Skocz do zawartości
Gość Adi_B3

Brak świateł cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adi_B3

Wiecie gdzie szukać usterki ?? lampki są sprawne szukałem przełącznika który za to odpowiada jednak nie mogłem znaleźć może wie ktoś gdzie on się znajduje ??

 

Z góry dziekuje za odpowiedź :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Wyłącznik świateł znajduje się przy dźwigniach od zmiany biegów na skrzyni - tam gdzie dochodzą linki sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum, na prosbę któregos z kolegów wrzucałem już w któryś temat zdjęcie czujnik/włącznika świateł cofania z opisem najczestszej usterki: załamanialub przetarcia kabki przy wtyczce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adi_B3

Dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi. Przyczyną calego problemu byl czujnik, wyrobila sie juz koncowka bolca ktory odpowiada za zwarcie stykow po wrzuceniu biegu wstecznego. Nadpilowalem wytrta koncowke pilnikiem tak zeby byla chropowata i nalutowalem odrobiny cyny z kalafonią, myslalem ze nie bedzie trzymac i odpadnie jednak trzyma bardzo mocno :D zamontowalem czujnik i jest wszytsko ok.

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Adi_B3

 

Poszukaj jakiegoś lepszego rozwiązania - cyna jest strasznie miękka, znów się wytrze...

Możesz spróbować rozebrać ten przełącznik (nie wiem czy się da, ja nie rozbierałem u siebie), nawiercić w tym bolcu wiertłem zagłębienie i spróbuj wlutować w nie kulkę od łożyska - tylko musisz ją jakoś w połowie zmatowić, żeby cyna złapała (np. zanurz do połowy w jakimś kwasie - solnym lub siarkowym), zrobi się matowa - powinna dać się łatwo polutować a utwardzi Ci końcówkę tego trzpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adi_B3

Witam!

Wytrzec sie napewno wytrze :kwasny: posmarowalem to dokladnie smarem w miejscu styku takze powinno wytrzymac przez jakis okres czasu a zanim padnie znowu mam nadzieje ze juz bede smigal B4 :hyhy:

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mi też wysiadły światła cofania i okazało się, że przewód biegnący w tylnej klapie bagażnika od wtyczki od świateł cofania nie łączy. Najpierw zrobiłem tak: wypiąłem wtyczkę od czujnika świateł umiejscowionego na skrzyni biegów i kostkę połączyłem krótkim kabelkiem, aby upewnić się, że to jest wina czujnika. Otwarłem tylnią klapę bagażnika do góry i światła działają. Jak tę klapę opuszczałem to światł zgasły. Okazało się, że przewody nie łączą idące w bagażniku i dodatkowo nie działa mi czujnik włączania świateł cofania. Bezpiecznik w skrzynce bezpieczników był dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, aby nie kupować nie potrzebnie czujnika znajdującego się w mechaniźmie zmiany biegów: ja po odłączeniu kostki od czujnika zdemontowałem drugą kostkę /czujnik/ znajdujący się w obudowie przykręcanej dwoma śrubkami. Przczyściłem styki od strony wejścia kostki z przewodami i kasa została w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to już nie mam pomysłu :(

sprawdziłem czujnik- sprawny

kable kolo czujnika- ok

mechanizm naciskający na czujnik -ok

w klapie kable lux

na łączeniach tak samo

wszystko sprawdziłem i nie działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko sprawdziłem i nie działa

Nie chciałbym być nie miły ale o bezpiecznikach to jakoś nie wspomniałeś...

 

A odbiegając od tematu a może nie..

Orientuje się ktoś od czego jest przekaźnik za plastikami w bagażniku kombi po lewej stronie patrząc od tyłu...

Mam takowy ale jakoś nigdy nie wnikałem od czego jest bo jakoś u mnie wszystko działa.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałbym być nie miły ale o bezpiecznikach to jakoś nie wspomniałeś...

uznałem, że to logiczne, że to na pierwszym miejscu się sprawdza...

więc nie wspomniałem...

żarówki też sprawdziłem jakby co ;D

Gdzieś na przewodzie po drodze gubi

o właśnie pewnie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klamek

witam panowie mam problem ze swiatlami cofania passat B5FL caly czas mi sie swieca po odlaczeniu czujnika przy skrzyni biegow dalej sie pala musialem chwilowo odlaczyc zarowki prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
caly czas mi sie swieca po odlaczeniu czujnika przy skrzyni biegow dalej sie pala musialem chwilowo odlaczyc zarowki

Ciekawy przypadek...Poszukaj lub spytaj TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności