Skocz do zawartości
wilson

lampy clear - ocena + foty po zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ani nie polecam ani nie odradzam. Po prostu podaję suchą informację odnośnie zakupionych przeze mnie lamp.

Lampy zakupione na allegro od użytkownika tytus1515 z bielska - białej.

http://allegro.pl/vw-passat-b5-komplet-lampy-kierunki-typu-clear-i1485378197.html

 

Estetyka:

Jak widać na zdjęciach, lampy wyglądają fajnie i autko zdecydowanie świeżej się prezentuje.

 

Jakość wykonania:

Prawdopodobnie robią to chińskie rączki, były problemy z zamontowaniem silniczków tak aby uzyskać odpowiednie ramię regulacji. Regulacja " na krzyżak lub sześciokąt" chodzi, ale nie tak płynnie jak w oryginałach. Bolce od gniazda wymagały odgięcia do prawidłowego położenia. Jednym słowem do oryginału brakuje ale tragedii nie ma.

 

Światło:

Promień nie kształtuje się do końca jak powinien, tzn na jego górnej płaszczyźnie znajduje się załamanie, póki co dobrze oświetlają drogę ale nie mam pojęcia jak będzie to za rok gdy lusterka się nieco zużyją.

 

Kontakt z użytkownikiem ok, przesyłka sprawna.

 

Podsumowując: Jeśli chcesz kupić sobie te lampy a fundusze nie pozwalają Ci na wydanie 600zł to jest to rozwiązanie, z tym że pamiętaj że to nie są oryginały i jakość wykonania nie jest zła ale jest... chińska. Oceniam je na 5-6pkt na 10pkt (proszę wziąć poprawkę na to że zwykle jestem surowy w ocenach:mlask). Jak ktoś ma więcej pytań to proszę pisać.:bleble

1.JPG

2.JPG

4.JPG

5.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad takie kupił i parują mu przy każdej wilgotnej pogodzie.

Zrobił to zanim ja wymieniłem swoje lampy na ori soczewki więc sam się zastanawiałem na początku, bo cena dużo niższa.

A wyglądały znacznie lepiej niż moje mocno już zmęczone.

To było około 2 lat temu - i od tamtej pory niestety straciły swój blask i przejrzystość.

Zmatowiały mu. Więc niestety nie jest to wytrzymałość oryginału. A świeci znacznie gorzej.

Podsumowując - ja bym kupował oryginał a nie chinole, jakość zdecydowanie gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas zweryfikuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno małe pytanko kolego - pokaż mi na tych lampach homologację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedno małe pytanko kolego - pokaż mi na tych lampach homologację

Dokładnie. Niestety homologacji nie posiadają-to trzeba jasno i wyraźnie określić po stronie minusów!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Niestety homologacji nie posiadają-to trzeba jasno i wyraźnie określić po stronie minusów!!!!
brak homologacji = brak dowodu przy kontroli policji lub brak podbicia przeglądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak homologacji = brak dowodu przy kontroli policji lub brak podbicia przeglądu

 

w teorii tak, w praktyce mocno wątpie aby do tego doszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te lapy na swoim pasku od jakiegoś roku.... MASAKRA!!! Świecą jak by chciały a nie mogły... przepala się okablowanie wew. Gra nie warta świeczki.

ps. Kilkukrotnie miałem spotkanie z policją i nigdy nic, podobnie na przeglądzie.ogólnie GÓWNO straszne!!!! szczerze odradzam

Edytowane przez aDICK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie lampy chinole w moim b3 zniechęciły mnie na zawsze do zakupu ich produktów. O D R A D Z A M !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! skoro ruszyłem temat, to też go podsumuję aby była jasność sprawy. Ja miesiąc temu pozbyłem się tych lamp, świeciły nieźle, nie miały homologacji ale mnogość opinii (nie tylko forum ale też właściciel pewnej hurtowni z oświetleniem który się wycofał z tego produktu) że zżółkną, będą się instalacje w lampach przepalać (miałem ten przypadek od razu po zakupie lecz sądziłem że to przypadek). Jednak dalej podtrzymuję to samo zdanie co w pierwszym poście-nie masz kasy a Twoje nie nadają się do renowacji, jest to jakieś rozwiązanie. Ale tylko jakieś. Natomiast ja wsadziłem DEPO soczewki i jest super różnica i mogę powiedzieć że jestem dużo bardziej zadowolony.

Podsumowując:

1) Auto dla siebie, inwestuję w autko, na dłużej je zostawiam-daję na lampy 500zł.(np DEPO itp)

2) Auto "na chwilę" (np.rok), można się zastanowić nad "chińczykiem"

 

Co wybierzesz zależy od Ciebie i Twojej sytuacji finansowej oraz potrzeby.

 

Pozdro-Wilson :)

Mam nadzieję że pomogłem zagubionym owieczkom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Koledzy ja mam te lampy od jakiś 2mcy. Jak narazie bardzo fajnie świecą skusiła mnie mnie cena : 90zł sztuka.

Miałem wcześniej soczewki DEPO musiałem sie ich pozbyć ze względu połamanych mocowań od regulacji i wypalonych soczewek mało tego były brudne już w środku. Co do homologacji to jak widać jest brak zobaczymy czy na przeglądzie będzie z tym problem.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie tylko srebrne, swiaca nawet ladnie, nie parują, ogolnie na plus, ale wziałbym depo wygladajace jak ori na Twoim miejscu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

wilson z tymi owieczkami to trafiłeś ;)

 

Co do clear lamp - znalazłem jedne na allegro z homologacją. Koszt 300 zł.

I w tym momencie refleksja. Czy dawać 300 zł za lampy które świecą "jak by chciały a nie mogły" czy pójść w Depo soczewki.

 

Rozważam ale jestem skłonny pójść w stronę Depo z przekonaniem że nie stracę na tym.

 

depo na allegro:

Depo soczewka bez homologacji na Xsenon

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=2581743516

efekt naprawde rewelacyjny fotki wrzucę jutro światła świecą bardzo dobrze działa elektryczna regulacja i pięknie się prezentują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zakupiłem:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=2581743516

efekt naprawde rewelacyjny fotki wrzucę jutro światła świecą bardzo dobrze działa elektryczna regulacja i pięknie się prezentują.

ja również posiadam takie lampy lecz z srebnym środkiem i jestem średnio zadowolony

1,świecą intensywnie lecz bardzo krótko przed autem

2,bardzo duzy problem by poprawnie je wyregulować śruba regulacyjna trudno dostepna

3,z ustawieniem świateł drogowych to całkiem lipa jak nie poświęcisz czasu na regulacje to sowy z drzew spadają a ty drogi nie widzisz

4,po zakupie żarówki znajdujące sie w zestawie -do kosza bo świecą jak latarka z prl-u obecnie zamontowałem 100W i to jakoś świeci

5,efekt wizualny pozytywny ale to nie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opinie o nich nie posiadam ale wyglądają świetnie. Jak bym się miał na nie zdecydować to bym je wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. Interesują mnie takie lampy http://allegro.pl/vw-passat-b5-3b-lampy-reflektory-chrom-ringi-h7-h7-i2556060181.html może ktoś ma opinie na ich temat??

 

Mam takie DEPO zainstalowane w swoim pasku od 1,5 roku i jestem zadowolony. Zmieniłem w nich żarówki H7 na + 30 % i pomarańczowe w kierunkach na silver (są srebrne ale po włączeniu kierunku świecą na pomarańczowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - kupiłem wczoraj okazyjnie nowe lampy. Były w kartonie z napisem DEPO, natomiast na całym reflektorze nie ma jakiekolwiek oznaczenia "DEPO" Czy to normalne w tych reflektorach, czy po prostu pudełko DEPO a reflektor no-name?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reflektorach DEPO - jest na kloszu napis DEPO.

Pytanie jak okazyjnie je kupiłeś..? :D

Czy na kloszu nie ma absolutnie nic, żadnych innych informacji?

A jak wyglądają plastiki? Może tam masz jakieś dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności