Skocz do zawartości
zielonyB5

Oszukuje wskaznik paliwa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegos czasu zauwazylem dziwne przekłamania wskaznika paliwa w swoim 3B.

Polega to na tym, ze wskazowka pokazuje jeszcze tyle paliwa:

id.rgh1298756307z.JPG

http://wrzutnik.net/id.rgh1298756307z.JPG

 

A auto juz ma problemy z zapalenie. łapie wiadomo, jak... Do tego w wezykach pokazuja sie bombelki powietrza...

 

Czego to wina moze byc? Patrzalem na te plywak itd a wszystko wyglada dobrze. Przeciez rezerwa to 8 litrow a wszystko wskazuje na to, ze na tym poziomie jest jego brak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wina bedzie w takim razie po stronie wskażnika paliwa ,jeżeli pływak jest dobry a wskażnik oszukuje ,może wskazówka opada do tego momętu i dalej poprostu już opaść nie może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, ze to ewidentnie wina wskaźnika w baku z paliwem. jak go obejrzysz, to co tam stwierdzisz? Nic. On po prostu się zacina i nie opada albo opada, ale nie ma przewodnosci elektrycznej na styku ślizgowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam, ze to ewidentnie wina wskaźnika w baku z paliwem. jak go obejrzysz, to co tam stwierdzisz? Nic. On po prostu się zacina i nie opada albo opada, ale nie ma przewodnosci elektrycznej na styku ślizgowym.

 

 

no jak nic nie zobaczy ,przeciesz jak bedzie sie zacinał to czy to w baku czy na zewnatrz nie bedzie pracował w pełni swojego zakresu, a jak nie bedzie miał przewodności to co nie można wyczyścić,a jeżeli by sie nawet zacinał to jak ma sie go na zewnatrz i by mu pomógł recznie opaść to na wskażniku powinna wskazówka opaśc tak samo , a z opisu wynika ze wskazówka mu pokazuje tylko opada do momentu wejścia na rezerwe i dalej nie opada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co na to Vag ?? Czy jak wylaczasz zapłon to wskazówka spada kompletnie do zera ?? Podłącz vaga i zrob test wyjść licznika. Np. słabiutki Polski Vag ma taką opcje testu wyjść licznika i zobaczysz czy wskazówka działa w całym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, opada do zera. Po odpieciu kostki tez opada do zera i na wlaczonym zaplonie pokazuje rezerwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pływak w zbiorniku do wymiany. Kup używkę za 50 zeta i będzie OK. tylko ciężko jest odkręcić ten dekiel na baku a potem to już łatwo idzie, bo pływak jest na zatrzask z boku obudowy pompy paliwowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz go odkręcałem ;)

Po 2. Kiedy wyciagne plywak i reka macham nim powoli w goe i w dol wskaznik pokazuje dobrze. Dodam, ze ta tarczka po ktorej chodzi styk od plywaka jest troche wytarta, to wina tego wlasnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
J tarczka po ktorej chodzi styk od plywaka jest troche wytarta, to wina tego wlasnie?

Tak. Nie przewodzi tak jak powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kolego ja miałem identyczny poblem, kupiłem ze szrotu za 40 zł cały czujnik z pływakiem i jest dobrze , u tylko u mnie po wyjęciu pływaka i ruszaniu nim przy dolnym zakresie wskazówka nie reagowała . zobacz jeszcze może masz czujnnik z pływakiem zle ustawiony względem baku .tam jest wytłoczenie na zbiorniku i na pływaku które musi się zgrywać . jak to nie pomoże to pływak do wymiany

pozdrawiam

Edytowane przez polus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności