Skocz do zawartości
rudy1988

Walnięty sterownik silnika?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku napiszę, żebyście mnie nie odsyłali bo dlugo siedziałęm na szukajce ale nic konkretnego dla siebie nie znalazlem,,,, otóż dzis wymieniałem uszczelke pod ECU ale zeby ją wymienic musiałem odłaczyć wszystkie kostki co sa przy komputerze i podczas podlączania pomysliłem nie wiem jak kostki i

 

samochod nie chciał odpalic(kontrolka swiec nie swiecila i pompa paliwa nie chodziła) wiec odlaczylem kostki i podlaczylem ponownie ale po tym samochod odpala ale kompletnie nie reaguje na gaz i przechodzi w tryb roboczy ( stałe obroty kolo 1300 ) i mrygająca kontrolka swiec oraz po ok minucie pojawia się

 

napis '' engine workshop'' .. Posiadam VAGa ale nie chce sie polaczyc ze sterownikiem silnika, gdy wchodze w absy to pojawia sie blad 01314 ,- 79-00 -odczytac pamiec sterownika ,,,,, Co mam zrobic ? trudno bedzie mi gdzies podmienic sterownik w celu sprawdzenia,, co proponujecie?

mam nadzieje na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posprawdzanie jeszcze raz kostek i kabli doń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak cos z komputerem, przy pinie ten styk ( drucik aluminiowy dochodzacy do płytki) jest przetiopiony. CZy samo wlutowanie nowego styku wystarczy? Konieczna bedzie wymiana komputera?

Kostki , kable sa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak cos z komputerem, przy pinie ten styk ( drucik aluminiowy dochodzacy do płytki) jest przetiopiony. CZy samo wlutowanie nowego styku wystarczy? Konieczna bedzie wymiana komputera?

Kostki , kable sa ok.

to zależy czy ścieżka jest ok jeśli jest ok to może pomóc ale jeśli nie to zostaje wymiana całego sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomogło naszczescie wlutowanie nozki do płytki, dzieki mielke ze pomoc i zaangazowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 2 lata i ponownie problem. Ostatnio na zimnym silniku do lekkiego nagrzania, powyzej 2000 obr lekko szarpal cos silnik, jakby brakowalo mu paliwa. Było tak kilka razy, aż którymś razem zaraz po szarpnięciu pojawił się błąd na liczniki- zapalila się kontrolka zółta, taka jak wyłącza się ESP i samochód autamatycznie chodzi na 3 gary.. Od tego czasu mam tak, ze po chwili po odpaleniu (jakas minuta, dwie) zapala się kontrolka i automatycznie samochod chodzi na 3gary. Probowałem podłączyc VAGa ale brak połączenia ze steronikiem silnika. Bezpieczniki sa dobre. Co może byc? Sterownik calkiem siadł? Dodam, że to co prędzej było zepsute to zrobiłem i dalej działa. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? Nikt nie pomoże? specjalnie nie otwierałem nowego wątku, by nikt się nie doczepił... Nikt nie miał podobnej sytuacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby całkiem siadł to by nie palił. Jak mamy pomóc przez internet? Spróbuj wpiąć się igłą w przewód bezpośrednio przy ECU. Ja miałem taką samą sytuację, ale łączył się z VAGiem. Padła 1 pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem że trochę inny temat ale nie chciałem zakładać nowego. Potrzebuję nr wtyczek do sterownika silnika na PD. Oto nr sterownika 038906019BK. Za odpowiedź z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności