Skocz do zawartości
Gość

antena - podłączenia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam!

Chciałem zmienić radio na nieoryginalne bo miałem problem ze znikającymi falami. Czytając forum w dziale Car Audio dowiedziałem się, że wzmacniacz zabudowany w antenie zasilany jest w B4 poprzez kabel antenowy. Do nieoryginalnego radia potrzebny jest separator, który zakupiłem i zamontowałem. Czytałem też o problemach ze stykami, które zamierzałem wyczyścić i przelutować. I teraz pytanie: Czy ktoś może mnie oświecić ponieważ okazało się, że od anteny wychodzą dwa kable koncentryczne i jeden zwykły. Ten zwykły okazał się zasilaniem wzmacniacza (nie wiem dlaczego tak bo antena oryginalna, a instalacji zasilającej - osobny przewód brak, ale z tym sobie poradziłem tzn. wzmacniacz zasilony). Moje pytanie dotyczy raczej tego drugiego koncentryka. Jeden biegł do przodu samochodu - do radia, a drugi gdzieś w bok tylnym słupkiem i dalej go nie szukałem - brakło mi czasu.

Ogólnie "nowe" (ze starej fury) radio działa, odbiór znacznie się poprawił ale ciekawi mnie ten drugi przewód. Dodam że we wzmacniaczu występują dwie płytki jakoś ze sobą połączone (na pewno przez masę i przez złącze samego bata).

Moje osobiste podejrzenia to, że jest to antena do fal długich i średnich zabudowana gdzieś.....

Może ktoś wie dokładnie co to jest i mnie oświeci!!!!

Z góry dzięki!

P.S. Sorrki za taki długi opis ale jakoś tak wyszło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grudyy

miałem terz drugi kabel od anteny okazało się że był on podłóczony do telefony który był wbudowany w samochodzie.

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm! Ciekawe! :orany:

Dzięki za szybką odpowiedz, ale możesz napisać coś więcej tzn. gdzie ten kabel się kończy, jak jest zakończony itp.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten drugi kabel to kabel anteny GSM. Biegnie do uchwytu telefonu - jesli byl zamontowany zestaw glosnomowiacy - jesli nie to jest przewidziany jego montaz wtedy kabel konczy sie gdzies w okolicach konsoli srodkowej.

kabel konczy sie najprawdopodobniej zlaczka typu FME (lub w nowszych zlaczka typu Fakra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grudyy

kończuł się na konsoli środkowej za popielniczką był odciętu nie wiem kto jego obciał. tak już było

 

:vw: POZDRAWIAM :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Zebek77. Potrafiłeś znaleźć i przeczytać wszystko, co potrzebne było do uruchomienia instalacji.

Innym jakoś to nie wychodzi i uparcie zakładają nowe tematy..

Normalnie krew mnie zalewa.

Ten drugi przewód to może biegnie do szyby, gdzie opcjonalnie umieszczona jest antena radiowa, w zwiazku z czym antena dachowa mogła byc dokładką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Zebek77. Potrafiłeś znaleźć i przeczytać wszystko, co potrzebne było do uruchomienia instalacji.

Innym jakoś to nie wychodzi i uparcie zakładają nowe tematy..

Normalnie krew mnie zalewa.

Ten drugi przewód to może biegnie do szyby, gdzie opcjonalnie umieszczona jest antena radiowa, w zwiazku z czym antena dachowa mogła byc dokładką.

 

okazało się, że od anteny wychodzą dwa kable koncentryczne i jeden zwykły

 

kable wychodza od (z) anteny wiec nie mogla ona byc dokladka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gitarrra.

Wzmacniacz ulokowany w cokole anteny zbudowany jest faktycznie z dwóch płytek połączonych ze sobą chyba czterema mostkami. Generalnie trzeba w nim poprawić połączenie aluminiowej obudowy wzmacniacza z masą płytek oraz ekranem przewodu antenowego.

Jeśli miałeś już wzmacniacz na wierzchu, to mogłeś zainteresować się tym drugim koncentrykiem. Nikt lepiej od Ciebie tego niew widział.

Wzmacniacz antenowy wzmacnia sygnał FM oraz tylko przepuszcza pasmo AM, gdyż to drugie nie wymaga wzmacniania.

 

navik, faktycznie, niedokładnie doczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności