem poniekąd w instrukcji obsługi VCDS. A mianowicie jest tam plik AUTOSCAN.TXT i tam są wypisane wszystkie obsługiwane przez VCDS auta. Jak doszedłem do tego pliku? Pobrałem ze strony ADAKO program i zainstalowałem. Normalnie ten plik można uruchomić z okna głównego programu(lewy górny róg). Ale z oczywistych względów nie uruchomiłem VCDS'a, bo nie mam klucza. Ale ów interesujący mnie plik znajduje się w folderze VCDS i tam jak na dłoni jest lista obsługiwanych aut. Wynika z niej, że jedyne auto z 2021r. i nowsze, obsługiwane przez VCDS 21.9.0(najnowszy) to Skoda Octavia. Ale co ciekawe. Zanim sam do tego doszedłem zadzwoniłem do ADAKO i niezbyt miły pan oświadczył mi, że jeżeli program jest z tego roku to Leona z 2021 r musi obsłużyć. No to bym się nieźle zdziwił kupując u nich za niemałe pieniądze VCDS'a.
  18. Pytanie z dziedziny VAG ale inna marka. Czy procedura wymiany tylnych klocków w Seacie Leonie 4(od 2021r) jest taka sama jak w Passacie B6?
  19. Mam dokładnie ten sam problem.
  20. Seabastian, w trzech autach ta sama historia??? W Mondeo wkładałem Centrę i Wartę. W Cordobie i Passacie miałem Boscha Silver. W Passacie leci 4 rok akumulator firmy "Kozak" i nie mam pojęcia co to jest za producent, ale był najtańszy i okazuje się, że najdłużej wytrzymuje. Do Cordoby w marcu ub. roku włożyłem Jenox i ma się dobrze, ale Seat teraz dziennie robi ok. 150 km. Osobiście doszedłem do wniosku, że wszystkie te "markowe" akumulatory są siebie warte i nie ma powodu aby przepłacać. I tak jak pisałem wcześniej wydaje mi się, że winę za taki stan rzeczy po części ponosi sposób eksploatacji czyli krótkie odcinki max 5 km i częsty rozruch. Wprawdzie co jakiś czas ładuję akumulator(zimą częściej) aby nie zdziwić się nad ranem, ale chyba to nie wystarcza. Stąd pomysł włożenia akumulatora AGM, który jest przystosowany do częstych rozruchów z uwagi na m.in. start/stop i wydajniej się ładuje od kwasowych akumulatorów(tak przynajmniej wyczytałem) oraz jest bardziej odporny na degradację płytek. Ale nie jestem pewien czy mogę włożyć taki właśnie akumulator do mojego passka. Pobór prądu 0,04A nie zwala z nóg, więc nie powinien mieć aż takiego wpływu na stan akumulatora.
  21. Uwierz mi, że w moim aucie jest wszystko OK. Alternator 180A, zależnie od obciążenia daje napięcie ładowania w granicach 13,7-14,4V. Pobór prądu po zamknięciu auta wynosi ok. 0,04A(przy zainstalowanym dodatkowym zabezpieczeniu i paru innych gadżetach). Bardzo podobną sytuację miałem z moim poprzednim autem(Ford Mondeo), w którym fabrycznie założony akumulator wytrzymał 7 lat, a każdy następny(czyli 2) nie dożył 4 lat. Dokładnie taką samą sytuację mam z drugim autem(Seat Cordoba), w którym była fabryczna bateria(tak przynajmniej mówił sprzedający) i wytrzymała 7 lat, a następna Bosch Silver4 cośtam wytrzymała 2,5 roku. Obecnie założony Jenox Gold 63Ah/630A siedzi od marca i póki co ma się dobrze. Wszystkie te auta jeździły krótkie dystanse rzędu 4-5 km, za wyj. Seata, który od 1,5 roku dziennie robi ok. 150 km. Czyli fatum jakieś?
  22. Koledzy i koleżanki. Akumulator powoli ma lekki problem z rozruchem. Wprawdzie odpala, ale z pewną dozą nieśmiałości, a napięcie po 1-2 dniach postoju pokazuje ok. 12V. Auto jeździ głównie na krótkich dystansach i zapewne to daje o sobie znać(mimo doładowywania akumulatora). Pomyślałem o włożeniu baterii typu AGM, które znacznie "wydajniej" się ładują i lepiej znoszą częste obciążenia. Wiem, że w autach z systemem start/stop wymagana jest adaptacja nowej baterii(fajnie jeśli ktoś byłby na tyle miły i opisał łopatologicznie jak to zrobić). W moim staruszku nie mam S/S stąd pytanie czy jest sens wkładania takiego akumulatora, czy wymagana jest taka adaptacja i czy w ogóle mogę akumulator AGM włożyć do mojego paszczaka. Dodam, że nowy akumulator wytrzymał ok. 6 lat, a każdy następny wytrzymywał ok. 1,5-2 lata, a producent w ramach gwarancji wmawia mi, że akumulator jest dobry, a raz uznał, że akumulator jest uszkodzony z mojej winy. Dlatego od tego momentu przestałem kupować akumulatory tzw. "markowe", a obecnemu zainstalowanemu akumulatorowi f-my "Kozak" leci już 4 rok.
  23. Do BKP wg ETKA jest taka sama: nr części-N10579803, oznaczenie-M8x1x30.
  24. Wg ETKA do silnika BMR jest taka świeca żarowa: nr części-N10579803, oznaczenie-M8x1x30.
  25. Podsunąłem Ci podpowiedź w temacie elektrycznym
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności