Skocz do zawartości
Grimson

Sekwencja gaśnie przy przełączaniu z PB na LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Furmanka Golf IV 1.6 AKL 101PS, instalacja Stag300, wtryski Valtec.

 

Od jakiegoś czasu silnik gaśnie ale tylko na wolnych obrotach, jak np. stoję w korku. Zapala się wtedy kontrolka akumulatora. Podczas jazdy czytaj kiedy silnik ma obroty nie zauważam przełączenia na LPG i 4-cylindrowiec pracuje aż miło.

 

Staram się stojąc w korku trzymać obroty na 1200 żeby padaka nie zgasła:dolamam

 

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły? Drażni mnie ten problem niesamowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wali gazem przez podciśnienie - sprawdź reduktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile przejechane na instalacji? Czy silnik gaśnie po pierwszym przełączeniu, czy ciągle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechane 20 000km, gaśnie tylko po pierwszym przełączeniu.

 

Wcześniej przy przełączaniu spadały mu zauważalnie obroty, teraz to się pogłębiło i gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brudne wtryskiwacze. Trzeba rozebrać, skontrolować stan gumek na tłoczkach, wyczyścić, złożyć i skalibrować czujnikiem zegarowym więc wizyta u gazownika cię nie ominie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brudne wtryskiwacze. Trzeba rozebrać, skontrolować stan gumek na tłoczkach, wyczyścić, złożyć i skalibrować czujnikiem zegarowym więc wizyta u gazownika cię nie ominie niestety.

Ale czy jest sens robić ten zabieg,skoro przewyższy on koszt nowych waldemarów?

W sumie,to można jeszcze przeczyścić przepustnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 tys to trochę mało żeby zabić valteka -- myslę że to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czy jest sens robić ten zabieg,skoro przewyższy on koszt nowych waldemarów?

W sumie racja. Lepiej kupić nowe, a nowe też warto sprawdzić.

20 tys to trochę mało żeby zabić valteka -- myslę że to nie to.

Ja swoje Horizony czyściłem po 25 tyś. km bo kleiły na mrozie. Z tym że rozebrałem, wyczyściłem i złożyłem z powrotem tak jak były. I już się nie kleją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 tys to trochę mało żeby zabić valteka -- myslę że to nie to.
Waldemar nawet po 1tyś,km potrafi się rozkalibrować, a po 10tyś,km na pewno, , co do nowych waldemarów nowe też trzeba kalibrować,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli gaśnie tylko przy pierwszym przełączeniu , to , awaryjnie , zwiększ czas przełączania między wtryskiwaczami na jakies 2 sekundy i włącz funkcję podgrzewania wtryskiwaczy . Ale zabawa z listwą i tak Cie nie ominie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie,to można jeszcze przeczyścić przepustnicę

 

a zacznij od tego, bo to typowa bolączka 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę że prędzej jest uwalony reduktor niż coś innego. Odłącz sobie podciśnienie od reduktora i zaślep żeby kolektor nie ssał lewego powietrza i sprawdź - jak zgaśnie to coś innego , jak nie reduktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal te waldemary i kup inne wtryskiwacze,miałem to samo przy waldemarach rano po przełaczeniu lubił zgasnac,kupiłem nowe i bryka smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zagrzaniu się silnik przełącza się na gaz, jednak gdy ma małe obroty to GAŚNIE. Trzeba w jednej chwili przygazować na 2000 obrotów. Wtedy przełączy się na gaz.

 

Wczęśniej miałem tak że dopóki silnik się nie zagrzał nie było możliwości włączyć gazu. Po osiągnięciu temperatury musiałem przygazować na 2000 obrotów i przełączył się sam na gaz poniżej tych obrotów pracował na benzynie.

 

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zagrzaniu się silnik przełącza się na gaz
Wczęśniej miałem tak że dopóki silnik się nie zagrzał nie było możliwości włączyć gazu

To jak w końcu jest teraz? Przełącza się na gaz niezależnie od temperatury? nawet przy 10st C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś to kolega burn namieszał.

 

Co to za instalacja? Czy wiesz jaką masz ustawioną temp. przełączania? Czy zawsze tak było , jak nie to po jakim przebiegu się zrobiło ?

 

Koledzy piszcie co tam macie za graty powstawiane , bo tak to i szklana kula nie da rady.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po osiągnięciu temperatury (pewnie coś w granicach 30 stopni) może włączyć się gaz ale przy przygazowaniu na 2000 obrotów. Inaczej cały czas będzie pracował na benzynie.

 

Teraz odrazu zaczął przełączać na gaz gdy złapie temperature, odcina benzyne ale nie zawsze jadę wtedy powyżej 2000 obrotów i silnik gaśnie. Nie dostaje benzyny ani gazu.

 

Dodam że robili mi odcięcie pompy paliwowej przy jeździe na LPG, może coś namieszali?

 

Wcześniej bez 2000 obrotów jeździł na benzynie, przygazowałem i wchodził na gaz.

 

Silnik 1.8T 20V tak jak w podpisie. Jaka instalacja nie wiem, jak to sprawdzić?

Edytowane przez burn
aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia po co odcięcie pompy , ja bym to wywalił. Przełączać się ma po osiągnięciu temperatury , niezależnie od obrotów (u mnie tak działa bez zająknięcia niezależnie od obrotów, działało też na valdemarach , planijetech i magicach, jakby ktoś chciał kwestionować).

 

Najlepiej otwórz maskę i zrób nam fotki instalacji -- może się domyślimy.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wchodzi od 2000 obrotów przy odpowiedniej temperaturze. Mechanik mnie namawiał do odcięcia pompy, i w sumie po tym to się zaczęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności