Skocz do zawartości
Kamilek1307

Licznik Passat B6 niebieskie zegary

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli te, które ja założyłem?

To bardzo skomplikowane:-)

Wskazówki z białych zegarów nie pasują plug nad play (inna długość itd).

Środki mam z białych zegarów (czyli te kółeczka z chromem). Ale nie można ich przełożyć bezpośrednio na wskazówki, ponieważ w highline wskazówki od obrotomierza i prędkościomierza są tak skonstruowane, że przecinają środek i wychodzą na drugą stronę kółka. W passatach bez kompa lub 1/2 FIS jest inaczej. Środek wskazówek jest taki jak w białych zegarach, tylko kółeczko nie ma chromu. Tak więc założyłem wskazowki od biedniejszych zegarów, zdjąłem te kółeczka, podpiłowałem troszkę co trzeba i w końcu udało się nałożyć te kółeczka od białych zegarów....

Uffffff, ciężko to opisać.

Poniżej fotka, jak zmieniałem wskazówki w VW Jetta mojej mamy. Widać różnicę w wyglądzie:

100_3309.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Środki mam z białych zegarów (czyli te kółeczka z chromem). Ale nie można ich przełożyć bezpośrednio na wskazówki, ponieważ w highline wskazówki od obrotomierza i prędkościomierza są tak skonstruowane, że przecinają środek i wychodzą na drugą stronę kółka. W passatach bez kompa lub 1/2 FIS jest inaczej. Środek wskazówek jest taki jak w białych zegarach, tylko kółeczko nie ma chromu. Tak więc założyłem wskazowki od biedniejszych zegarów, zdjąłem te kółeczka, podpiłowałem troszkę co trzeba i w końcu udało się nałożyć te kółeczka od białych zegarów....

 

 

Alpejskie kombinacje;D :) rezygnuje;D tak jak mam jest dobrze;)

Teraz zabieram się za ringi na klape;) i klimatronik gdzieś po drodze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

troche nie na temat ale mimo wszystko pisze. Mam passata b6 3,6 fsi z usa. Wymyslilem sobie ze zmienie tarcze predkosciomierza i temp wody. Zalatwilem inny uszkodzony licznik dla czesci i zabralem sie za rozbiorke mojego. Wszystko poszlo ok ale po podlaczeniu obie dolne tarcze nie chodzą ( wskaznik temp i paliwa ). Nie wiem co zrobilem źle , powtarzalem operacje kilkukrotnie. podpialem vcs'a , zrobilem test wskaznikow - wszystkie chodza oprocz tych dwoch ( slychac w tle jakby silniczki chodzily). vcds pokazuje temp wody i stan paliwa. kompletnie nie wiem co źle zrobilem więc proszę o pomoc. Swoją drogą pytanie ; da sie przekodować jakoś licznik żeby wskaźnik predkościomierza pokazywał km/h poprawnie ? po zalozeniu zorientowalem się , że rozmieszczenie jest nieliniowe i oszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ori liczniku km/h rozmieszczenie przedziałów prędkości też jest nierówne, chyba od 100 km/h jeden przedział jest co 20 km/h, a do 100 km/h co 10 km/h. Co do wskaźników wody i temperatury to niech ktoś mądrzejszy się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99,99% uszkodziłeś silniczki przy zdejmowaniu wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak kiedys z*****em licznik, musiałem przekładać silniczek z angola, jakby co to mam jeszcze jeden dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem jak nalezy zdejmowac wskazowki - robilem to bardzo delikatnie ( dwoma plaskimi srubokretami rownolegle do góry ). Ma ktoś jakiś dobry na to sposób ? dużo roboty aby silniczki przelożyc ? mam jeden licznik na czesci ale nadpalony ( z niego bralem tarcze )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie wiem jak nalezy zdejmowac wskazowki - robilem to bardzo delikatnie ( dwoma plaskimi srubokretami rownolegle do góry ). Ma ktoś jakiś dobry na to sposób ? dużo roboty aby silniczki przelożyc ? mam jeden licznik na czesci ale nadpalony ( z niego bralem tarcze )

 

to zależy od licznika, niektóre silniczki są lutowane do płytki, co nie oznacza że nie można przełożyć. Nie można kręcić wskazówkami na boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem silniczki i wszystko jest ok. Jak z tym przekodowaniem predkosciomierza aby dobrze wskazywal? Wie ktoś jak to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nikt tu na tym sie nie zna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może link wrzucić ktorego rodzaju diody koloru białego trzeba kupić?

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam prosbe - poniewaz nie udalo mi sie znalesc zadnych informacji jak wyjac licznik ( zegary) , czy ktos z was moze mi udzielic informacji jak to zrobic badz podac uzyteczny link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszcząc szkła zegarów częściowo wbiła mi się w środek płytka sygnalizatora kierunkowskazu. Jak dostać się do tej malutkiej tuby? Czy ten chrom da się podważyć i wyjąć?

 

PS. Widzę po bokach płytki dziurki mocujące, więc w najgorszym wypadku mógłbym spróbować jakimś mikro narzędziem zakończonym haczykiem przyciągnąć na właściwe miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co pamietam to te "karteczki" ze strzałeczką są zamontowane do górnej obudowy licznika. najprościej byłoby wyjąć licznik, odkręcić 2 śrubki z tyłu licznika i zdjąć górną (przednią) obudowę i od tyłu będziesz je widział. One są w 4 punktach wtapiane więc spokojnie możesz poprawić to np lutownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Kamilek1307 - kompletnie nie wiem jak zdjąć obudowę, i wyjąć licznik, a szukałem jakiegoś instruktarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Kamilek1307 - kompletnie nie wiem jak zdjąć obudowę, i wyjąć licznik, a szukałem jakiegoś instruktarzu.

 

Zajrzyj tutaj:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/132695-INSTRUKCJA-Wymiana-licznika-z-MFA-na-MFA-(czerwone)

 

Ladna inst. Jak zdemontowac licznik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.04.2011 o 13:17, Fedwo napisał:

Na jednej stronce (niemieckiej) gość pokazywał, jak wymieniał diody w VW Touranie.

http://www.mytouran.de/html/tachobeleuchtung.html

Podał konkretny model diód, które na 100% będą pasować (bez dodatkowych przeróbek jakie Ty musiałeś zrobić).

Ponieważ nie jestem znawcą elektroniki udałem się w Poznaniu do 2-3 sklepów specjalistycznych podjąc im parametry diód jakie były zakłądane przez tego gościa od VW Tourana. Wszyscy rozłożyli ręce, że takimi nie dysponują (nie ma i nie będzie) itd. Więc minimalizując ryzyko poszukałem te diody i zakupiłem w sklepie internetowym firmy Conrad Electronic Sp. z O.o..

Sprawdziłem - 1 sztuka kosztowała 4,26zł. Wiem, że drogo, ale z wyglądu i z mocy świecenia jak oryginał. Zresztą, tak jak wspomniałem, nie miałem alternatywy.

Ja kiedys w toyce wymienilem wszystkie pomaranczowe diody na biale. Zastosowalem diody z matryc laptopowych lcd. Efekt bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności