Skocz do zawartości
Michal1980

Napisy na tylnej klapie - dlaczego raz sa, a innym nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Dotyczy to zarowno Passatow jak i innych aut. Kiedys slyszalem teorie, ze brak napisu "Passat" czy "320d" (w przypadku BMW) oznacza, ze auto bylo robione na zamowienie. Mysle, ze te teorie mozna wlozyc miedzy bajki, ale jesli rzeczywiscie tak, to dlaczego zatem te napisy raz sa na klapach, a innym razem nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego samochodu jest to opisane w VINe.

Samochód ma oznaczenia na tylnej klapie i jakiego rodzaju są to oznaczenia. Myślę, że i u Ciebie też to jest okreśłone w VINe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie klient miał możliwość ze zrezygnowania z oznaczenia modelu i silnika na klapie, byłą tez możliwośż że auto wyjeżdżało z samym oznaczeniem modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedys slyszalem teorie, ze brak napisu "Passat" czy "320d" (w przypadku BMW) oznacza, ze auto bylo robione na zamowienie.

 

Jak kupujesz samochód, który nie jest na placu, tylko będzie produkowany pod zamówienie, to możesz sobie zażyczyć wersję bez oznakowania - przynajmniej tak jest w przypadku VW. Jak jest u innych ? - myślę, że tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli są to jest duże prawdopodobieństwo ze auto nie było dotykane przez lakiernika a jeśli ich brak to możliwe ze auto robiono "na zamówienie" po wypadku i nie przyklejono już tych napisów jest też możliwość ze faktycznie na zamówienie nie było napisów właśnie w szczególności BMW to stosuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupuje sie auto w salonie, mozna sobie zażyczyć np zdjęcia lub umiejscowienia nazwy modelu auta i rodzaju silnika na klapie, jest to opcja chyba w każdym modelu bezpłatna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wielu użytkowników samodzielnie zdejmuje oznaczenia ;) Jest wiele osób u nas na forum, które zdjęły oznaczenia żeby mieć "gładką" klapę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli wszystko jasne.

I przy okazji kolejna rzecz, ktora warto sprawdzic, przy zakupie uzywanego autka.

Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupujesz samochód, który nie jest na placu, tylko będzie produkowany pod zamówienie, to możesz sobie zażyczyć wersję bez oznakowania - przynajmniej tak jest w przypadku VW

Jeśli autko jest w salonie, to również można poprosić o zdjęcie oznaczeń-koleżanka tak zrobiła w przypadku Golfa IV-nie chciała, żeby oznaczenia silnika i napędu rzucały się w oczy. Opcja była bezpłatna. Te oznaczenia są naklejane tylko.

Ja w jednym z trzech Passatów też nie miałem oznaczeń na klapie (poza nazwą modelu)-i tak dokładnie mówił mi VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opcja była bezpłatna. Te oznaczenia są naklejane tylko.

 

Ale jak Ci zdejmą w salonie, to w VIN'ie nie będzie po tym śladu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak Ci zdejmą w salonie, to w VIN'ie nie będzie po tym śladu

No ma się rozumieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie u każdego dealera można taki myk zastosować przy zamówieniu z fabryki. Często też demontują sami dealerzy na życzenie klienta

Tak z życia wzięte

Pamiętam dawno temu jak jeszcze pracowałem w oplu i klient kupował Vectre B 2.5 V6 w full wypasie.Sprowadziliśmy ją ze "stoku"(składu GM Polska) Pooglądał i zaakceptował wszystko.Pomijając co sobie jeszcze zażyczył dodatkowo radio z telefonem i nawigacją (wtedy (1998)jeszcze nie było takiej możliwości w kraju) to chciał usunąć nalepkę 2.5V6 z tylnej klapy i napisy CDX z listew. Miałem potem te gadżety na swojej astrze Bo po odklejeniu z vectry na emblemacie klej jeszcze dobrze trzymał. Trzeba było widzieć miny tych co za mna stawali na światłach :zeco :zeco :zeco. A pod machą 1.4 i dumne 60 kucyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I przy okazji kolejna rzecz, ktora warto sprawdzic, przy zakupie uzywanego autka.

Szczególnie warto zwrócić uwagę czy owe napisy znajdują się w odpowiednim miejscu na klapie, bo ludzie po malowaniach często nie zwracają na to uwagi i przyklejają gdzie popadnie, a wygląda to nadzwyczaj kiepsko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tworzą różne wersje umiejscowienia napisów, a wystarczy rozejrzeć się na ulicy.

Co mądrzejsi zakładają wątek na forum i mają dokładnie zwymiarowane.

Mój B6 z fabryki wyjechał bez oznaczeń.

W grudniu odbierałem nowego golfa i oczywiście "keine emblem" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne jest właśnie to czy napisy znajdują się w odpowiednim miejscu na tylniej kanapie. Sprawdzałem u siebie i szwagra,na szczęście nie mamy się czego obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne jest właśnie to czy napisy znajdują się w odpowiednim miejscu na tylniej kanapie.

 

Na tylnej kanapie mogą leżeć jeszcze byle jak, ale przykleić trzeba jak w fabryce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja poprosiłem o zdjęcie wszystkich oznaczeń w salonie przed zakupem i zdjeli za darmo (oczywiście wszystko mam i można przykleić na swoje miejsce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w specyfikacji auta masz, że wyjechało z fabryki z oznaczeniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz mowa o literkach to mam ciekawy przykład 20121126(001).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności