Skocz do zawartości
guutson

Lista zadowolonych użytkowników TDI-CR

Rekomendowane odpowiedzi

Auto nie jest do oszczędzania paliwa tylko do przemieszczania się.

 

I kurde ludzie do ekspresówki czy autostrady trzeba dojechać i zużyć trochę wachy. Jak ktoś wjeżdża na trasę rozpędza się do zadanej prędkości i zeruje zużycie to mu wyjdzie nawet 3,8. Tylko kogo i po co tak chcecie oszukać. Siebie?

Lubię to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to jest! Najgorzej uwierzyć w prawdę! Jak komuś coś się udaje, to już jest oszustem ( zeruje licznik)!

Nie każdy musi gnać na ekspresówce 150km/h. Niektórzy mają wtedy swoje 30 min na przemyślenia i posłuchanie muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najgorzej uwierzyć w prawdę
śp. ks. profesor Tischner mawiał, że są trzy rodzaje prawdy - prawda, tyż prawda i gó.no prawda ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śp. ks. profesor Tischner mawiał, że są trzy rodzaje prawdy - prawda, tyż prawda i gó.no prawda ...

 

I znowu sarkastycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nikt się nie wypowiada na temat silnika 1,6 TDI w B7. Aktualnie jestem na etapie zmiany golfa na B7 ,ale mam dylemat czy brać 1,6 z którego jestem mega zadowolony w Golfie czy szukać droższego 2,0. Passat to nie Golf cięższy,większy. Spalanie większe,a jak wiadomo małe silniki w dużych autach już wcale nie są oszczędne. Przy normalnej jeżdzie.

 

Ja się kilkakrotnie wypowiadałem: daje radę w zupełności wbrew pozorom. Zapraszam do mojego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4.3 to nie ale 4.8 zrobilem. 130km predkosc 100-110 ;) droga przelotowa wiec i hamowania silnikiem tylko. Tyle sie da ale fakt ze to nudaaa.

 

Da się mniej....

Kiedyś udało mi się zejść poniżej 4 litrów 2.0TDI-CR 140KM, ale fakt nuddddddddddda nie jazda. Trzeba bardzo kontrolować co się dzieje na drodze i mało operować nogami - hamulec - gaz - hamulec - gaz odpada ;-)

Trasa to około 80KM drogą krajową.

 

1796092_10203185957238659_91450501_o.jpg

Edytowane przez razal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w jaki sposób znaleźć oznaczenie silnika (np. CBAB) - nie mam pojęcia jaki mam.

A co do tematu - to po kilkuletniej jeździe peugeotem 407 2.0 HDI (136 KM) i dwutygodniowej jeździe passatem 2.0 CE (140 KM) różnicę widzę przede wszystkim we wrzucaniu szóstki - w peugeocie mogłem ją wrzucić przy 90 i ładnie się "bujał", natomiast w pasku szóstka wchodzi mi przy 120-130. Jeśli prędkość spadnie do 90 to muszę robić redukcję. Po za tym to jest ciszej i twardziej - na razie się przyzwyczajam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi w jaki sposób znaleźć oznaczenie silnika (np. CBAB) - nie mam pojęcia jaki mam.

A co do tematu - to po kilkuletniej jeździe peugeotem 407 2.0 HDI (136 KM) i dwutygodniowej jeździe passatem 2.0 CE (140 KM) różnicę widzę przede wszystkim we wrzucaniu szóstki - w peugeocie mogłem ją wrzucić przy 90 i ładnie się "bujał", natomiast w pasku szóstka wchodzi mi przy 120-130. Jeśli prędkość spadnie do 90 to muszę robić redukcję. Po za tym to jest ciszej i twardziej - na razie się przyzwyczajam :)

 

Na obudowie od paska rozrządu, pod osłoną silnika jest taka naklejka z kodem kreskowym i kodem silnika.

 

Łatwiej - na naklejce w bagażniku, w okolicy koła zapasowego, a najłatwiej w książce samochodu jest identyczna naklejka jak w bagażniku i tam masz kod silnika, lakieru, wyposażenia itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej to otwierając drzwi kierowcy, przeczytać czarną wlepkę na dole słupka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy w twoim mniemaniu 6.3 to jaki wynik ?? Zanim coś więcej napiszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem Passata b7 2.0 tdi-cr 140km.

Spalanie na dystansie 4000 km to u mnie 4.9 l/100 km. Każdego dnia pokonuję trasę do pracy 30 km w 1 stronę, z czego 25km to trasa, a 5 km to miasto + dodatkowo sporo jeżdżę po mieście. Nie szarżuję, hamuję biegami, trzymam stałą prędkość.

 

Oczywiście da się przy wyłączonej klimatyzacji, rygorystycznym przestrzeganiu zasad eco-drivingu i odrobinie szczęścia zrobić tym autem spalanie 3.8, ale na dłuższą metę taka jazda - przynajmniej dla mnie - jest męcząca.

Tankuję paliwo z bp premium,i jak na razie na pełnym zbiorniku udało mi się zrobić max 1200 km.

 

Z auta na razie jestem bardzo zadowolony. Jedynie czasami brakuje mi mocy, ale coś za coś :-)

 

Jeśli chodzi o kulturę pracy silnika na common railu, to jestem zdumiony jak cicha jest jego praca. Zdarza mi się jeździć Seatem Leon 1p 2.0 tdi-pd, i w porównaniu do passata chodzi on jak uturbiony traktor.

Edytowane przez kszalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spalanie na dystansie 4000 km to u mnie 4.9 l/100 km. Każdego dnia pokonuję trasę do pracy 30 km w 1 stronę, z czego 25km to trasa, a 5 km to miasto + dodatkowo sporo jeżdżę po mieście. Nie szarżuję, hamuję biegami, trzymam stałą prędkość.

 

to jakie to są obroty? bo przy takiej jezdzie to pewnie padnie turbo niedługo, lub zapcha się dpf ??...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeżdżę wg wskazań komputera. Mimo że komputer sugeruje zmianę biegu na wyższy i jazdę 1300 obrotów to nie schodze poniżej 1500 obrotów a przyspieszam do 2500 około. Oczywiście co kilka dni auto "przegonie" na trasie. Do pracy jadę 25 km non stop trasa ok 130 kmh.

 

O auto dbam i mam nadzieję odpłaci się bezawaryjnoscia.

Edytowane przez kszalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy w twoim mniemaniu 6.3 to jaki wynik ?? Zanim coś więcej napiszę ;)

To jasne -- spokojna jazda ;-) A nawet bardzo spokojna (jak na mnie) ;-)

Mi srednia nigdy ponizej 7 nie spada, chociaz robie glownie trasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z Was miszcze ekodrajwingu :) zejdźcie do 2L a potem zakładajcie topiki pt : " Czy to zapchany DFP?" "dlaczego auto mi muli i pali się żółta kontrolka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wróciłem z Chorwacji. Z racji tego że byłem zmuszony jechać za innym autem z prędkością 120-130.Całą drogę pokonałem na jednym zbiorniku 1560 km. Średnia wyszła 4,6 l.Tankowałem po korek z 5 minut mi to zajęło. Weszło ponad 77 l.Od głębokiej rezerwy. 95 % drogi to autostrada głównie Niemiecka na szczęście darmowa i najdłuższa. Cztery osoby plus pełen bagażnik w sedanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cztery osoby plus pełen bagażnik w sedanie

 

to pod górę było czuć braki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliwa czy mocy? :) 4,6 po autostradzie? Chyba w teorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi jak kolega ktry zmieścił w baku 77litrów ON.

 

Co do spalania mam podobne wyniki w 1.9TDI PD na autostradzie, 4l poza nią, osiągam 1500km na baku jednak mi wchodzi na max ok 65l ON.

 

Czy są różnej wielkości baki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to pod górę było czuć braki?

 

Oj było,ale na autostradach nie jest to tak dokuczliwe jak po naszych górskich drogach. W tym celu widząc górę trzeba dać silnikowi konkretne obroty i wejdzie bez redukcji. Też się zdziwiłem jak pierwszym razem tankowałem do pełna z rezerwy,jak na kompie pokazywało 0 km.do przejechania. Weszło coś koło 75 l.Akurat to była stacja Tesco,więc pomyślałem że robią wałki i mnie oszukali. Pomyślałem więcej już tam nie będę tankował,ale na innych póżniej wchodziło podobnie.Może mam jakiś większy zbiornik. Dodam tylko żeby tyle weszło to trzeba się trochę po bawić przy tankowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności