Skocz do zawartości
Gość stark

Dziwne tarcie pod kierowncą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stark

Witam

 

Od kilku dni cos mi trze pod kierownicą. Lokalizacja pomiedzy kierownica a zespołem przełącznków.Co to moze być. Moze wystarczy psik pski wd-40. czy trzeba zdjąc kierownice i odpiąc pudusze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak tarł języczek od klaksonu.Fabrycznie to on jest nasmarowany smarem ale z czasem sie wyrabia i trze.Proponuje spróbować jakimś cienkim śrubokrętem nanieść cienką warswę smaru na pierścień ślizgowy i języczek od klaksonu.WD40 raczej sie nie nada bo wypłynie.U mnie taki zabieg pomógł.Chyba że w przypadku posiadania Air Bagu jest inne rozwiązanie.Pozdrawiam :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur

Na 99% jest to tarcie ślizgu po pinach. Nie rób tego zwykłym smarem! Jest specjalny do połaczeń elektrycznych i tylko on się do tego nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stark

Dzieki.

 

Pozdrawiam

Stark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie tarcie powodowała taśma poduszki. Widocznie przy którymś zdejmowaniu kierownicy przekręciłem kółko z taśmą, gdzieś się zagięła i tarła. Później po zdjęciu kierownicy psikałem od tyłu WD 40 i obracałem ten pierścień z taśmą... I TO BYŁ BŁĄD!!! Skończyło się tym, że urwałem taśmę :(((

Po zdjęciu kierownicy z airbagiem nie wolno obracać tego pierścienia od spodu z którego wychodzi taśma do złącza pod kierownicą (zresztą jest to tam napisane...).

Generalnie - jeśli nie chcesz uszkodzić taśmy postępuj bardzo ostrożnie. A jak? Tego nie wiem, teorii działania tej taśmy nie znam, może ktoś mądrzejszy się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siara32
Na 99% jest to tarcie ślizgu po pinach. Nie rób tego zwykłym smarem! Jest specjalny do połaczeń elektrycznych i tylko on się do tego nadaje.

Witam ... nom i mnie to spotkalo :647: ale skorzystam z pomocy kolegow :641: i lece po jakies smarowidlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności