Skocz do zawartości
kameleon7

Wymiana paska alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy może ktoś kiedyś wymieniał samodzielnie pasek alternatora w passacie B6 1.9 TDI silnik BKC. Chodzi mi dokładnie o napinacz. W jaki sposób trzeba go zluzować aby zdjąć pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie luzujesz a jedynie naciagasz (naginasz napinacz). Masz na min taki kwadrat, chyba pasuje na klucz 19mm albo morsy. Naginasz do dołu (rolka do góry) i zdejmujesz pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne. Wczoraj sprawdzałem i u mnie pasuje klucz 16. Mówisz o tej która jest w osi rolki napinającej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W napinaczu masz otwór. Po naciągnięciu go, wkładasz w ten otwór np. śrubokręt i wtedy napinacz jest zablokowany. Ułatwi ci to wymianę paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Z ktorej strony najlepiej dojsc do paska. Z gory czy lepiej zdjac prawe przednie kolo i odkrecic plastikowa oslone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zakładam nowego tematu ponieważ dotyczy tego samego tylko silnik 2.0 tdi dsg BMP a filmik niestety wygasł . Miałem nieszczelność po wymianie filtru paliwa i rozpuściło mi pasek wielorowkowy . Chce dmuchać na zimne i wymienić go stąd pytanie czy samemu dam sobie rade i jak to sprawnie wykonać

 

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czynność jest bardzo prosta i na pewno sam sobie z wymianą poradzisz. Zrób tak jak major w poście nr 2 napisał. Pasek to 6 PK 1050 chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

warto zmienić kółko z łożyskiem napinacza wraz z wymianą paska, dwie śrubki i mamy całe ustrojstwo na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy to odpowiedni temat ale wczoraj spotkało mnie takie ustrojstwo. Mianowicie rano odpaliłem samochód na mrozie -8 stopni pojedziłem troche i było wszystko OK. Wieczorek koło 21 wyjeżdżać mam w długą trasę a tutaj coś rzęzi spod maski.. tak napierdziela, że nie wiadomo co się dzieje.. Jadę kawałek bo myślę sobie, że może ten mróz i wszystko zmarznięte.. płyn rozgrzał się do tych 90stopni olej do 70 i otwieram maskę i sprawdzam. Nie wiem czy dobrze się wyrażam w tym wszystkim, ale pasek ten główny na którym jest alternator itp ma jakiś napinacz (tak sądzę, że to napinacz) na wolnych obrotach ten napinacz wydaje dziwne dźwięki oraz drży skacze jak głupi. a po zwiększeniu delikatnie obrotów napinacz przestaje drgać i wszystko cichnie.. Na filmiku postarałem się przedstawić to zjawisko. Nie słychać dźwięku tego bo już silnik jest rozgrzany i jest o wiele cichszy rumot... Potrafi ktoś zdiagnozować?? Pasek i ten napinacz do wymiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nie wiem czy to odpowiedni temat ale wczoraj spotkało mnie takie ustrojstwo. Mianowicie rano odpaliłem samochód na mrozie -8 stopni pojedziłem troche i było wszystko OK. Wieczorek koło 21 wyjeżdżać mam w długą trasę a tutaj coś rzęzi spod maski.. tak napierdziela, że nie wiadomo co się dzieje.. Jadę kawałek bo myślę sobie, że może ten mróz i wszystko zmarznięte.. płyn rozgrzał się do tych 90stopni olej do 70 i otwieram maskę i sprawdzam. Nie wiem czy dobrze się wyrażam w tym wszystkim, ale pasek ten główny na którym jest alternator itp ma jakiś napinacz (tak sądzę, że to napinacz) na wolnych obrotach ten napinacz wydaje dziwne dźwięki oraz drży skacze jak głupi. a po zwiększeniu delikatnie obrotów napinacz przestaje drgać i wszystko cichnie.. Na filmiku postarałem się przedstawić to zjawisko. Nie słychać dźwięku tego bo już silnik jest rozgrzany i jest o wiele cichszy rumot... Potrafi ktoś zdiagnozować?? Pasek i ten napinacz do wymiany??

 

 

Masz do wymiany napinacz. Polecam wymienić razem z paskiem PK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku bardzo dziękuję Ci za potwierdzenie :) Co do napinacza jakieś wskazówki? na Alledrogo znalazłem same używki. Zastanawiam się czy jest sens się bawić w używki.. Co do paska to ktoś tutaj pisał już jaki pasuje, ale o napinaczu mowy nie było..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marku bardzo dziękuję Ci za potwierdzenie :) Co do napinacza jakieś wskazówki? na Alledrogo znalazłem same używki. Zastanawiam się czy jest sens się bawić w używki.. Co do paska to ktoś tutaj pisał już jaki pasuje, ale o napinaczu mowy nie było..

 

Do Twojego BMRa jest taki sam zestaw jak do mojego samochodu czyli w oryginale:

 

napinacz 03G 903 315A

pasek 03G 903 137A

 

Link do przykładowego napinacza:

 

http://allegro.pl/napinacz-paska-octavia-vw-golf-v-1-9-tdi-2-0-tdi-i4925370014.html

 

A pasek to numer 6PK 1050 firma wedle uznania.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marku bardzo dziękuję Ci za potwierdzenie :) Co do napinacza jakieś wskazówki? na Alledrogo znalazłem same używki. Zastanawiam się czy jest sens się bawić w używki.. Co do paska to ktoś tutaj pisał już jaki pasuje, ale o napinaczu mowy nie było..

Jak już wymienisz napinacz to pochwal się na forum i napisz czy pomogło.

Mam u siebie podobną sytuację. Tylko ja obstawiam sprzęgiełko na alternatorze. Więc może się mylę i będę musiał wymienić napinacz.

Napisz proszę jak już będziesz po wymianie, no i też to czy dolegliwości ustały ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napinacz wydaje dziwne dźwięki oraz drży skacze jak głupi. a po zwiększeniu delikatnie obrotów napinacz przestaje drgać i wszystko cichnie..

 

Witam. Miałem taką samą sytuację przed miesiącem. TO NIE NAPINACZ tylko łożysko a właściwie sprzęgło ALTERNATORA. Jego właściwa praca powinna wyglądać tak jak torpedo w rowerze tzn. w jedną stronę kręci się w miarę swobodnie a w drugą z oporem .Jeśli tak nie jest to znaczy, że jest zapieczone i należy je wymienić. Fakt jest taki. że alternator wyjmiesz sam ale łożysko ( sprzęgło) już niestety wymaga specjalistycznego klucza do odkręcenia (wielorowkowy). Samo sprzęgło to koszt ok. 120 zł + wymiana ( u mnie była gratis). Co do wyjęcia alternatora: luzujesz pasek naciągając napinacz za pomocą klucza, odkręcasz dwie śruby mocujące alternator i po ich wyjęciu musisz użyć trochę siły lub jakiejś breszki , żeby wyciągnąć alternator( jest pewnie trochę zapieczony ale wyjdzie). Przy montaży jego przeczyściłem powierzchnie zaśniedziałe , żeby luźniej potem wszedł i po sprawie.

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Miałem taką samą sytuację przed miesiącem. TO NIE NAPINACZ tylko łożysko a właściwie sprzęgło ALTERNATORA. Jego właściwa praca powinna wyglądać tak jak torpedo w rowerze tzn. w jedną stronę kręci się w miarę swobodnie a w drugą z oporem .Jeśli tak nie jest to znaczy, że jest zapieczone i należy je wymienić. Fakt jest taki. że alternator wyjmiesz sam ale łożysko ( sprzęgło) już niestety wymaga specjalistycznego klucza do odkręcenia (wielorowkowy). Samo sprzęgło to koszt ok. 120 zł + wymiana ( u mnie była gratis).

 

Mirek zgadza się to co napisałeś. Powinno się wymienić cały zestaw. Czyli wolne koło pasowe, napinacz oraz pasek PK. Jednak czasami jest tak, że sprzegiełko jest jeszcze dobre i sam napinacz już się kończy. Mało kto wymienia cały zestaw tak jak napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinno się wymienić cały zestaw. Czyli wolne koło pasowe, napinacz oraz pasek PK.

 

Ja też zacząłem od zdjęcia napinacza ( po diagnozie okazało się, że jest o.k. poza tym używki nie proponuję a nowy napinacz w ASO powyżej 450zł) ale ponieważ na zapieczonym sprzęgle jeździłem raptem 1 dzień , pozostałem tylko przy wymianie sprzęgła.

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;) jakie zainteresowanie tematem;)) Mirku miałeś racje, sprzęgło alternatora. Ale nie wymieniałem sam, nie mam czasu na zabawy w aktualnym czasie i bardzo szybko potrzebowałem samochodu. Za wymianę tego sprzęgiełka (INA), pasek BOSH, i jednego drązka kierowniczego zaplaciłem 360zł z wymianą. Na miejscu w 1.5h mi to zrobili..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mirku miałeś racje, sprzęgło alternatora.

Czyli dobrze obstawiałem :-), kupuje zatem sprzęgiełko i też zabieram się za wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt jest taki. że alternator wyjmiesz sam ale łożysko ( sprzęgło) już niestety wymaga specjalistycznego klucza do odkręcenia (wielorowkowy).

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności