Skocz do zawartości
itor

Czyszczenie przepustnicy ze zintegrowanym TPS i krokowym - kilka porad

Rekomendowane odpowiedzi

Wzialem sie ostatnio za czyszczenie przepustnicy w swoim passacie ALT. Falowaly obroty. Wymylem przepustnice bez zdejmowania auta. Niemniej dalej pobujiwalo mi obrotami choc mniej niz przed myciem. Od lat jezdze vw i czesto mylem przepustnice dobierajac sie takze pod plastikowy dekielek gdzie czyscilem "elektronike" Tym razem tego nie zrobilem a co sie odwlecze to nie uciecze:) Zdjalem przepustnice, "rozebralem' i moim oczom ukazal sie znajomy widok. W srodku syf. Zwroccie uwage na "piach" na sciezkach magnetycznych i usyfione "pazurki" na drugim zdjeciu. Calosc wymyje Kontaktem, zloze do kupy i bedzie smigac. Podpowiem ze czasami jak wychodzi blad w vagu od TPS-u to takie przeczyszczenie "elektroniki" pomaga. Czasem jak sa mocno wytarte sciezki to tylko wymiana przepustnicy. U mnie na vagu zero bledow wiec czyszczenie pmoze. Doradze tylko jak juz macie przepustnice na wierzchu przeczysscie jej takze to co pokazuje na zdjeciach.

 

Powodzenia.

przepustnica 1.jpg

przepustnica 2.jpg

Edytowane przez itor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak uszczelniasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tam jest uszczelka, jak widac nie spelnia nalezycie ona swojej roli ale jest w dobrym stanie i zanim znow sie tak usyfi to juz pewnie auto bedzie na zlomie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no widać :) tylko chodziło mi o to czy używasz może do uszczelnienia lepiej tego sylikonu jeśli tak to jakiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zawsze wkladam tylko uszczelke i niczym juz nie uszczelniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym czyścisz przepustnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bezyna ekstrakcyja+ nitro + WD-40 też może być ?

pytam bo ma jednego gada na czyszczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

opinnie sa rozne, ja bym jednak czesc elektryczna potraktowal wylacznie srodkiem do tego przeznaczonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opinnie sa rozne, ja bym jednak czesc elektryczna potraktowal wylacznie srodkiem do tego przeznaczonym
ok dzięki za info

P.S.

mógłbyś zrobić manual z tego czyszczenia dla potomnych :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jutro pokaze zdjecia z czyszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bezyna ekstrakcyja

 

jak najbardziej, u nas w pracy elektrycy i elektronicy nie taką elektronikę czyszczą benzyną ekstrakcyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego tu chodzi nie tyle o elektronike co o te sciezki "magnetyczne". Maja one struktore podobna do plyty winylowej ale sa o wiele delikatniejsze. Moim zdaniem nie powinny byc traktowane srodkiem o dzialaniu zracym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzyna ekstrakcyjna nie jest środkiem żrącym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kazdym razie zalecana jest ostroznosc bo inaczej przepustnica do kosza

 

zdjecie 1 - wyczyszczona przepustnica i wykorzystane do trgo srodki, na zdjeciu jest przypadkowo spray do czyszczenia przeplywomierzy, sam stosuje, polecam

 

zdjecie 2 i 3 - wyczyszczona przepustnica "od srodka"

 

polecam przed adaptacja przepustnicy wykasowac wartosci wyuczone, nastepnie adaptacja i zostawiamy auto az zalaczy sie wiatrak na chlodnicy

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez itor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pokażę przepustnicę od silnika 1,6 ARM po czyszczeniu. Można przy okazji zdementować wypowiedzi niektórych osób, że do przepustnicy w 1,6 nie idą żadne przewody elektryczne. Ja czyściłem przepustnicę acetonem - polecam. Co do elektryki to nic tam nie wyczyściłem bo dostęp jest taki jak widać na fotkach. Nie piszę, że się nie da, bo nie da się to nagiemu w kieszeń nas..ć, ale ja po prostu nie chciałem nic spier...ć

Przepustnica.jpg

Przepustnica1.jpg

Przep. 2.jpg

przep.3.jpg

Przep. 4.jpg

Przep. 5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość plagiat7

VWMarcin czy robiłeś po czyszczeniu adaptację przepustnicy? Mam taki sam silnik jak ty. Na forum spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat adaptacji 1.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przeprowadzałem adaptację przepustnicy, bo po złożeniu wszystkiego do kupy nie chciał odpalić tylko łapał na dwóch garach. Po adaptacji odpalił na dotyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z tym, ze ostatnio pojawilo sie sporadyczne falowanie obrotow na b. jalowym postanowilem przeczyscic przepustnice.

Przebieg auta to ok 213kkm.

 

Po wyjeciu przepustnicy zdziwil mnie jej dobry stan jak na przebieg 213kkm i 2004 rok. Po zapoznaniu sie z opisem na obudowie, wychodzi na to ze ktos juz ja wymienial w 2008 -09 roku ;)

 

Wyglad przed czyszczeniem:

944891f4669645a9m.jpg

619988b4e4817fedm.jpg

 

Opisy:

4daaa5bb764fac95m.jpg

7af87dace60dc8f8m.jpg

 

 

Wyglad po czyszczeniu:

4e65970ba77acc50m.jpg

 

 

Czy taka "szparka" jest normalna?

e1ad9287b6b9cd2cm.jpg

 

 

Po zamontowaniu robilem adaptacje przepustnicy bez podlaczonego kompa. Piszczenie trwalo ok 30sek. W zwiazku z tym, ze mam automata nie wiedzilaem ze robie zle, bo trzeba dodtakowo wcisnac kickdowna. POdlaczylem pozniej VAGa i zrobilem adaptacje w gr 60 i 63, ktore trwaly moze z 5 sek i zakonczone napisem OK ;).

Jutro pierwsze odpalenie i jazda miejska. Mam nadzieje ze falowanie nie bedzie sie pojawiac, a jesli tak to zwale to na LPG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taka "szparka" jest normalna?

Przyłącze się do pytania bo ostatnio przy czyszczeniu przepustnicy też się nad tym zastanawiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności