Skocz do zawartości
piotrek991

1.8 ADZ, dusi, szarpie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

wiem tematów podobnych jest sporo ale nic mi w nich nie pasuje

nie mam instalacji gazowej

 

zaczęło się u mnie tak : auto po odpaleniu nie łapało obrotów było 200,300 rmp

 

wymieniłem mu czujnik położenia przpustnicy, i tzw "krokowiec"

obroty są już dobrze, trzyma 800,900 rmp

 

ale pojawił się nowy problem,

jak auto zimne jedzie dobrze, aby się nagrzeje zaczyna się dusić, szarpać tak jakby np brakowało paliwa (które jest)

 

filtr paliwa wymieniłem ale to nic nie dało, może ktoś poradzi coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem tematów podobnych jest sporo ale nic mi w nich nie pasuje

Oj, gdybyś dokładnie czytał w innych tematach, to wiedział byś, że należy zacząć od sprawdzenia rezystancji czujnika temperatury oraz działania sondy lamdba. Warto też sprawdzić szczelność podstawy pod wtryskiem. Jak to wszystko posprawdzać jest napisane na forum w już kilku miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem filtr paliwa nic, pompa paliwowa daje ostro, podmieniłem wtryskiwacz i auto jedzie ale dalej wyczuwam czasem szarpnięcie ale nie ma już efektu "braku paliwa", i auto jakoś takie mocniejsze się zrobiło, sprawdzę jeszcze sondę tak zapobiegawczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć jeszcze jakie powinny być wskazania na mierniku sprawdzając sondę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może mi ktoś powiedzieć jeszcze jakie powinny być wskazania na mierniku sprawdzając sondę?
0,97-1,03Ohm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moja ma wskazania takie 0,04 -> 0,25 -> 0,78 -> 0,81 -> 0,04

 

i takie wskazania po kolei się mniej więcej pokrywają, powyżej 1,0 nie przeskakuje, czyli mam rozumieć że sonda do wymiany tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0,97-1,03Ohm

Skąd ty bierzesz takie rewelacje?

Może zanim coś napiszesz to się trochę zastanów i nie wprowadzaj po raz kolejny forumowiczów w błąd.

i takie wskazania po kolei się mniej więcej pokrywają, powyżej 1,0 nie przeskakuje, czyli mam rozumieć że sonda do wymiany tak?

Sondę mierzymy woltomierzem. Napięcie między czarnym przewodem a masą ma oscylować w zakresie napięć od ok 0,2 do ok 0,8V ze zmianą co sekundę. Najlepiej widać to na oscyloskopie od biedy na woltomierzu analogowym. Wskazówka ma sobie "pływać" od 0 do 1V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd ty bierzesz takie rewelacje?

Może zanim coś napiszesz to się trochę zastanów i nie wprowadzaj po raz kolejny forumowiczów w błąd.

 

Na tyle postów czasem się trafi i poprawna odpowiedź :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd ty bierzesz takie rewelacje?

A kojarzysz taki program

lambda.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kojarzysz taki program

Nie kojarzę, jeśli coś piszę to z własnego doświadczenia a nie przepisuje z programu. Ale jest w nim podana wartość lambda którą można sprawdzić jedynie na analizatorze spalin. Dodam, że wartość ta jest praktycznie jednakowa we wszystkich samochodach. I ma się to nijak do sprawdzenia lambdy multimetrem. Radzę poczytać: http://www.diaaut.home.pl/r12801c3.htm

Na tyle postów czasem się trafi i poprawna odpowiedź

Co prawda to prawda.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to według moich pomiarów sonda dobra czy nie?

 

potencjometr przepustnicy wymieniony

tzw "krokowiec" wymieniony

świece wymienione

przewody wymienione

kopułka wymieniona

palec wymieniony

wtryskiwacz podmieniony

 

jak się dusił i jezdzić się nie da tak dalej tak samo

obroty na zimnym 150-300rmp

jak się rozgrzeje 800-900 rmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to według moich pomiarów sonda dobra czy nie?

a w czym robiłeś pomiary?? w voltach czy ohmach??

obroty na zimnym 150-300rmp

jak się rozgrzeje 800-900 rmp

obstawiam czujnik temperatury płynu chłodniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w czym robiłeś pomiary?? w voltach czy ohmach??

 

w voltach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w voltach

to chyba dobrze. nigdy z sondą nie miałem styczności, wydaje mi się że ona bardziej za spalania odpowiada..

zmierz rezystancje na czujniku temperatury płynu, albo go podmień(jeśli masz możliwość), tylko nie kupuj go od razu. w tych silnikach na wolne obroty mają głównie wpływ dwie rzeczy. Silniczek krokowy i czujnik temperatury. Sprawdź czujnik i wtedy będziemy myśleć co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to według moich pomiarów sonda dobra czy nie?

Nie wiem w jakim okresie następowały te zmiany, jeśli ok. sekundę od min do max należy uznać, że sonda jest sprawna.

potencjometr przepustnicy wymieniony

tzw "krokowiec" wymieniony

świece wymienione

przewody wymienione

kopułka wymieniona

palec wymieniony

wtryskiwacz podmieniony

To zmierz ten czujnik temperatury o którym trąbimy ci tu od początku. Tu masz tabelkę http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=863370#post863370

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Najpierw odłącz klemę później depnij czujnik odepnij sondę i zobacz jak pracuje,czasem zdarza się ze ecu się psuje w tych pojazdach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę podłączyć się do tematu. Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi dot mojego problemu, który ostatnio się pojawił. Posiadam passata 1.8 silnik ABS. Bez LPG, czyli inaczej niż większość na forum. Przechodząc do senda sprawy.

Działo się tak od 3 tyg, że po dodaniu gazu na luzie, silnik się przydławiał. Ale ostatnie 2 dni dzieje się tak, że samochód jedzie jakby nie dostawał wystarczająco paliwa. Lecz tu też jest dziwna sprawa. Dzieje się tak tylko w pewnym przedziale obrotów silnika. Np na 2 biegu jest to do około 40km/h wtedy się wolno rozpedza i "prycha". Jak przeskoczy przez ten zakres obrotów nie ma żadnych problemow. Ochoczo się wkreca w obroty i wszystko jest ok. Wymieniłem filtr paliwa, wyczyściłem siateczke na pompie paliwa, sprawdzałem podstawke pod wtryskiem, nie wiem czy to dobrze zrobiłem. Pryskałem wd40 na taki plastyk pod tym wtryskiem na odpalonym wtrysku ale obroty sie nie zmieniały. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam problem taki (posiadam passata 1.8 90km z lpg z 1994r) Ze jak odpalam na gazie to auto pracuję ok jak przełączę na benzynę zwłaszcza teraz rano to auto pracuję na wolnych obrotach ok tylko problem zaczyna się wtedy jak ruszam to powstaje efekt braku paliwa i auto gaśnie jak odpalę jeszcze raz to mogę jechać dalej tylko jak dojeżdżam do skrzyżowania czy skręcam i wcisnę sprzęgło to obroty spadają praktycznie do zera próbują się podnieść ale auto gaśnie .Sonda lambda wymieniona, świece, filtr paliwa. Próbowałem wykonywać na różne sposoby reset opisywany na tym forum ale to nic nie pomaga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam problem taki (posiadam passata 1.8 90km z lpg z 1994r) Ze jak odpalam na gazie to auto pracuję ok jak przełączę na benzynę zwłaszcza teraz rano to auto pracuję na wolnych obrotach ok tylko problem zaczyna się wtedy jak ruszam to powstaje efekt braku paliwa i auto gaśnie jak odpalę jeszcze raz to mogę jechać dalej tylko jak dojeżdżam do skrzyżowania czy skręcam i wcisnę sprzęgło to obroty spadają praktycznie do zera próbują się podnieść ale auto gaśnie .Sonda lambda wymieniona, świece, filtr paliwa. Próbowałem wykonywać na różne sposoby reset opisywany na tym forum ale to nic nie pomaga .

czujnik temperatury sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik sprawdzony i wydaje się być dobry.Dodam jeszcze że jak jadę z górki i hamuję biegami to zaczyna mi szarpać no i jak wcisnę sprzęgło no to zgaśnie .Jadąc na LPG autko śmiga .

Edytowane przez lorts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności