Skocz do zawartości
Michal1980

Napisy na tylnej klapie - dlaczego raz sa, a innym nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że nie z ITD...

Dobrze,że nie MONSUN;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wyboru kupującego dany samochód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka koledzy.

W moim B7 którego kupiłem w Niemczech też nie mam na tylnej klapie żadnego oznaczenia tj. Passat i oznaczenia typu silnika.

Pytany przez kilka osób o ten element postanowiłem szukać powodów takiej sytuacji.

Czy waszym zdaniem warto zakupić i dać nakleić: PASSAT czy też zostawić tak jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dziwne pytanie. To Twój samochód, ja mówię, że nie warto, ktoś powie że warto, i czyje zdanie będzie godne uwagi? Rób jak uważasz, to tylko kwestia estetyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego KM nie przybędzie :) ale sprawdz sobie w kodach wyposażenia bo może ten co brał nowy z salonu wybrał opcję bez napisów. U mnie tak było, ale nie żałuję bo dużo bardziej podoba mi się bez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim B7 którego kupiłem w Niemczech też nie mam na tylnej klapie żadnego oznaczenia tj. Passat i oznaczenia typu silnika.

Pytany przez kilka osób o ten element postanowiłem szukać powodów takiej sytuacji.

Bo zamawiając samochód lub odbierając nówkę z salonu można było zaznaczyć, że nie chcesz znaczków na klapie.

One potrzebne nie są, samochód od tego nie jest ani szybszy, ani mniej paliwa też nie pije.

Jak chcesz, to sobie przyczep znaczki, jak nie chcesz, to zostaw tak, jak jest.

W poprzednim Pasku miałem znaczki, w aktualnym nie mam-jeździ się nimi podobnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK -dzięki za info.

Jednak zdecyduję się na montaż.

Czy orientujecie się czy każdą literkę passat przykleja się oddzielnie czy to jest jakoś jednak przemyślane w montażu przez VW - jeśli kupię w ASO napis passat?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to cały napis. Pewnie jest przyklejony na jakiejś folii montażowej tak że po naklejeniu odklejasz ją od napisu i wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Zapytano mnie podczas zamawiania wozu co chcę mieć napisane na tylnej klapie, czy też nie życzę sobie żadnych oznaczeń?

może nic nie być, może być samo ,,Passat,, albo samo ,,FSI,, albo co tam sobie kto wymyśli. dlatego są takie różnice w tym temacie. ot i wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis na tylną klapę oryginalny! - jest na folii. Czy ktoś zna położenie w jakim miejscu dokładnie nakleić (od lewej i od dołu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może być samo ,,Passat,, albo samo ,,FSI,, albo co tam sobie kto wymyśli. dlatego są takie różnice w tym temacie. ot i wszystko

Dlatego mój klekot, który nie ma oznaczeń na klapie udaje benzynkę 3.2 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda.

Emblemat ze słowem passat do B7 jest od spodu pokryty brązową taśmą, którą należy oderwać przed naklejeniem. Z drugiej strony jest bezbarwna folia - której do momentu naklejenia emblematu nie wolno odrywać - trzyma ona wszystkie literki we właściwym położeniu i odległości między sobą. Literki od spodu mają taśmę - czarną.

A teraz montaż.

Odtłuściłem miejsce montażu benzyną ekstrakcyjną, a potem bez odrywania folii i taśmy przymierzyłem emblemat. Wzorując się na fotkach innych B7 uznałem, że ostatnia litera powinna kończyć się na wysokości prawej strony lewej lampy.

Jeśli chodzi o wysokość - dolna krawędź foliowego okienka (nie mylić z dolną częścią bezbarwnej folii) kończyła się na chromowanej listwie klapy bagażnika.

Złapałem pozycję, odkleiłem brązową taśmę i przyłożyłem do klapy, potem dociskałem każdą literkę i na końcu zerwałem bezbarwną folię.

Koniec :)

 

 

Uwaga koledzy!

Szukając właściwego emblematu rozglądałem się na znanym portalu aukcyjnym. Niestety jest dużo nieudanych podrób oraz trafiłem taką, która przypomina oryginał ale każdą literkę przyklejamy ręcznie (mimo, że jest folia przeźroczysta - ona nie trzyma literek od zewnętrznej ich strony).

Spotkałem się również z dwoma wielkościami literek - nie wiem z czego to wynika.

Zachowajcie czujność :) Ostatecznie kupiłem w ASO.

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłby ktoś napisać jakie oznaczenie powinno być w VINie lub na tej wklejce w bagażniku, jeżeli nie miał fabrycznie montowanych napisów na tylniej klapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mógłby ktoś napisać jakie oznaczenie powinno być w VINie lub na tej wklejce w bagażniku, jeżeli nie miał fabrycznie montowanych napisów na tylniej klapie?

 

to chyba zależy od marki, chodź mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności