Skocz do zawartości
dzali0

awaria zamka tylnej klapy kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie o zaznaczony na rysunku element zamka a mianowicie sytuacja przedstawia się następująco: w czasie próby otwarcia klapy klamką zaznaczony element pracuje tylko tak jak zaznaczyłem strzałką i niestety nie otwiera klapy ale co ciekawe można otworzyć bez problemu od środka naciskając cały ten zaznaczony element troszeczkę mocniej. Chciałem wyjąć cały zamek odkręcając 2 śruby 10 ale w okolicy wkładki coś jeszcze trzyma a nie chcę za mocno szarpać żeby nie wyrwać całości. Nie mam pomysłu co to może być - siłownik, zamek czy coś jeszcze innego. Nie pilota, zamykam auto kluczykiem przeważnie od kierowcy. Natomiast poprzez zamek w klapie tylnej po przekręceniu kluczyka w klapie zamyka mi wszystkie drzwi oprócz bagażnika, mogę także z otworzyć wszystkie drzwi z klapy bagażnika.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Może padł siłownik?

 

6fb46abd141fe83emed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cięgnie (drucie ) który jest widoczny na zdjęciu po otwarciu plastikowej klapki jest widoczny gwint przy jego pomocy można skrócić lub wydłużyc cięgno.Myślę że to powinno pomódz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na cięgnie (drucie ) który jest widoczny na zdjęciu po otwarciu plastikowej klapki jest widoczny gwint przy jego pomocy można skrócić lub wydłużyc cięgno.Myślę że to powinno pomódz.

 

Niestety próbowałem z tym przekręcając na maxa to cięgno w jedną i drugą stronę ale to nic nie daje. Mam wrażenie że by może pomogło gdyby ten element zaznaczony przesunął się na prawo ale to wygląda tak jakby siłownik go nie odbijał. Niestety nie wiem jak spowodować (ręcznie może na siłę) żeby ten siłownik go wypchnął

Edytowane przez dzali0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam trzeba otworzyć taką klapkę plastikową ,wyciągnąć drut z uchwytu (najlepiej zaznaczyć pierwotne położenie) i naciągając lub odpychając zmienić długość druta , wcisnąć go z powrotem w uchwyt i zamknąć klapkę.Korygować metodą prób i błędów .

6fb46abd141fe83emed11111111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie o zaznaczony na rysunku element zamka a mianowicie sytuacja przedstawia się następująco: w czasie próby otwarcia klapy klamką zaznaczony element pracuje tylko tak jak zaznaczyłem strzałką i niestety nie otwiera klapy ale co ciekawe można otworzyć bez problemu od środka naciskając cały ten zaznaczony element troszeczkę mocniej. Chciałem wyjąć cały zamek odkręcając 2 śruby 10 ale w okolicy wkładki coś jeszcze trzyma a nie chcę za mocno szarpać żeby nie wyrwać całości. Nie mam pomysłu co to może być - siłownik, zamek czy coś jeszcze innego. Nie pilota, zamykam auto kluczykiem przeważnie od kierowcy. Natomiast poprzez zamek w klapie tylnej po przekręceniu kluczyka w klapie zamyka mi wszystkie drzwi oprócz bagażnika, mogę także z otworzyć wszystkie drzwi z klapy bagażnika.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Może padł siłownik?

 

6fb46abd141fe83emed.jpg

a czy ty go nie masz w pozycji zamkniętej teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wyjęcie całego zamka to przy samej blasze klapy wkładkę zamka a zarazem całość blokuje blokada z drutu którą trzeba odciągnąć płaskim śrubokrętem na bok co zwolni cały zamek,oczywiście śruby też trzeba odkręcić.Jak się dobrze przyjrzysz to na pewno dojrzysz ten element.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ty go nie masz w pozycji zamkniętej teraz

 

No właśnie nie wiem czy byc może nie jest w pozycji zamkniętej ale od środka spokojnie moge otworzyć.

Apropos wyjęcia całości zamka to próbowałem go wyjąć całość po odciągnięciu zawleczki (tak jak pisze bodek) i odkręceniu 2 śrub mocujących zamek jeszcze coś go trzyma.

Jak to jest - jeśli zamek jest w pozycji zamkniętej to chyba od środka po pociągnięciu za cięgno nie powinna się klapa otworzyć no a u mnie się otwiera. Może ma na to wpływ siłownik? Da się go jakoś ręcznie odciągnąć?

Edytowane przez dzali0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się podłączyć pod temat. Miałem taki problem że nie zamykało mi tylnej klapy. Kluczykiem nie otworzę w ogóle tylko pilot i kluczykiem w drzwiach.Rozebrałem dziś zamek ( 2 śruby i zawleczka i wyszedł ) rozebrałem siłownik jest tam zwykły silniczek jak w walkmenach. Podłączyłem normalnie kostkę i zamykałem- otwierałem pilotem i silniczek działał więc przesmarowałem ruchome elementy złożyłem i działało normalnie ale nie długo. Zamknąłem klapę zamknąłem auto. Zamknęło wszystko ale otworzyło już bez bagażnika.Jutro powtórka z rozrywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przerabiałem to wszystko... tzn też wyjmowałem siłownik. A nawet próbowałem go naprawić. U mnie cięgno siłownika zacinało się. Raz chodziło raz nie. Pomimo że siłownik jest w zasadzie nierozbieralny ja go rozebrałem (zresztą zgodnie ze wskazówkami z forum passata). Można powiedzieć że polegało to na jego "rozkrojeniu". Okazało się, że w środku był jakiś paproch, ale co najgorsze wyłamał się jeden z plastikowych ząbków/trybików wałeczka z środka i właśnie na nim się całe te cholerstwo zacinało. Po nasmarowaniu pochodziło może z tydzień i znów się zacięło. Wreszcie kupiłem w intercarsie nowy siłownik, ale VDO Simens-a za 100 zł. i mam spokój. Polecam takie rozwiązanie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już patrzyłem na allegro ale zapytam w sklepie o nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do Was pytanie:

Jak wyciągnąć wkładkę z tylnego zamka (w sedanie jeśli ma to znaczenie) w Passacie b5?

Muszę wymienić cały zamek i chciałbym zostawić swoją wkładkę a nie wiem jak ją wyjąć...

*Sorry za składnię ale wstałem 2 min temu :padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności