Skocz do zawartości
Gość gregsid

Passat B5 1997r - el szyba się zamyka i sama się otwiera !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gregsid

Witam.

Przeglądnąłem wiele tematów, ale nie znalazłem sytuacji podobnej do mojej.

 

Otóż Passat b5, 1997r.

 

Wszystko działało normalnie. Wczoraj stwierdziłem dziwne 'zachowanie się' szyby lewej przedniej /kierowcy/.

 

Przyciskam na panelu switch 'w dół' - otwiera szybę do momentu przytrzymania switcha. Chcę zamknąć szybę - przyciskam 'w górę' szyba się zamyka i od razu ponownie się otwiera - mniej więcej do połowy.

Dzieję się tak nawet wówczas, kiedy przytrzymam switch 'do góry'. Znowu dojedzie do góry i ponownie wraca. Po kilku próbach udaje mi się zamknąć szybę niejako trafiając w moment, kiedy jest na górze i już nie wraca.

 

Pozostałe trzy szyby działają bez problemów. Wystarszy na chwilę przycisnąć 'w górę' i szyba elegancko zamyka się.

 

Co się mogło stać?

Czy jest jakaś pamięc, która ustawia pozycję końcową szyby ?

A może układ 'zapomniał' w jakim położeniu szyba jest zamknięta ?

 

Nie mam bladego pojęcia jak to ugryźć.

 

Może już ktoś przeżywał podobne bóle i zechce podzielić się swa wiedzą ?

 

Bardzo proszę o pomoc. Ręce opadają.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

byc moze cos przytyrzymuje szybe i mu sie wlacza mechanizm autoamtycznego twierania. tak jakbys cos wstawil w okno i probowal zamknac to ona dobije i sie zacznie otwierac.

 

ja bym sprobowal rozlaczyc akumulator a po podlaczeniu otworzyl szybe na maksa i zamkna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregsid

Szybie nic 'nie przeszkadza'. Chodzi płynnie w góre i w dół. Dochodzi do końca (zamknięcie) i od raz wraca da +/- połowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczna sytuacje jak u Ciebie. Odłącz na chwile akumulator. potem z powrotem podłącz. :ok: U mnie pomogło.wszystko dziala tak jak trzeba :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregsid

100 % racji !!!

Właśnie odłączyłem akumulator a po 2 minutach podłączyłem i szybki chodzą jak należy!

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

temat można zamknąć.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

też miałem ten problem odłączyłem akumulator i przyłączyłem i hura działa w porządku :hurra:

ale zato radio przestało ( na kasety bera volkswagen ) :przestraszony::dobani::mur::zalamany::zalamany::zalamany::zalamany:

jak włącze to pisze na nim SAFE i nic nie gra (chodzbym cokolwiek przycisnął i tak pisze SAFE nawet jak włorze jakomś kasete )co to morze byc prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za pisownie radio "beta" oryginalne vw na kasety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś wie to prosze rzeby mi szybko odpisał bo jest mi to bardzo potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wpisać kod do radia, bo jak odłączyłeś akumulator to się zablokowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki? skąd go wziąść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czterocyfrowy, jeżeli nie znasz kodu i nie masz oryginalnej karty kodowej, no to masz problem, musisz się udać do jakiegoś magika, który Ci to rozkoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ta karta wygląda czy ona jest osobna do radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z szyba kierowcy, ze jak wcisne na maxa to sie otwiera,l jak wcisne w gore to sie zamyka, ale jak chce tylko uchylic i wcisne 4 razy krotko w dol to szyba idzie 2 razy w dol, raz w gore i dnowu w dol, czyli jak chce i tak musze nia pary razy "poruszac" az zacznie normalnie dzialac. Nie specjalnie mi to przeszkadza bo zazwyczaj otwieram tylne szyby, ale sprobuje jutro a akumulatorem.

 

Co do radia to moze tez byc wklejka w jego indtrukcji obslugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregsid

Witam.

 

Odłączenie akumulatora spowodowało, że ponownie trzeba wprowadzić czterocyfrowy KOD odbezpieczający. Mam nadzieję, że znasz ten kod - w przeciwnym wypadku będziesz musiał wydać kilka dyszek na rozkodowanie radia. Jak będziesz nadal naciskał klawisze, to zapewne pojawi się napis SAVE 2 i wówczas nawet znając kod nie można go przez jakiś czas wprowadzić.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jakiś kod mam go przy drugich kluczykach (przypiął ktoś karteczke) nie wiem czy to to bo w kodzie występuje liczba 9 a takiej niema na klawiarurze w radiu (chyba że 9 wpisuje sie inaczej ) da sie wpisać dziewiatke???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johnx, zajrzyj do działu car-audio

 

 

 

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności