Skocz do zawartości
Gość leopold33

usterka kratki nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leopold33

Witam kolegów.

Zwracam się z zapytaniem - może ktoś miał podobny problem (banalny ale problem).

Mianowicie lewa kratka środkowego nawiewu praktycznie sie nie otwiera.

Kólko do regulacji z pozycji ZAMKNIĘTY obraca się zaledwie odrobinę nie daje sie dalej obracać...

Zbliża się lato, wyższe temperatury i wskazanym byłoby móc puścić sobie chlodny,klimatyzowany nawiew na siebie.

Lewą kratkę zarezerwowała sobie żona :)

Jest szansa to naprawić samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz to wyjąć i zobaczyć czy mechanizm jest cały a miom zdaniem masz złamany bolec na którym kręci się mała zębatka ( dawno temu robiłem to samo i mogłem coś pomyłkowo zasugerować ) ; wszystko już było więc dobrze poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miom zdaniem masz złamany bolec na którym kręci się mała zębatka

 

Niekoniecznie. Może któryś z nich wyskoczył ze swojego miejsca. U mnie było tak, że otwierały się tylko dwa "skrzydełka" czy jak je tam zwał. Na pewno musisz wyciągnąć cały nawiew

 

wszystko już było więc dobrze poszukaj

 

Na pewno znajdzesz opis jak się za niego zabrać żeby nie połamać zatrzasków. Ja korzystałem z poradnika nic nie połamałem i nawiew otwiera się i zamyka bez żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche odkope temat .. mam to samo co kolega który założył temat też zlewej strony na środku .. wie ktoś jak to zrobić żeby chodziło jak należy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie proszę jak je zdjąć, chce wymienić żarówki ale nie wiem jak wyciągnąć kratki nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muisz poprostu odgiac z boku kratke zdejmujesz ja i masz wsio na wierzchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kratka środkowa posiada 6 zaczepów 3 na górze i 3 na dole http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=11

 

tak jak na zdjęciach na tej stronie.

 

Ja w miejsca gdzie sa zaczepy wsadzałem 6 łyżeczek kuchennych - ich krawędzie nie są ostre więc nic nie porysujemy

 

Z boku wkładam7 i podważam i wychodzi cała kratka do zmiany żaróweczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi powiedzieć czy diodki na oświetlenie kratki są wymienne czy trzeba całą kratkę kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim tam nie ma diodek tylko żarówki któreś z serii T. Wyjęcie kratki jest banalne (najlepiej robić to płaskim nożem kuchennym :D ) ewentualne odkształcenia deski ustępują samoczynnie :) Potem zaczyna się zabawa z wyjęciem żaróweczki :( trzeba się uzbroić w cierpliwość oraz dość długi, twardy, płaski o szerokości jakieś 2-3 mm przedmiot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ah.tishoo

Odświeżam temat. Panowie, przed chwilą próbowałem wyciągnąć środkową kratke... Nie wiem jakim kuchennym nożem to robicie bo ja jeden ułamałem... :/ Jak podważyłem Z jednej strony tylko od góry to na dole juz nie miałem możliwości podważyć juz nie wspominając o podważeniu z drugiej strony. Już nie wspomnę o samej czynności wyciągnięcia tej kratki po podważeniu... :/ Jak ktoś ma jakieś foteczki czy film to please pokażcie bo mnie zaczyna ta połamana kratka denerwować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam temat. Panowie, przed chwilą próbowałem wyciągnąć środkową kratke... Nie wiem jakim kuchennym nożem to robicie bo ja jeden ułamałem... :/ Jak podważyłem Z jednej strony tylko od góry to na dole juz nie miałem możliwości podważyć juz nie wspominając o podważeniu z drugiej strony. Już nie wspomnę o samej czynności wyciągnięcia tej kratki po podważeniu... :/ Jak ktoś ma jakieś foteczki czy film to please pokażcie bo mnie zaczyna ta połamana kratka denerwować...

ten link powinien Ci pomóc http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?42076-Zmiana-pod%B6wietlenia-nawiew%F3w-powietrza , ja to robiłem 4 płaskimi nożami :dobrze i na przemian raz z jednej raz z drugiej strony po trochę , kratka powinna wyjść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze oto jak wyjac kratke nawiewu:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nowego nie zaczynać...

 

Wie ktoś jaka jest orientacyjna wytrzymałość środkowej (podwójnej) kratki nawiewu? Chciałbym tam sobie zamontować uchwyt HR + Głowica + Blackberry Playbook (425g). Powinno wytrzymać czy raczej jest to delikatny towar?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z powodu, że jestem tu nowy i nie mogę założyć nowego tematu to piszę w tym.

Co do wyjęcia kratki nawiewu to już doczytałem i wiem jak to zrobić. Mój kolejny problem to to, że kiedyś na jednym z nawiewów na środku przyczepiony był jakiś "zapach" po zdjęciu tego chciałem to umyć cały kokpit lecz niestety z ramki wkoło kratki zeszło kawałek farby.

DSCN4775.jpg

 

Czy macie jakieś propozycje czym to pomalować? jak dobrać farbę aby była taka sama?

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem coś podobnego, zamalowałem to flamastrem niezmywalnym, ale jak chcesz aby to ładniej wyglądało zainwestuj w nową kratkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak chcesz aby to ładniej wyglądało zainwestuj w nową kratkę

Albo oklej jakąś folią ozdobną. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką folię polecasz? Nie mam pojęcia gdzie tego szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wszystkie 3kratki wyjął i prysnął w jeden odcień czarnego. :) trochę rozmachem ale jak obklejać to chyba też wszystkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności