Skocz do zawartości
hsv!

Wycieraczki - ich dziwne zachowanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko, ostatnio wymieniłem wycieraczki, i zauważyłem ze po tej wymianie coś dziwnego dzieje się z moimi wycieraczkami, mianowicie jak wkładam kluczyk do stacyjki to wycieraczki pomimo tego ze są opuszczone to delikatnie opadają jeszcze niżej a jak wyciągam kluczyk to mi się delikatnie podnoszą. Towarzyszy temu dźwięk wycieranej suchej szyby wycieraczką. To jest normalne zachowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne.

Na czas jazdy chowają się głębiej pod maskę.

Na postoju są trochę wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystkie paski tak mają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam u mnie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co? :D rozumiem w czasie jazdy muszą być nisko ale po jakiego grzyba na postoju się podnoszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest funkcja która ma zapobiegać przymarzaniu wycieraczek do szyby w czasie postoju.Tak przynajmniej mowil mi kiedys facet w serwisie w Niemczech i mozna podobno ta wlaczyc lub wylaczyc samemu jakas kombinacją przycisków,ale których to nie wiem.Widziałem kiedyś opis takiej operacji w książce obsługi Golfa V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnoszą się żeby do zgarniętego w dół śniegu nie przymarzły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozna podobno ta wlaczyc lub wylaczyc samemu jakas kombinacją przycisków

a wie ktoś jaką? Bo u mnie wycieraczki w miejscu stoją. Jedyne co zaobserwowałem, to raz po pracy zatrzymują się wyżej, a raz niżej mniej więcej tak:

1. Spryskanie przedniej szyby - wycieraczki mażą kilka razy po czym się zatrzymują

2. Drugie spryskanie szyby - wycieraczki mażą kilka razy po czym się zatrzymują kilka cm wyżej (odległość na końcu wycieraczki)

3. Trzecie spryskanie szyby - wycieraczki mażą kilka razy po czym się zatrzymują w pozycji jak za pierwszym razem.

I tak na zmianę. Wkurza mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem chodzi o tzw funkcję APS, czyli funkcję, która ma za zadanie oszczęszanie piór wycieraczek. Tzn. wycieraczki normalnie po wyłączeniu miałyby piórko zagięte do góry i wtedy szybciej się zużywają (przy spoczynku). Żeby temu zapobiec wycieraczki podnoszone są lekko do góry przez co piórko skierowane jest w dół. I to jest lepsze rozwiązanie dla piór. Funkcję tą można zdezaktywować, ale tylko na czas jak np. zdejmujemymcałę ramiona wycieraczek żeby je dobrze ustawić. Finkcja sama się aktywuje spowrotem po około 50 "machnięciach" wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w temacie wycieraczek zapytam z trochę innej strony. Da radę wyłączyć opcję żeby przy włączonych wycieraczkach i wbijaniu wstecznego nie załączała się tylna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vagiem to ustawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam da się, u mnie właśnie się tak dzieje. Tak jak kolega napisał VAG'iem można to ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to wyłączone.

Wolę sam panować nad sytuacją.

Wrzucisz wsteka z szybą pełną śniegu i po zawodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja z tego samego powodu tego nie włączyłem . Tak samo jak zostawiłem pikanie nie zapiętych pasów tak to denerwuje że automatycznie zapinam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość userWV

a ja mam problem z dociskiem piora wycieraczki od strony kierowcy, co zrobic? mial ktos podobny problem, wycieraczka nie zbiera tak jak od strony pasazera, zostawia mala smuge, nowe aero boscha.

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam problem z dociskiem piora wycieraczki od strony kierowcy, co zrobic? mial ktos podobny problem, wycieraczka nie zbiera tak jak od strony pasazera, zostawia mala smuge, nowe aero boscha.

 

dzieki

Po kilku tysiącach km już miałem ten problem. Zmieniłem piórko, ale jest to samo...Może to sprawa docisku do szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten problem. Juz chcialem isc po wycieraczki, ale skoro twierdzisz, ze to raczej sprawa doscisku, to trzeba sie wstrzymac i poczekac na rowziazanie problemu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez mam ten problem. Juz chcialem isc po wycieraczki, ale skoro twierdzisz, ze to raczej sprawa doscisku, to trzeba sie wstrzymac i poczekac na rowziazanie problemu

 

Jak na razie jeszcze mnie tem problem nie dotyczy, ale mam to samo w Oplu... Zauważyłem, że to przeważnie dotyczy storny kierowcy... dziwna prawidłowość. W wycieraczkach starego typu czasami wystarczy podgiąć całą "kostrukcję" samej wycieraczki i na jakiś czas pomogło... Po jakimś czasie zamontowałem wycieraczki tego samego typu, co w Pasku i jak na razie działają nieźle - zaskakująco dobrze bym powiedział.

 

Jednak przy prędkościach powyżej 120 km/h pojawia się ponownie ten problem i to tylko właśnie od strony kierowcy.

Na co jeszcze zwróciłem uwagę, to sama szyba. Czasami w pasku wycieraczka "skacze" po szybie podczas ruchu w górę lub w dół. Jak mocno pada problemu prawie nie ma. Bardzo często pojawia się to zjawisko po wyjechaniu z myjki i woskowaniu... wosk na szybie.

Ale tutaj znowu problem głównie od strony kierowcy. Nie wiem z jakiego powodu, ale wydaje mi się, że docisk lewej wycieraczki po prostu siada dużo szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak dokładnie z tą tylną wycieraczką w vagu zawalczyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności