Skocz do zawartości
kameleon7

Wymiana paska alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

podepnę się do tematu mianowicie czy jest możliwość wyjęcia alternatora z passata b6 silnik cbab 2.0 Tdi CR bez rozbierania calego przodu?? Kiedys ktoś pisał, że można ustawić chłodnice pozycje serwisową i niby się da ehh czy ktoś się orientuje jak to zrobić?? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcje... alternator wyjęty ale pracy naprawdę dużo... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej roboty miałem w B4 żeby wytargać kompresor... ale cóż nic nie staje się łatwiejsze w obecnych autach, bo żeby nawet żarówki (żarniki) wymienić zgodnie ze sztuką trzeba demontować cały zderzak... najlepiej z szybą, tłumikiem i kołami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

panowie pytanie ostatnio zaczął mi piszczeć chyba pasek przy ruszaniu ze świateł itp. Aczkolwiek przy wyłączeniu dmuchawy pisku nie słychać. Co to może być pasek, alternator czy może coś jeszcze. Podejrzewam ze jakby był to pasek to piszczał by bez względu czy włączona jest dmuchawa czy nie. Możecie coś poradzić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam! 

Dzisiaj po trasie zauważyłem a właściwie usłyszałem dziwne dźwięki z okolic alternatora takie jak na filmie poniżej. Wnioskowałem że mogło być to sprzęgiełko alternatora ale po przejechaniu kolejnych 70 km wszystko ucichło. Moje pytanie z racji że mam 300 km do domu. Co może się stać jeśli to faktycznie sprzęgiełko i odmówi współpracy podczas drogi. I jeśli po 70 km jest możliwe ze coś się „ułożyło” i bedzie ok? 

Dzieki wielkie z góry !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności