Skocz do zawartości
Gość krzysieksa

Nazwy wersji wyposażenie ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysieksa

Kilka dni temu oglądałem passata comforline (tak zapewnial sprzedawca), który niemial w wyposażeniu klimy i miał tylko 2 szyby el. Trochę sie zdziwilem, że Comfortline a wyposażenie ma praktycznie zerowe :( Po czym można poznać z jaką wersją mamy do czynienia?? (jaieś oznaczenia i gdzie je szukać?)

 

Jakie są nazwy wersj wyposażeniowych i jakie bajery wchodzą w ich opcje?? (wertuje od 45 min archiwum i prawie nic nie znalazłem:)

 

Chodzi mi o wymienienie wszystkich nazw od najubożej wyposazonej do najlepiej (np Basic to chyba jest wersja z minimum wyposażeniem czyli 2 el szyby , wspom, ABS itp a np Comfortline ma climatronic, 4x poduszki, 4xel szyby itp) ??

 

Czyli która wersja ma jakie wyposażenie??

 

Czy np w comfortline były montowane seryjnie żarówki H7 ?? Kwestia żarówek w przednich lampach jest priorytetem bo obecnie jeżdżę Mondeo z H7 mijania i h7 drogowe i jak przesiadlem sie na kolegi Civicka i Matiza z H4 to w nocy jazda w nocy przypomina jazdę po omacku... gdy sie jedzie na krótkich to widoczność jest super tylko przed samochodem a gdy zapali sie drogowe to przed samochodem jest ogromna plama nieoświetlona a w oddali też jest ciemno :/ Z żarówkami H7 jest widniutko od samego zderzaka aż po horyzont :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wersję to przede wszystkim szukaj na wklejce w bagażniku we wnęce koła zapasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Comfortline posiada zarowki H7 zarowno mijania jak i drogowe :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysieksa
Wersja Comfortline posiada zarowki H7 zarowno mijania jak i drogowe :ok:

 

A np Trendline i Basic co mają w wyposażeniu no i oczywiscie jakie mają żarówki :wstyd:

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaXeR

Z tymi wersjami to tak łatwo nie ma , napewno nic nie znalałeś bo nic nie ma , jest tylko wiele pytań . Wersje były takie : Basic , Comfortline , Trendline , Highline ( Występował także w nowszych Sportline ) Ja np. mam 96r. pierwsze jakie wychodziły i wg powinnie być golutki bo pierwsze modele jakie wychodziły i jeszcze najniższa wersja Basic a tu :hurra: : klimatronic , 4x szyby pod pradem z domykaniem z kluczyka , 4 jaśki(poduchy) tapicera czarno-szara , welurowe obicie foteli , podgrzewane lusterka i tylnie szyby (brak podgrzewania foteli) centralny zamek , swiatla przeciwmglowe w lampach...elektrycznie sterowane lusterka . manualna skrzynia , brak komputera ale to już bajer....brakuje mi tylko skóry,podgrzewanych foteli i elektrycznie sterowanych ,esp,całego kompa z tempomatem....i orginalnego alrmu ( tak zakładam bardzo fajny z domykaniem szyb i zapalaniem swiatła ...aha mam jeszcze regulacje elektryczna swiatel....pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysieksa

Czyli najubożasza wersja to Basic, trochę bogatsza (co ma dołożone czego nie ma w basic-u?) Comfortline, wersja dobrze wyposażona to Trendline a Highline to full wypas???

 

Czy w latach 97-98 były wersje Highline??

 

Czyli Basic raczej omijać i szukać Comfortline (ponoć ma w serii żarówki H7) ;ub trendline bo chyba Highline to wersja wyposażeniowa nowszych passatów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli najubożasza wersja to Basic, trochę bogatsza (co ma dołożone czego nie ma w basic-u?) Comfortline, wersja dobrze wyposażona to Trendline a Highline to full wypas???

 

Czy w latach 97-98 były wersje Highline??

 

Czyli Basic raczej omijać i szukać Comfortline (ponoć ma w serii żarówki H7) ;ub trendline bo chyba Highline to wersja wyposażeniowa nowszych passatów ??

 

Kolego tego nikt nie jest w stanie Tobie powiedzieć,są wersje Basic tak wyposażone jak comfort czy trendline albo może i lepiej.W końcu istnieje możliwość dołożenia paru gadzetów w salonie, tym bardziej na zachodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, ja tez mam wersje BASIS z 98 i z wyposazenia mam: komp, 4 poduchy, drewno, welur, podgrzewane siedzenia i lusterka, climatronic, 4 szyby zamykane i otwierane rowniez kluczem (i pilotem), jest kilka jeszcze innych rzeczy a jest to niby wersja najubozsza, to az sie zastanawiam co jest w wersji najwyzszej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Wersje wyposażenia Volkswagena Passata B5 (lata 96-05) :

 

1) Podstawowa wersja Basis, standardowe wyposażenie:

- centralny zamek (z pilotem od 2000r.)

- 2 x el. szyby,

- el. lusterka (podgrzewane od 3BG),

- klimatyzacja manualna (standard w modelu 3BG),

- 2 x Air Bag,

- relingi (czarne matowe) w wersji Variant,

- dwa gniazda 12V,

- trzecie swiatło stop,

- zdalnie otwierana pokrywa bagażnika i wlewu paliwa (od modelu 3BG),

- roleta bagażnika w wersji Variant,

- listwy zewnętrzne ochronne czarne,

- 5 zagłówków,

- najprostsza tkanina.

 

2) Kolejna wersja Comfortline, standardowe wyposażenie:

Wersja Basis +

- 4 x el. szyby,

- domykane wszystkie szyby,

- el. lusterka podgrzewane,

- klimatyzacja manualna (nie wiem czy była standardem w starszych Passatach?)

- 4 x Air Bag,

- rant wokół okien wykończony chromowaną listwą (od wersji 3BG),

- MFA 1 w zegarku obrotomierza (3B),

- 1/2 FIS z MFA 1 (wersja 3BG),

- welurowa tapicerka,

- 4 zagłówki (chyba, ze względu na podłokietnik i minimalne wyżłobienia kanapy)

- 2 x podłokietnik (tył + przód)

- podświetlane nawiewy,

- podgrzewane dysze spryskiwaczy,

- halogeny zespolone w lampach (wersja 3B),

- listwy zewnętrzne ochronne czarne.

 

3) Następna wersja Trendline (zauważyłem, że właśnie tą wersję nazywano na niektórych rynkach Sportline):

Wersja Comfortline +

- trójramienna sportowa kierownica obszyta skórą,

- lewarek ręcznego i gałka zmiany biegów również poszyte skórą,

- wykończenie wnętrza z dodatkami "carbon",

- przednie fotele i tylna kanapa z lepszym trzymaniem bocznym i wyprofilowaniem,

- tkanina lepszej jakości.

 

4) Topowa wersja Highline:

Zawiera Standarty w/w wersji +

- 6 x Air Bag

- skórzane fotele z podgrzewaniem,

- aluminiowe felgi 16",

- listwy zewnętrzne lakierowane pod kolor nadwozia (w 3B) lub w kolorze nadwozia z dodatkowym chromem (w 3BG),

- standardowo Climatronic,

- wykończenie wnętrza z dodatkami "drewnianymi",

- pełne czerwone tylne lampy (w 3B)

- pełen FIS z komputerem pokładowym i informacyjnym MFA 2 (3BG + ostatnie modele 3B),

- MFA 2 w obrotomierzu (3B),

- lusterka zewnętrzne + lusterko wewnętrzne fotochromowe,

- tempomat.

 

 

Spotkałem się również z wersjami limitowanymi o nazwie po prostu V5 lub V6.

 

Powyższa specyfikacja, nie musi się zgadzać z każdym autem, gdyż określone rynki miały różne standardy wyposażenia. Oczywiście nie dotyczy ona aut z USA, gdzie sprawa wygląda zupełnie inaczej.

 

Piszcie wszystkie sugestie ew. poprawki do mojego opisu. Jak coś jeszcze mi się przypomni dopiszę.

 

P.S. : Wiem, że są Passat'y w wersji Basis, a wyposażeniem przewyższającym Highline. Są to oczywiście opcje ciesze się, że macie bogate wyposażenie, ale nie ma co się chwalić bo to proste i nigdy nikt nikomu nie zabroni doposażyć sobie "golasa".

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tego ustalić sie nie da

mój Basis z 2000r ma :

 

2x elek. szyby

2x elek. i podgrzew. lusterka

Climatronic

ESP

Komputer - mały

4x airbag

zamek z pilotem (scyzoryk)

wykończenie wnętrza z dodatkami "carbon"

materiały standard

listwy zewnętrzne ochronne czarne

podświetlane nawiewy

 

czyli mój Pasek to hybryda ;)

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że faktycznie do wersji były "dokupowane" inne bajery :rotfl: lub inne akcje promocyjne

miałem B5 3B rok 99 z naklejki w bagażniku wychodziło Basic a miał climatronic, halogeny, podgrzewane lusterka, 4xair bag :hurra:

teraz mam 3BG rok 02 z naklejki Comfortline dodatkowo ma podgrzewane fotele, parktronic, szyby fabrycznie przyciemnione na zielono, climatronik i dwa siedzenia dla dzieci w tylnej kanapie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego wynika że mój basic to comfortline :hurra::vw::ok:

 

hihihi u mnie tak samo wychodzi ze nie mam basic a comfortline chodz na wlepie w bagazniku mam basic:P no coz niemiec podokupyywal kilka rzeczy :) lub tak jak mi to w salonie wytlumaczyli ze to limitowana wersja basic :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Macie racje, wszystko można dokupić. Nie wiem jak to wyglądało z kosztami co było bardziej opłacalne, ale znajomy miał po wlepce Basis, w wyposażenie jak w Highline pomijając zewnętrzne różnice w wyposażeniach.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert1974

ja miałem paska 1998r. comfortline i miał 4 jaśki, el. szyby przód i tył, el. i podgrz. lusterka, climatronic, welurowa tapicerka, centr. zamek, abs, alarm no i to chyba wszystko;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piter___

4MOTION_LBN, napisałeś ze w wersji BASIS klima była w standardzie, a ja kiedys oglądałem Passata 99 rok 1.9 TDI z dosyć ładnym wypasem, wersja BASIS a klimy brak :niepewny:

 

Ja mam BASIS a w nim prawie wszystko ( pewnie niektóre comfortliny moga sie schować ;))

climatronic, 4x airbag, 4x el. szyby, el. lusterka i podgrzewane, podgrzewane fotele, komputer MFA 2, alumy 15", pilot w kluczyku, welur, 2x podłokietnik, spryskiwaczee reflektorów, halogeny :evil:

full wypas.... :cwaniak::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysieksa

Z zewnątrz nie można rozpoznać z jaką wersją wyposażeniową mamy do czynienia?

 

Trójramienna kierownica występowała w w wersji Basis i Comfortline ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z zewnątrz nie można rozpoznać z jaką wersją wyposażeniową mamy do czynienia?

 

Trójramienna kierownica występowała w w wersji Basis i Comfortline ??

 

Jeżeli zamówiłeś sobie to dlaczego mieliby ci nie zamontować. Teoretycznie z zewnątrz mógłbyś np Highline po listwach na drzwiach poznać, ale kto mi zabroni wstawić w Basis listwy od Highline'a?

 

Ja mam Basis'a a mam:

- bixenony + spryskiwacze

- halogeny

- climatronic

- 6 x Airbag

- elektryka okien przód + lusterka

- podgrzewane fotele

- regulacja lędźwiowa fotela kierowcy

- lusterko fotochromatyczne z czujnikiem deszczu

- tempomat

- Navi MCD

- instalacja telefonu

- MFA 2

 

Z tego co wiem to nie mam:

- trójramiennej lub wielofunkcyjnej kierownicy

- podłokietnika z przodu

- wlurowych lub skórzanych obić

- wykończeń wnętrza typu drewno, włókno węglowe itp

- chromowanych relingów i listew na drzwiach

- dużej Navi

- elektrycznej regulacji foteli

- elektryki okien tył

 

Także jak widać wersję wyposażenia mam zmiksowaną na maksa i na pierwszy rzut oka nie jesteś w stanie tego poznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zewnątrz można rozponać po tylnych lapmach, sa różne w zależności od wersji

 

nie patrz na wersję tylko na wyposażenie :cisza:

 

ja mam BASIS :evil:

 

nie krzycz 4MOTION_LBN Ty i i tak masz lepszy wypas :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adher

Jezdze jednym z ostatnich B5 w wersji cofortline. Przyznaje, ze wyposazenie jest zenujace - polautomatyczna klima, radio KASETOWE?! Porazka.

Mam natomiast inna nurtujaca mnie sprawe. Mianowicie na klapie mam napis TDI z czerwonym I i normalnymi literami TD. Silnik jest jednak 130 konny. Wiecie moze o co chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności