Skocz do zawartości
hsv!

Wycieraczki - ich dziwne zachowanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mam ten problem. Juz chcialem isc po wycieraczki, ale skoro twierdzisz, ze to raczej sprawa doscisku, to trzeba sie wstrzymac i poczekac na rowziazanie problemu;)

Można trochę ramię podgiąć aby mocniej dociskało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Tez mam ten problem. Juz chcialem isc po wycieraczki, ale skoro twierdzisz, ze to raczej sprawa doscisku, to trzeba sie wstrzymac i poczekac na rowziazanie problemu;)

miałem to jak kupiłem Bosha chyba mi podróbę sprzedali bo też bym problem że nie dociskała dobrze ,kiedyś byłem na giełdzie i kupiłem 2 za 48 zł jakieś firmy nawet nie pamiętam i jest dobrze teraz ,zmazują elegacnko i przylegają ,już nie kupie valeo i bosha bo za tą cene mam 2 komplety nawet jak mają mi paść szybciej ,ale 4 miechy i jest dobrze,mogę sprawdzić jakie bo w garażu leżą opakowania jak ktoś chce

 

---------- Post added at 13:54 ---------- Previous post was at 13:53 ----------

 

Można trochę ramię podgiąć aby mocniej dociskało.

nic to nie da to sprężyna dociska przecież

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę sprawdzić jakie bo w garażu leżą opakowania jak ktoś chce

 

ja poproszę, chociaż na valeo jeżdżę już z 6 miesięcy i nie narzekam... ale redukowanie wydatków jak najbardziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

kupiłem tej firmy na giełdzie w Kielcach akurat byłem przejazdem ;)http://allegro.pl/wycieraczki-unipoint-spojler-24-610mm-komple-i1478506971.html

tylko że płaskie jak te do naszych aut jedna jest 19 cala 485mm ,druga 24 cala 610 mm

ktoś powie mają być 600mm wiem ale nic nie obciera od środka licząc to po bokach doszło pół centa mam je już 5 miechów i działają nadal przetrwały zimę dałem za nie 45 zł za obie.

Wcześniej kupiłem Bosha za 110 zł i albo podrobione albo sparciałe gumy bo padły po 2 miechach .Nie będę już przepłacał ,miałem wcześniej Valeo bardzo dobre ale 120 trzeba wywalić więc po co przepłacać ........ kupuje Unipointa

 

Sory za jakość zdjęć ale mam tela w naprawie a to zastępczy złomek ;)

 

o znalazłem takie płaskie http://www.olejesamochodowe.com.pl/m/13/unipoint/c/94/plaskie--aerodynamiczne-wycieraczki-samochodowe/

 

 

 

 

[url=http://www.olejesamochodowe.com.pl/m/13/unipoint/c/94/plaskie--aerodynamiczne-wycieraczki-samochodowe/][/url]

Zdj?cie001.jpg

Zdj?cie002.jpg

Zdj?cie003.jpg

Zdj?cie004.jpg

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie od jakiegoś czasu mam problem z dziwnym zachowaniem wycieraczek w moim passacie.

Wklejam link zobaczcie jak działaja, macie jakieś pomysły w czym jest problem

 

 

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu wymieniałem u siebie silniczek. Bardzo się przegrzewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw popsikał WD-40 po prowadnicach. A ściślej - po miejscach, gdzie są punkty obrotu wycieraczek. Miałem kiedyś coś podobnego. I to jest tańsze rozwiązanie, niz wymiana silniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym najpierw popsikał WD-40 po prowadnicach. A ściślej - po miejscach, gdzie są punkty obrotu wycieraczek. Miałem kiedyś coś podobnego. I to jest tańsze rozwiązanie, niz wymiana silniczka.

 

u mnie psikanie nie pomoglo , musialem zdemontowac caly mechanizm ,rozebrac oczyscic ,przesmarowac i teraz jak nowy , sredno ogarniety grzebalek sobie poradzi , a ile w kieszeni zostalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy mam teraz troche czasu wolnego to sie tym zajme i powiem czy pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może schemat silniczka wycieraczek przód do passata b6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wycieraczki ogarnięte jak na razie działają bez zarzutów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem.

normalnie manetka wycieraczek powinna działać tak (pozycje od górnej w dół):

-2 bieg

-1 bieg bez przerw

-1 bieg z regulowaną przerwą

-off

-1 raz

Ale u mnie, od tygodnia, w pozycji off chodzi jak na 1 biegu bez przerw. W pozostałych pozycjach działa tak jak powinno. Nie rozbierałem jeszcze kolumny, ale wygląda tak jakby za jednorazowy przebieg odpowiadał microswitch który się zaciął, ale nie jestem pewien.

Jak myślicie co to może być?

 

Tymczasowo aby wyłączyć wycieraczki wyciągam bezpiecznik jak nie pada, żeby nie niszczyć piór na suchej szybie i zauważyłem, że wtedy jak psiknę spryskiwaczem (manetka do siebie), to psika na tylną i ona idzie, a jak bezpiecznik jest to psika tylko z przodu.

Edytowane przez marcin009988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy nie moge zakładać tematów napisze w istniejącym :)

Mam taki problem że moje wycieraczki zaczęły wariować, zaczęło się to po gwałtownym zahamowaniu. Wycieraczki pracują trzy razy zamiast dwa, podnoszą się w górę, opadają w dół a na koniec znowu podnoszą się do góry i zostają w połowie szyby na wysokości moich oczu. Przy szybkim trybie działania normalnie latają w górę i w dół. Na YT był film gdzie facet wyjmuje i wsadza z powrotem bezpiecznik 25 który jest po lewej stronie od kierownicy za półokrągłym plastikiem, zrobiłem to i dalej tak samo się zachowują.

Odłączyć akumulator na chwilę żeby komputer się zresetował czy wyjmować mechanizm wycieraczek spod szyby przedniej? Laik samemu ustawi to ?

Pozdrawiam Marcin Mazury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności